Підлоговий керамограніт – високоякісне підлогове покриття з відмінними експлуатаційними та естетичними характеристиками. Однак тим, хто вирішив надати приміщенню респектабельний і елегантний зовнішній вигляд, належить не тільки врахувати рекомендації фахівців з укладання підлогового покриття, але і правильно вибрати матеріал.
Керамогранітна плитка є якісною альтернативою природному матеріалу, який відомий ще з глибокої давнини. У сучасному підлоговому керамограніті збережені всі естетичні характеристики натурального граніту – покриття продовжує залишатися чудовим елементом декору, який порадує око розкішними орнаментами і візерунками, безліччю фактурних і колірних рішень.
Чим відрізняється сучасний керамограніт від знаменитого предка? – матеріал представлений багатою колірною гамою (більше 200 відтінків), більшою щільністю, твердістю, морозостійкістю та водонепроникністю. При цьому керамограніт не радіоактивний і відрізняється однорідної фактурою – ніяких порожнин і тріщин, які не в змозі протистояти великим навантаженням. Тому керамогранітна плитка – не тільки вигідне рішення в порівнянні з дорогим оригіналом, але і практичне підлогове покриття з тривалим терміном служби, укладання якого відрізняється високою швидкістю монтажу та низькою трудомісткістю робіт.
Підлоговий керамограніт – це будівельний матеріал з каолінової глини – унікальної гірської породи, яка є продуктом багатовікової розкладання граніту. До складу матеріалу входять кварц і глинисті мінерали, які забезпечують стійкість до хімічних реагентів та вогнетривкість і мінеральні добавки – кристали польових шпатів, оксиди металів, інші, завдяки яким плитка відрізняється унікальними малюнками і яскравими, насиченими кольорами.
Відмітна особливість керамогранітної плитки – здатність розподіляти навантаження по поверхні, абразивна стійкість, висока ступінь твердості, стійкість до температурних перепадів і велика «витривалість», в порівнянні з природним аналогом. Основних видів підлогового керамограніта два:
Виробники класифікують підлогове покриття на види за кількома ознаками: властивостям фінішного покриття, колірній гамі і типу поверхні (атласна, протиковзка, лощена, матова, полірована, рельєфна).
При виборі плитки необхідно приділити увагу маркування – ступня на чорному фоні означає вироби, призначені для підлоги; з заштрихованим фоном – керамограніт з підвищеною зносостійкістю. Важливим показником для облаштування ванної є стійкість до впливу кислот і лугів (маркування «АА») і група зносостійкості (№2). Тим, хто цінує свій час і воліє покриття, що практично не вимагає догляду, підійде підлоговий керамограніт з унікальним складом, який сприяє самоочищенню поверхні – агломератная плитка з оксидом титану.
Відмітна особливість сучасного матеріалу – можливість укладання своїми руками виконавцем без спеціальних навичок в ремонтно-будівельній галузі. Тому для якісного монтажу підлогового покриття досить врахувати рекомендації фахівців і суворо дотримуватися послідовність робіт:
Зверніть увагу! Оптимальна товщина плаваючої стяжки залежить від планованого навантаження, але не може бути менше 5-10 див. Якщо необхідно виконати додаткові роботи по тепло - і звукоізоляції, рекомендується армувати підстава!
При укладанні підлогового керамограніта рекомендується дотримувати оптимальну ширину швів (3 мм), використовувати спеціальні хрестики, щоб дотримуватися однаковий зазор між виробами і контролювати, щоб між плиткою і основою не утворилися порожнечі. По закінченні укладання необхідно дати висохнути підлоговому покриттю (3-4 дні), виконати затірку швів, заповнити стики силіконовим герметиком, очистити поверхню – і через 3 дні красивий підлогу готовий до експлуатації!