Для правильної і якісної заливки стяжки необхідне дотримання кількох правил. Також рекомендуємо Вам ознайомитися з видами утеплення підлоги перед ремонтом. В першу чергу, слід визначити нульовий рівень у всіх приміщеннях, де буде рівнятися підлогу. Для цього використовують спеціальні лазерні прилади або водяні рівні. Оптимальна висота, на якій буде проведений цей рівень - 1,2 - 1,5 см від підлоги.
Другим етапом буде визначення витрати матеріалу і товщини стяжки, для цього слід дізнатися рівень перепаду висот на всій площі. Адже мінімальна товщина стяжки, наприклад, з полімеру становить 30 мм, менше її робити не можна, або вона потріскається і раскрошиться. У самовирівнюються сумішей цей показник визначений виробником.
В якості матеріалу для стяжки використовують готові цементно-піщані суміші. Якісна суміш, має сірий колір без різний жовтих, коричневих і інших відтінків. Вона не вимагає додаткового додавання цементу, клею ПВА та інших домішок. В окремих випадках до сумішей можна домішувати пластифікатори, така можливість повинна бути вказана виробником на упаковці суміші.
Це дія припускає її знепилювання і покриття грунтовкою. Стіни, які будуть контактувати зі стяжкою, покривають стрічкою з руберойду для гідроізоляції.
Ними служать профілі або металеві труби. Основна вимога до маяків - міцне кріплення до підлоги і жорсткість. Маяки кріпляться до підлоги різними способами, головне, щоб вони стояли за рівнем один до одного і по всій довжині кожного маяка, а також паралельно, і на такій відстані, щоб кінці рейки, яку будуть рівняти розчин, лягали на маяки.
Його замішують вручну або портативними бетономішалками, другий спосіб більш зручний, так як дозволяє уникнути погано промешенных частин. Досвідчені будівельники додають воду до суміші на око, однак її не повинно бути занадто багато. На вигляд готовий розчин нагадує густе тісто, в ньому немає грудок, він злегка розтікається, але не розпливається.
Приготований розчин витрачають протягом півтора годин, довше зберігати його не слід. Проводити заливку приміщення потрібно цілком все, і при цьому проколювати покладений розчин металевим стрижнем, щоб уникнути утворення повітряних порожнин в стяжці.
Для цього необхідно підтримувати високу вологість у приміщенні до 30 днів. У перші 2-3 дні стяжку змочують кілька разів в день. На третій день необхідно отримати маяки, загрунтувати виїмки і залити в них свіжий розчин. Після цього можна змочити стяжку і накрити підлогу поліетиленом на 2 тижні, щоб дати їй правильно застигнути.