Квіти — прикраса будь-якого саду і ділянки, вони здатні перетворити навіть самий маленький і непривабливий клаптик землі.
Химерні композиції, яскраві фарби і зелень створюють гармонію і гарний настрій.
Довше всіх радують око квітники безперервного цвітіння. Вони прикрашають сад не тільки навесні або влітку, а й восени.
Завдяки грамотному підбору рослин в такому всесезонном квітнику одні квіти плавно змінюють інші, перетворюючи кожну пору року.
Ландшафтний дизайн зараз дуже розвинене напрям. Тому, хто вирішить оживити свою ділянку з допомогою квіткових композицій, буде з чого вибирати.
найпоширеніші види квітників:
Крім них, існують вазони, розарії, рокарії та інші вигадливі види квітників. Вищеперелічені є самими простими і зрозумілими в плануванні і створенні.
Квітники безперервного цвітіння користуються популярністю завдяки своїй головній особливості — вони цвітуть безперервно практично весь рік, до самих холодів.
Секрет полягає у розрізняються періодах цвітіння висаджених рослин.
Саме на це необхідно звернути увагу, щоб відібрати з вже наявного списку рослин ті, які зможуть плавно змінювати і доповнювати один одного, не залишаючи порожніми квіткову композицію.
В виборі рослин для квітника не можна покладатися тільки на власні уподобання. Необхідно проаналізувати інформацію про ділянці — тенистость і сонячність, родючість землі, наявність глини або каменів у Грунті. Виходячи з цього, буде легше грамотно підібрати квіти, які зможуть цвісти в повну силу саме на даній ділянці.
Кожна рослина має свої параметри посухостійкості, вимоги до грунті, сонячного світла, розташуванню (височини і низовини), поливу. Щоб створена квіткова композиція зростала і цвіла рівномірно, потрібно підбирати рослини зі схожими умовами догляду за ними.
Зверніть увагу: грамотний підбір рослин — найскладніша і головна частина у створення квіткової композиції. Але якщо приділити їй належну увагу, то результат обов'язково порадує. Які рослини поселити в квітнику безперервного цвітіння? Список рослин залежить від виду квітника, бажаного ефекту, а також від індивідуальних особливостей ділянки. Деякі квіти найкраще підкреслюють красу квіткових композицій у певний час року.Природа оживає, квітник і теж може почати радувати досить рано. Для цього в композицію можна включити маргаритки, братки, крокуси, нарциси, медунку, тюльпани. Вони розквітають раніше всіх і цвітуть близько місяця, після чого їм на зміну приходять більш теплолюбні рослини, такі як піони, люпин, іриси, аквілегії, гіацинти, запашний горошок та інші.
Влітку список можливих вихованців для квітника розростається. Щосили цвітуть амарант, дельфініуми, цинії, гібіскус, гортензія, календула, левкої, ліатріс. Можна включити в квіткову композицію волошки, королицю, яснотку, ехінацею, лилейники, астильбу, монарди. Щоб буйство фарб не перетворювало квітник в розмите яскраве пляма, можна висадити на порожні ділянки зелені однорічники.
Підібрати рослини для холодного часу року складніше. Потрібно враховувати перепади температур і брак сонячного кольору, висаджуючи види, яким буде комфортно в цих умовах. Підійдуть золотарник, рудбекія, бегонія, гвоздики, айстри, геленіум, craspedia. Деякі рослини здатні цвісти аж до перших заморозків.
Навіть найкрасивіші сади приходять в запустіння в цей час року, проте можна зробити так, що і серед заметів квітник буде продовжувати рости і дивувати. Наприклад, крокуси, хризантеми і безвременники здатні витримувати морози і в обрамленні пухнастого білого снігу справляють величезне враження. Також на допомогу прийдуть різноманітні декоративні садові кущі, які однаково радують око увесь рік.
Порада: перш ніж переходити до практичної частини і висаджувати квіти, необхідно подумати над плануванням квітника. Детальний план дозволить врахувати всі нюанси і домогтися найкращого результату.Отже рослини підібрані, але ще рано приступати до їх посадки на ділянку. Необхідно обміркувати всі деталі розміщення квітника на дільниці і зробити кілька креслень-планів на папері.
Чим більше нюансів буде враховано на даному етапі, тим вище ймовірність, що очікування з лишком виправдається і квіткова композиція стане справжньою прикрасою ділянки.
План створення квітника безперервного цвітіння:
Крок 1. Вибір місця. Можливості істотно розрізняються в залежності від того, яка площа доступна для втілення фантазій. Якщо ділянка облаштовується з нуля, можна зайнятися створенням арабески, міксбордера або великих складних клумб. За розміщення квіткового прикраси на заповненому ділянці доведеться виходити з наявних вільних місць.
Крок 2. Форма квіткового насадження. Геометричні фігури, рівні, композиції — в залежності від місця розміщення можна підібрати самий гармонійний варіант.
Крок 3. Обов'язково потрібно позначити на плані розташування високих, середніх і низькорослих рослин, забезпечивши плавний перехід і красиву композицію.
Крок 4. Необхідно також врахувати відстань між квітами, щоб вони могли вільно рости. Щоб перший час не було порожнеч між рослинами, можна висадити в заплановані проміжки красиві однорічники.
Крок 5. Колір. Квіткова композиція повинна виглядати гармонійно, не вибиватися із загальної картини ділянки і поєднувати в собі приємні кольори. Для наочності можна намалювати план, наклеїти шматочки кольорового паперу або розробити модель в спеціальній комп'ютерній програмі.
Крок 6. Примірка на ділянці. Щоб переконатися, що при плануванні враховані всі особливості, необхідно намітити майбутній квітник безпосередньо на ділянці.
Після того як план складений, продуманий і перевірений, можна переходити до висадки рослин. Тут необхідно дотримуватися черги, спираючись на особливості конкретних рослин. Первоцвіти слід садити ще восени, як і багато інші квіти (про те, які багаторічні квіти можна посадити восени, читайте тут).
Можливо, вам також буде цікава стаття про підготовці рослин до зими і прийоми захисту рослин від холоду.А як правильно виростити розсаду айстри, ви можете прочитати тут.
Базовий догляд за будь-якими квітами — це своєчасний полив, прополка бур'янів і обрізка пагонів. Засохлі листя і квіти необхідно вчасно прибирати — вони псують вид квітника.
Якщо планується створити великий квітник, потрібно заздалегідь подбати про місцях підходу до рослин, розташованих в центрі або будь-яких інших важкодоступних кутах.
На допомогу прийдуть декоративні доріжки, каміння та інші елементи, за якими можна пробратися в квітник, щоб обрізати листя і прибрати бур'яни.
Дотримуючись основні правила та враховуючи особливості обраних рослин, можна створити на ділянці справжній об'єкт мистецтва і прикраса, яке буде радувати цілий рік. Як створити клумбу безперервного цвітіння своїми руками, дивіться у відео: