Моя хатка » Огород » Опис інкубатора «Попелюшка»: принцип роботи і технічні характеристики
Опис інкубатора «Попелюшка»: принцип роботи і технічні характеристики
М'ясо птиці – один з найбільш популярних харчових продуктів у світі. При низької калорійності (калорійність курятини всього 190 ккал на 100 грам) воно містить велику кількість поживних речовин і вітамінів.
М'ясо птиці – джерело такого необхідного організму елементи, як білок,, який відповідає за «будівництво» клітин і тканин, баланс рідини і обмін речовин. Імунітет і гормональний фон людини також безпосередньо пов'язані з цим органічною речовиною.
Йод, натрій, цинк, магній, кальцій і залізо – елементи, якими багато м'ясо птиці. З вітамінів тут присутні А, С, Е, РР і з'єднання групи В.
Цікавий факт: м'ясо птиці багате органічними сполуками В9 і В12, які рекомендовані вагітним і годуючим жінкам. Тому цей вид м'яса є найважливішим елементом раціону в період вагітності і лактації.
Однак, настільки велика популярність продукту вимагає і високою продуктивності. На жаль, покладатися на природні інстинкти пернатих в такій ситуації не доводиться. Птахівники зі стажем знають, що несучки сідають на яйця тільки в певне час (кінець весни – початок літа), та ще й при наявності відповідних умов. Тут на допомогу їм приходять інкубатори.
Переваги інкубаторів
Основна перевага цих технічних пристроїв – можливість виведення молодняку цілорічно.
Але є ще й додаткові бонуси:
місткість інкубатора, в залежності від моделі, – від кількох десятків до кількох сотень яєць;
при дотриманні всіх умов виводимість курчат в інкубаторі може досягати 90-95 %;
вартість інкубаторів не так висока, а великий вибір моделей на ринку дозволяє підібрати оптимальний варіант;
окупається це чудо техніки вже після двох-трьох застосувань.
Це цікаво! Ще три десятиліття тому інкубатори застосовувалися тільки на великих птахофермах. Птахівники-аматори майстрували домашні варіанти інкубаторів самостійно. Найчастіше це була коробка з утеплювачем (тканина, стара шуба) і лампа.
Інкубатор «Попелюшка»
Інкубатор побутовий «Попелюшка» – плід інженерних зусиль співробітників Новосибірського підприємства «Олса-Сервіс». Патент на конструкцію нагрівальних елементів і право на виробництво належить саме цього заводу.
Одна з причин популярності саме цього технічного пристрою – в його універсальності.
Немов виправдовуючи свою назву, апарат може працювати від мережі в 220 В, від 12-вольтового автомобільного акумулятора або взагалі без електроенергії, за рахунок гарячою води.
Отже, розглянемо, що являє собою інкубатор «Попелюшка».
Зовнішній вигляд
Інкубатор «Попелюшка» на 70 яєць. Пристрій являє собою короб, виготовлений з пінопласту з поліпшеними характеристиками термоізоляції (оброблений спеціально просоченням, підтримує температуру). Вага інкубатора не перевищує 5 кг.
Закріплені на кришці нагрівальні елементи рівномірно розподіляють тепло по всій площі інкубатора.
Місткість інкубатора «Попелюшка» залежить від моделі і може варіюватися від 45 до 98 яєць. Так само від моделі залежить і ціна пристрою.
Технічні характеристики
велика площа нагрівальних ємностей;
додатковий комплект решіток для качиних, перепелиних яєць;
механізм перевороту яєць;
виводимість 90-95 %;
вимірювання і підтримка вологості;
вимірювання та підтримання температури;
потужність 75 Вт;
місткість водних нагрівачів до 3 літрів.
Інкубатор «Попелюшка» на 98 яєць. Якщо ви початківець птахівник, читайте нашу статтю про розведенні курей-несучок в домашніх умовах.
Як зробити годівницю для курей своїми руками, розповість ця стаття.
Огляд китайських автоматичних інкубаторів ви знайдете тут.
Переваги та недоліки
Інкубатор «Попелюшка» має цілий ряд переваг, які роблять його вельми цінним придбанням, особливо для птахівника-новачка. Ось основні плюси:
Рівномірне розподіл тепла і підтримання постійної температури не тільки за рахунок електрики, але і за рахунок гарячої води;
Можливість регулювання від температури 31°С до 43°С;
Три види механізму повороту яєць для різних моделей: ручний, механічний і автоматичний. автоматичних моделях перекат яєць здійснюється 10 разів на добу;
Виводимість – 90-95 % (показники конкурентів варіюються від 40 до 80 %);
Корпус, виконаний з пінопласту з нетоксичного термопропиткой, на 1 см товщі своїх аналогів на ринку;
Загальна площа нагрівальних елементів 1500 кв. см;
При відключенні електрики процес інкубування триває за рахунок гарячої води;
Автоматичний перехід з 220 Вт 12 Вт при неполадки в електромережі;
Бюджетність.
Зверніть увагу! Період роботи тільки на гарячій воді при відсутності електрики у інкубатора «Попелюшка» становить 10 годин. У аналогічних моделей конкурентів цей період не перевищує 5 годин. Активну використання цього технічного пристрою в побутових умовах виявило і мінуси:
Не цілком стабільна температура. Так як температура – один з найважливіших факторів, впливають на виводимість, то її регулювання і підтримання надзвичайно важливі. Інкубатор «Попелюшка» вимагає постійного контролю подібних показників. Термодатчики – сама частозаменяемая деталь в даних пристроях;
Незважаючи на те що пінопласт має хороші показники теплоізоляції, за своїм гігієнічним якостям він значно поступається інших матеріалів (наприклад, пластику). Пористість пінопласту сприяє накопиченню бактерій і мікроорганізмів в корпусі інкубатора. Тому апарат вимагає частої дезінфекції.
Незважаючи на мінуси, багато фахівці сходяться на думці, що інкубатор «Попелюшка» — один з кращих варіантів, представлених на ринку птахівництва.
Для новачків і любителів, яким ще тільки належить дізнатися, як виводять курчат в інкубаторі, цей пристрій підходить ідеально. Головні його переваги – це універсальність і бюджетність. Можливо, завдяки цьому інкубатор тримає лідируючі позиції в своєму сегменті серед технічних пристроїв вітчизняного виробництва.
Відгуки власника про автоматичному інкубаторі «Попелюшка» можна дізнатися з цього відео: