» » Керамогранітна плитка для підлоги: вибір і монтаж

Керамогранітна плитка для підлоги: вибір і монтаж



Все про влаштування підлог

Підлоговий керамограніт – високоякісне підлогове покриття з відмінними експлуатаційними та естетичними характеристиками. Однак тим, хто вирішив надати приміщенню респектабельний і елегантний зовнішній вигляд, належить не тільки врахувати рекомендації фахівців з укладання підлогового покриття, але і правильно вибрати матеріал.

Керамогранітна плитка є якісною альтернативою природному матеріалу, який відомий ще з глибокої давнини. У сучасному підлоговому керамограніті збережені всі естетичні характеристики натурального граніту – покриття продовжує залишатися чудовим елементом декору, який порадує око розкішними орнаментами і візерунками, безліччю фактурних і колірних рішень.

Керамогранітна плитка фото

Чим відрізняється сучасний керамограніт від знаменитого предка? – матеріал представлений багатою колірною гамою (більше 200 відтінків), більшою щільністю, твердістю, морозостійкістю та водонепроникністю. При цьому керамограніт не радіоактивний і відрізняється однорідної фактурою – ніяких порожнин і тріщин, які не в змозі протистояти великим навантаженням. Тому керамогранітна плитка – не тільки вигідне рішення в порівнянні з дорогим оригіналом, але і практичне підлогове покриття з тривалим терміном служби, укладання якого відрізняється високою швидкістю монтажу та низькою трудомісткістю робіт.

Що таке керамогранітна плитка: види, особливості вибору

Підлоговий керамограніт – це будівельний матеріал з каолінової глини – унікальної гірської породи, яка є продуктом багатовікової розкладання граніту. До складу матеріалу входять кварц і глинисті мінерали, які забезпечують стійкість до хімічних реагентів та вогнетривкість і мінеральні добавки – кристали польових шпатів, оксиди металів, інші, завдяки яким плитка відрізняється унікальними малюнками і яскравими, насиченими кольорами.

Керамогранітна плитка для підлоги кольоротипи фото

Відмітна особливість керамогранітної плитки – здатність розподіляти навантаження по поверхні, абразивна стійкість, висока ступінь твердості, стійкість до температурних перепадів і велика «витривалість», в порівнянні з природним аналогом. Основних видів підлогового керамограніта два:

  1. Червоний грес – це неглазурована плитка, яка виготовлена з червоної глини. Підлогове покриття відрізняється високою міцністю на розрив, стійкістю до стирання і температурних перепадів, низьким коефіцієнтом водопоглинання. Найчастіше цей вид плитки випускається з рифленою поверхнею, так як вироби володіють низьким коефіцієнтом зчеплення поверхні.
  2. Білий грес або порчелланато виготовляється з білої глини, кальцинованого оксиду, кварцу і польового шпагату. Відмітні особливості – максимальна міцність, висока зносостійкість, низький коефіцієнт водопоглинання (практично 0%), стійкість до хімічних реагентів, ударо - і термостійкість.
Керамогранітна плитка - Білий грес фото

Виробники класифікують підлогове покриття на види за кількома ознаками: властивостям фінішного покриття, колірній гамі і типу поверхні (атласна, протиковзка, лощена, матова, полірована, рельєфна).

Основні принципи вибору плитки:

  • Висока якість – запорука довговічності покриття. Так, наприклад, китайські виробники пропонують традиційно недорогу продукцію, але хорошої якості, хоча і з мізерним вибором кольорів. Ряд продукції, виготовленої за «космічними» технологіями, навпаки, «знаменитий» жахливою якістю. Оптимальний варіант – якісна плитка відомого бренду з солідним вибором кольорів за демократичною ціною.
  • Товщина плитки впливає на міцність покриття. Так, наприклад, для проблемних і великих приміщень рекомендується товщина 9-12 мм – ідеальне рішення для комерційних та офісних будівель.
  • Класичний розмір 20х20 визнаний відмінним рішенням для укладання оригінального покриття своїми руками – виконавець без особливих турбот зможе прикрасити приміщення актуальними фактурами, модними відтінками і реалізувати сміливі дизайнерські пасажі.

При виборі плитки необхідно приділити увагу маркування – ступня на чорному фоні означає вироби, призначені для підлоги; з заштрихованим фоном – керамограніт з підвищеною зносостійкістю. Важливим показником для облаштування ванної є стійкість до впливу кислот і лугів (маркування «АА») і група зносостійкості (№2). Тим, хто цінує свій час і воліє покриття, що практично не вимагає догляду, підійде підлоговий керамограніт з унікальним складом, який сприяє самоочищенню поверхні – агломератная плитка з оксидом титану.

Укладання підлогового керамограніта: основні етапи

Відмітна особливість сучасного матеріалу – можливість укладання своїми руками виконавцем без спеціальних навичок в ремонтно-будівельній галузі. Тому для якісного монтажу підлогового покриття досить врахувати рекомендації фахівців і суворо дотримуватися послідовність робіт:

  1. Підготувати план – намалювати креслення з обраним варіантом монтажу покриття (див. Варіанти укладання керамічної плитки).
  2. Підготувати матеріал. Спочатку необхідно очистити виробу від захисного шару (змити технічний парафін), потім нарізати плитку за допомогою плиткоріза: зробити надрізи на лицьовій стороні, і обломити, б'ючи молотком з протилежного боку.
різання керамогранітної плитки фото
  1. Підготовка підстави. Важливо, щоб стяжка була абсолютно рівною, тому необхідно згладити огріхи підстави за допомогою клею або плаваючої стяжки.

Зверніть увагу! Оптимальна товщина плаваючої стяжки залежить від планованого навантаження, але не може бути менше 5-10 див. Якщо необхідно виконати додаткові роботи по тепло - і звукоізоляції, рекомендується армувати підстава!

  1. Укладання плитки. Спочатку необхідно розмітити територію – натягнути шнур посередині, відзначити центральну осьову лінію паралельно стінам і почати укладати покриття по обидві сторони від розмітки. Для цього склеювальний розчин необхідно вилити на невелику ділянку шаром від 1-го см, вирівняти гладким і зубчастим шпателем і укласти керамогранітную плитку.
Укладання керамогранітної плитки фото

При укладанні підлогового керамограніта рекомендується дотримувати оптимальну ширину швів (3 мм), використовувати спеціальні хрестики, щоб дотримуватися однаковий зазор між виробами і контролювати, щоб між плиткою і основою не утворилися порожнечі. По закінченні укладання необхідно дати висохнути підлоговому покриттю (3-4 дні), виконати затірку швів, заповнити стики силіконовим герметиком, очистити поверхню – і через 3 дні красивий підлогу готовий до експлуатації!



Похожие предложения
Дата добавления: 6-06-2017, 12:38
Статьи по теме
Вирощування перцю у відкритому грунті: вибираємо сорт, готуємо грунт і доглядаємо за розсадою
Безумовним лідером наших дачних ділянок, після огірків і томатів, є перець. Для...
Дитяча кімната в англійському стилі: поради дизайнерів
Дизайн інтер'єру Дитяча в англійському стилі — це ідеальна обстановка для виховання...
Вибираємо насіння перців: огляд кращих сортів для відкритого грунту
Сортимент перцю просто величезний і кожен рік приносить свою порцію нових сортів і...
Інтер'єр кухні в стилі прованс: оформлення декоративним каменем великих приміщень, особливості середземноморського дизайну
Напевно, кожен з нас хотів би жити у Парижі, в самому романтичному куточку планети, або...
Шипшина: формування і обрізка рослини для одержання багатого врожаю
Всього налічується близько 250 видів шипшин, серед них є як декоративні сорти, так і...
Тенти для дачі - види тентових матеріалів і тканин
Альтанка – відмінне місце для відпочинку всієї сім'ї і гостей. Але часом її споруда...
Стелі у ванній кімнаті: рейкові та інші конструкції, інструкція як зробити, відео і фото
Не знаєте, як обробити стелю без залучення фахівців? Я думав про це раніше. Тепер,...
Ремонт ванної в хрущовці: відео-інструкція по обробці кімнати своїми руками і фото
Більшість багатоповерхівок, побудованих в 70-80 роках минулого століття, зводилися за...
Скинали в кухне - комфорт во всем доме
Кухня каждом доме – это одно из наиболее популярных и востребованных пространств, где...