» » Як утеплити підлогу в лазні з дерева і бетону

Як утеплити підлогу в лазні з дерева і бетону



Лазня і Сауна

Утеплення підлоги – запорука комфортної експлуатації споруди і тривалого терміну служби лазні, так як стать виконує основну функцію: забезпечує відведення води в зливну яму. Тому до якості настилу й утеплення підлоги необхідно підійти відповідально – правильно вибрати матеріал, дотримуватися інструкції з монтажу утеплювача та технічні регламенти щодо теплоізоляції підлоги.

Утеплення підлоги – це комплекс робіт, спрямованих на поліпшення теплоізоляційних властивостей несучої конструкції. Головне при теплоізоляції своїми руками – контролювати, щоб вода не застоювалася і правильно вибрати утеплювач з урахуванням типу підлоги: дерев'яний, бетонний.

Пам'ятаєте! Холодний пів – фактор, який зведе нанівець всі задоволення від прийому банних процедур, особливо, якщо під ногами виявиться вологий і прохолодний бетонну підлогу!

Для правильного утеплення необхідно врахувати кожен нюанс – від екологічності і теплоізоляційних властивостей матеріалу до особливостей експлуатації. Так, наприклад, глиняний теплий пол, що не пропускає воду – ідеальне рішення за параметрами екологічності, але небажаний вибір за експлуатаційними характеристиками: матеріал спочатку набухне при контакті з водою, потім потріскається при висиханні, а волога, яка потрапить у утворилися тріщини, стане причиною появи неприємного запаху.

Утеплення дерев'яного статі порядок робіт

Головне, що потрібно пам'ятати при утепленні – деревина є поганим теплопровідником, тому необхідно правильно підібрати матеріал: шлак, пісок, керамзит, скловолокнисті або мінераловатні мати, пінополістирол.

види утеплення підлоги

Конструктивно утеплена підлога складається з фундаменту, балок перекриття, черепного бруса, шару пароізоляції, чорнової підлоги, теплоізолятора, гідроізоляції та статевої дошки.

Конструктивно утеплена підлога

Порядок робіт:

  1. Демонтувати дерев'яну підлогу – зняти настил.
  2. Встановити черепні бруски на нижні балки.
  3. Закріпити пароізолятор (пергамін).
  4. Виконати настил чорнової підлоги так, щоб ширина дощок була дорівнює проміжку між балками.
  5. Укласти утеплювач у проміжки між балками.
  6. Завдати гідроізоляційний шар.
  7. Укласти покриття.

Оптимальний матеріал для дерев'яної підлоги – пінополістирольні плити товщиною 20-25 см. Використовувати в якості теплоізолятора мінеральну вату фахівці не рекомендують, так як утеплювач втрачає свої властивості при попаданні вологи. Для утеплення підлоги у передбаннику підійдуть скловата, керамзит, шлак або пісок.

Утеплення бетонної підлоги: корисні поради

Бетонну підлогу – оптимальне рішення для лазні, так як матеріал легко витримує температурно-вологісні перепади. Ізолювати підлогу обов'язково, так як бетон є поганим теплопровідником і при відсутності утеплення неминучі неприємні відчуття від дотику ніг з холодом. Конструктивно теплий бетонна підлога складається з фундаменту, плити перекриття, шару гідроізоляції, теплоізолятора, стяжки, клею з системою теплої підлоги і плитки.

Конструктивно утеплена підлога бетон

Популярні варіанти теплоізоляції бетонної підлоги:

  1. Закладка підлоги з використанням прокладки теплоізоляції в 2 шари – найпростіший і найпоширеніший спосіб утеплення. Ідеальний варіант – прокладка з перліту – легкого спученого піску з низькою теплопровідністю, який практично позбавлений недоліків і є будівельної знахідкою при теплоізоляції підлоги в лазні.
види перліту: великий і дрібний перліту

Порядок робіт:

  • закрити приміщення – при виконанні робіт не повинно бути протягів, інакше утеплювач розлетиться при найменшому подиху вітру;
  • підготувати суміш: спочатку змішати 2 відра утеплювача з відром води і додати цемент, потім додати 1/2 л води і відро перліту і вимішувати до тих пір, поки не почне виділятися вода;
  • нанести суміш на бетонну плиту тонким шаром і дати висохнути (1 тиждень);
  • укласти шар бетону.

При виготовленні бетонної суміші можна використовувати керамзит в якості заповнювача: залити шар розчину 15 см і дати висохнути (1 місяць). Після цього виконується настил будівельного повсті зі скловатою або бітумним просоченням, а через тиждень – заливка другого шару розчину. Такий теплий пол буде готовий до експлуатації через місяць (після застигання розчину).

  1. Укладання утеплювача і облицювання – перевірений спосіб надати підлозі гарного вигляду: спочатку виконується укладання шару теплоізоляції на бетонну підлогу, потім – облицювання плиткою або дерев'яним покриттям.

Порядок робіт:

  • нанести гідроізоляцію на бетонну плиту;
  • укласти утеплювач (25-30 см котельного шлаку або пінобетону, 10-15 – керамзитового гравію, 10 – пінополістиролу або полпана);
  • завдати стяжку з використанням армованої сітки і дати висохнути;
  • укласти дерев'яні дошки або кахельну плитку.
облицювання плиткою і дерев'яним покриттям

В якості прокладки можна використовувати як скловату, так і гравій, котельний шлак або керамзитовий пісок. Хорошими теплоізоляційними властивостями відрізняються також пінополістирол, полпан і пінобетон. Ефективний обігрів підлоги можна забезпечити, виконавши монтаж підлоги з підігрівом, – складний, трудомісткий і витратний спосіб підвищення теплоізоляційних властивостей конструкції. Тому оптимальний варіант – вибрати один із запропонованих способів і забезпечити комфортний прийом банних процедур при скромних витратах.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-05-2017, 17:18
Статьи по теме
Інтер'єр в стилі кантрі: оформлення кімнат, підбір меблів і колірної гами, відео і фото
Отримати автентичний інтер'єр можна за рахунок монтажу стельових балок з дерева або...
Як вибрати фурнітуру для скляних дверей
Двері і вікна Дверна фурнітура – це ті деталі конструкції, від яких залежить і...
Як побудувати голубник своїми руками
Голубник своїми руками – це не тільки економія коштів, але й можливість побудувати...
Дизайн интерьера прихожей: что важно, а что второстепенно
Дизайн прихожей обычно выполняется в лаконичном стиле. Прихожую в принципе нельзя...
Посадка буряків: рекомендації з вирощування та опис кращих сортів коренеплоду
Ні для кого, напевно, не секрет, що кожен городник завжди мріє і прагне зібрати хороший...
Что важно при выборе кондиционера для офиса
При выборе кондиционера для офиса учитывают его мощность, расположение помещений, их...
Браслети з натурального каміння: стильна прикраса для чоловіків та жінок
Натуральність була в моді завжди, а сьогодні вона знаходиться на піку своєї...
Сакура - посадка й догляд у відкритому грунті
При згадці словосполучення «японська вишня» відразу з глибин нашої пам'яті спливає...
Ворота, рольставні для гаража: рулонні конструкції роликової прокатки та інші, відео і фото
Відмінності є і в типі управління: Для ручного підйому секційних воріт і рольставен...