» » Вибираємо аератор для газону і вертикутер: як використовується ця садова техніка і як її зробити своїми руками

Вибираємо аератор для газону і вертикутер: як використовується ця садова техніка і як її зробити своїми руками



Щоб газон мав презентабельний зовнішній вигляд, рослини активно харчувалися і розвивалися – потрібно стежити за станом грунту.

Для цього існує два приладу: аератор і вертикутер, які дозволяють наситити верхній шар землі киснем, усунути бур'яни, полегшити проникнення поживних речовин до кореневої системи.

Для чого використовується

17993_GАератор – садовий інвентар, основною функцією якого є вентиляція верхнього шару газону. Грунт одержує більше повітря, рослина починає активніше рости, стає сильнішою.

Якщо немає часу так ретельно стежити за газоном, то можна проводити аерацію перед поливом і внесенням добрив. Обов'язкова умова – скошений газон, погода не повинна бути посушливої або дощовою.

Рада садівників: аерацію можна робити кілька разів на рік, бажано кожні 2 тижні, це буде тільки йти на користь урожаю.

Аерація і вертикуляція є суміжними поняттями. Вертикуляція спрямована на усунення залишків рослин, дрібного сміття, пилу. Всі ці елементи ускладнюють доступ кисню і води до грунту, коренева система слабшає, рослина стає слабким.

Простими словами вертикуляція – це пряме вичісування трави. Для рослин процедура є стресовою, в деякій мірі травматичною, тому проводити її потрібно не частіше, ніж 2 рази на рік.

Що таке вертикутер

1Вертикуляція проводиться на початку весни або в кінці осені. Знайти вертикутер можна в будь-якому магазині з садовим інвентарем. Якщо ділянка невелика, то замінити інструмент можуть віялові граблі.

І аератор, і вертикутер мають зуби, але деталі першого проникають в грунт неглибоко. Аератор лише проколює шар землі. При цьому гинуть бур'яни.

Є й третій вид інструменту для обробки грунту – скарифікатор. Часто цим словом називають вертикутер, але є одна невелика відмінність. У вертикуттера металеві ножі встановлені під кутом.

111214_0824_12Можливо, Вам сподобається стаття про те, як вибрати газонну траву. Про догляд за газонами після зими Ви можете почитати тут. Також Вам може знадобитися стаття про те, як зробити сухий струмок на дачі.

Розрізаючи грунт, ножі одночасно розширюють її. Скарифікатор тільки проколює землю і вириває шматки дернини, видаляє зайві стебла трави. Прилад може бути дисковим, а може мати леза або тонкі дроту.

Механічний або електричний

thumb_Аератор і вертикутер може бути як ручним, тобто механічним, так і електричним. Перший підійде для невеликих ділянок, які не потребують регулярної обробки.

Вони недорого коштують, не шкодять довкіллю, прості в експлуатації і обслуговуванні. Механічний аератор складається з рукоятки і коліщаток з зубцями. Можна знайти його варіацію – сандалі з колючим підошвою (ножний аератор).

Вертикутер виглядає приблизно також як і ручний аератор, тільки замість зубців на ньому ножі. Електричні пристрої також мають переваги і недоліки.

Вони можуть впоратися з газоном будь-якої складності, але не підійдуть для великих площ з-за неможливості провести електроживлення. Головна відмінність від механічних інструментів: висока продуктивність, легкість експлуатації, мінімальний шум, екологічність.

111214_0824_12Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як зробити декоративну млин для дачі. Про низькорослих бордюрних кольорах Ви можете почитати тут.

Для робіт на великій території, або на далекій віддалі від будинку можна використовувати обладнання на акумуляторах. Час роботи без підзарядки становить 12 годин.

Бензиновий прилад

SA726Бензиновий аератор і вертикутер є найбільш потужними серед інших видів. Їх застосовують на великих площах.

Пристосування підходять для запущених газонів, складних рослин, покритих великою кількістю моху або дерну. Вага агрегату великий, але це не ускладнює роботу з ним.

Бензинові аератори є професійними машинами, тому новачкам краще почати знайомство з ручного або електричного приладу.

Рекомендація садівників: працюючи з електричним або бензиновим аератором і вертикуттером потрібна менша фізична сила, і часу на обробку газону йде менше. Цими агрегатами легко користуватися на похилих територіях.

Як зробити своїми руками

largeЩоб зробити аератор своїми руками знадобиться звичайний шматок труби. Всередину можна закласти будь-які деталі для обважнення. Порядок виготовлення аератора для газону:

  1. приварюються До труби цвяхи завдовжки не більше 1,5 см в хаотичному або шаховому порядку.
  2. Труба встановлюється на вал.
  3. Вал встановлюється на підшипники для можливості обертання.
  4. До валу закріплюється скоба.
  5. До скоби прикріплюється ручка.

Такий аератор виходить матеріально не витратний. З ним обробка газону піде в кілька разів швидше, ніж при використанні вил або граблів. Ручної аератор доцільно використовувати на невеликих ділянках.

Можна зробити більш складне пристосування. Воно підійде для великих територій. Прилад буде переміщатися за рахунок коліс, які в свою чергу оснащені клиноремінною передачею. Агрегат виготовляється наступним чином:

  1. Береться рама сталевої труби з квадратним перетином.
  2. На раму кріпиться розпушувач-серп (для кріплення використовуються штанга, гайки, втулки-проставки).
Зверніть увагу: серп виготовляється з листового металу, в центрі прорізаються квадрати 16*16 мм

Щоб привід тримався, виготовляються дві опори. На одну закріплюється підшипник ведучого шківа, на другу електродриль з подвійною ізоляцією. Потужність електродрилі повинна бути не менше 500 Вт. Електродриль передає рух на вісь з розпушувачами, рух здійснюється на рахунок клиноподібних ременів.

Як проводиться аерація газону з допомогою приладу, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 2-06-2017, 14:41
Статьи по теме
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...
Красиві кухні: дизайн для венге, оформлення в італійському стилі та інших, відео і фото
Дизайн та оформлення кухні – зовсім не другорядні питання. І мова йде не тільки про...
Як вибрати підлогове покриття для кухні
Все про влаштування підлог Підлогове покриття кухні може бути будь – яким-і звичним...
Верес: види та властивості рослин, особливості посадки і догляду у відкритому грунті
Вирощування квітів на дачі — улюблене заняття дачників. Навіть після довгого...
Груша Абат Феттель - опис сорту
На садових ділянках вирощують безліч садових культур. І серед них груша займає гідне...
Інфрачервона плівка для теплої підлоги та інших систем опалення: характеристики, відео і фото
Вважається, що тепла підлога програє радиаторному опалення по трудомісткості монтажу....
Стандартные размеры матрасов для кроватей
Самым высоким спросом на современном рынке пользуются стандартные размеры матрасов для...
Внутрішня обробка лазні: стеля, обшивка, підлога
Лазня і Сауна Внутрішня обробка – важливий етап будівництва лазні. Єдино можливим...
Як зробити полиць в лазню своїми руками: етапи будівництва, креслення з розмірами, покрокова відео-інструкція
Полиць є неодмінним атрибутом будь-якої лазні. Він являє собою спеціальну двох - або...