Голубник своїми руками – це не тільки економія коштів, але й можливість побудувати конструкційне приміщення, виходячи з власних уподобань і бажань.
Однак у цьому випадку необхідно брати до уваги кілька важливих нюансів.
Так, від правильного пристрою житла залежить розмноження голубів, виведення пташенят і багато іншого. Важливе значення має дотримання умов і норм утримання цих красивих птахів.
Існує чимало проектів і різновидів конструкцій. У кожної є свої переваги і недоліки.
При виборі певної моделі потрібно враховувати, що голуби — полохливі птахи, які не люблять чужого присутності і занадто гучних звуків. З цієї причини будувати житло найкраще далеко від жвавих автомобільних трас і великих мікрорайонів.
Важливо знати: поблизу будиночка для голубів не повинно бути ліній електропередач, телекомунікаційних вишок і високих дерев.Невідповідний сусідство для домашніх голубів – смітники, вигрібні ями. Гниючі відходи життєдіяльності служать джерелом їжі бездомним котам і гризунів, які є переносниками різних інфекційних захворювань.
Крім цього, не можна зводити приміщення для голубів поблизу місць розведення великої рогатої худоби і птахів. Це продиктовано норм санітарної гігієни.
Зверніть увагу:: приміщення, де проживають птиці, повинно бути досить світлим, адже голуби люблять світло.Не варто забувати, що пернаті не переносять протягів, різких температурних стрибків і підвищеного рівня вологості. Птахи почнуть масово хворіти і гинути. Всередині голубники треба підтримувати постійну температуру. Приміщення повинно бути сухим і провітрюваним.
Розрізняють кілька типів голубників. Найбільш простий варіант – утримання пернатих під дахом будинку.
Обладнати подібне приміщення нескладно. Головне, зашити стеля, стіни і підлога спеціальним матеріалом і спорудити вольєр для вигулу. Інші модифікації голубників:
Крім основних типів голубників, є безліч інших варіантів облаштування приміщення. Можна навіть обладнати звичайний сарай, в якому встановлюють годівниці, гнізда і вольєр.
Щоб не помилитися з розмірами голубники, необхідно правильно вирахувати кубічну площа. В середньому на пару голубів припадає 1 куб. метр приміщення.
Також слід визначитися з кількістю відділень, призначених для птахів. Не рекомендується селити у відсіку більше 16 пернатих однієї породи.
Розробляючи схематичне розташування голубника і відсіків, можна відштовхуватися від наступних розмірів:
Для м'ясних порід голубів вікна краще робити на відстані 20 см від підлоги, а для декоративних – 1 метр. Якщо в приміщенні планується обладнати тільки 2 відділення, то одне потрібно виділити для молодих особин, а друге для дорослих птахів.
Перш ніж приступати до будівництва приміщення для голубів, треба визначитися з місцем її розташування.
Будова повинна виділятися на тлі інших будинків, так як голуби здатні знаходити своє житло за зовнішніми орієнтирами.
Далі вибирають матеріал для будівництва. Приміщення для розведення голубів можна звести з цегли, газоблоків, піноблоків, дерева. У будь-якому випадку зсередини стіни доведеться штукатурити або покривати фанерою.
Для капітальної споруди, що простоїть кілька десятків років, потрібен якісний фундамент.
Звичайно, немає потреби копати глибокий котлован, цілком вистачить глибини, що дорівнює півтора метрів.
Для опалубки можна взяти підручний матеріал або збірні конструкції, заливающиеся бетонним розчином.
Слід знати: від точності відповідності розміру фундаменту розміром стін залежить надійність і міцність будівлі, що зводиться.не Можна забувати про гідроізоляцію основної частини будівлі. Щоб запобігти тріщини і дефекти, фундаменту треба дати рік на усадку.
При зведенні стін зазвичай застосовується деревина. Можна викласти стіни з цегли або блоків, але таку конструкцію доведеться штукатурити або обшивати фанерою.
Спочатку з дерев'яних дощок роблять каркас майбутньої будови.
Потім зовнішню і внутрішню сторони конструкції оббивають дошками. Між ними укладають шар утеплювача.
Потім приступають до зведення даху. Дерев'яну конструкцію оббивають латами, яку можна зробити навіть із звичайного обапола.
На каркас монтують будь матеріал: шифер, руберойд або металеві листи.
По можливості дах утеплюється мінватою або іншим матеріалом. Що стосується типу покрівлі, то вона може бути як односхилим, так і двосхилим.
Це важливо: похил даху потрібно робити під таким кутом, щоб птахам було зручно на неї сідати.На наступному етапі належить побудувати льоток. Ту частину приміщення, яка розташована з боку річка, обладнують сітчастим загорожею.
На завершальному етапі будівництва займаються монтажем вікон, дверей, перегородок та проведенням електрики.
Далі, настає черга сідало. Для кожного голуба повинен бути зроблений окремий сідало. Щоб його виготовити, потрібно кілька брусків, шириною не більше 4 див.
Кожну конструкцію закріплюють на 30 сантиметрів нижче від рівня стельового перекриття. Борти сідала робляться з тонких дерев'яних рейок. Сідала треба ставити таким чином, щоб вони розташовувалися один над одним.
Порада фахівця: електрична проводка обов'язкова, оскільки до неї приєднуються освітлювальні прилади і обігрівальні інсталяції.Всі сідала обладнуються гніздами, для чого використовують ящики відповідного розміру. У приміщенні для голубів повинні стояти годівниці для зерна і мінеральних кормів, а також поїлки.
Приплив свіжого повітря забезпечить вентиляція. Конструкційну деталь встановлюють на стелі. Підійде і заГратоване віконце, розташоване трохи вище підлоги.
На підлогу укладають дерев'яні дошки, які повинні щільно прилягати один до одного. У холодну пору року утеплюють тирсою або сухим сіном.
Займатися розведенням птахів можна на балконі квартири.
пернаті комфортно себе почували і могли розмножуватися, балкон повинен бути не маленького розміру. Звичайно, у такого варіанту є свої недоліки. Приміром, голубівникові із самого, перш ніж починати розводити птахів, доведеться заручитися згодою сусідів.
Побудувати голубник не так вже й складно, головне, мати в запасі бажання, трішки терпіння і набір інструментів. До того ж, це споруда не тільки прикрасить присадибну територію, але і стане віддушиною для голубевода.
Як побудувати голубник своїми руками, дивіться у наступному відео: