» » Як пересадити смородину на нове місце за всіма правилами

Як пересадити смородину на нове місце за всіма правилами



На питання, коли здійснювати пересадку смородини на нове місце, єдиної відповіді не існує, багато вирішують здійснити цей процес влітку, восени і навесні. Для самої культури різниці немає, вона однаково болісно переживає переїзд на нове місце.

Якщо міняти місце проживання в осінній час, рослина відпочине, виспиться і почне по весні освоюватися на новому місці. Весняний переїзд дозволить швидко освоїтися на новому місці, вкоренитися, викинути листя і почати плодоношення.

У будь-якому випадку правильний догляд допоможе якнайшвидшої адаптації і поліпшить якість вегетативних процесів.

Особливості ягоди

Чорна смородина — багаторічний чагарник, невеликої висоти до 2,5 м. Складається з 10-20 гілок, що розвилися в різному віці з великими пятипалыми листям.

Характерною рисою культури є відсутність кореневих бруньок. Якщо висаджувати під кореневу шийку, виходить кущ штамбовий, недовговічний і мало плодоносний.

Кущ складається з п'яти-шести осьових гілок і безлічі бічних. Розвиваються нові гілки з прикореневого втечі. Через рік ці відростки, які вважаються дворічними, покриються квітами, і з'являться плоди.

зимостійка Культура. У холодні зими можуть вимерзати однорічні прирости, нирки, що призводить до зниження врожаю. На захищених від вітру місцях рослини зимують з меншими ушкодженнями. Але низькі температури особливо болючі в період цвітіння.

Важливо знати: обкопування смородини дуже сильно пошкоджує кореневу систему, рослина стає вразливим до захворювань, плоди стають дрібними, втрачається смак. Краще не обкопувати, а мульчувати або скошувати бур'яни, але не використовувати гострі предмети.

Культура любить світло, тіні врожайність знижується. Зростаючі в тіні кущі найбільш схильні до хвороб, біологічних шкідників.

Культура любить воду, проте її надлишок може призвести до старіння, кущ покривається лишайником, перестає рости, відмирає. Полив у посушливу погоду особливо важливий в період формування ягід (для середньої смуги кінець червня-початок липня) і в період дозрівання плодів (друга половина серпня).

Пересадка в зиму хороша тим, що осіла після сніготанення грунт осідає і ущільнюється, що корисно для кореневої системи. Пагони в землю садять з невеликим нахилом, розправляють коріння і рівномірно засипають землею.

Особливу увагу

Червона смородина – прикраса садової ділянки, але не тільки. Вона добре плодоносить, ягоди надзвичайно корисні при судинних захворюваннях, ревматизмі, шлункових розладах.

При правильному догляді плодоношення триває 20 і більше років. Відомі ранні та пізні сорти. Використовуючи різницю за часом плодоношення, можна все літо насолоджуватися смаком і користю ягід.

Культура стійка до посухи, стійко переносить морози до -40, невибаглива до грунту. Не боїться пересадки, проте переносити кущі порічок на нове місце краще восени. Коренева система швидко адаптується на новому місці, проблем з приживлюваністю не відчуває.

При перенесенні на нове місце потрібно підживлення, а також дотримання загальних правил для всіх видів. Відмінність пересадки червоного і бордового в тому, що ямка робиться великих розмірів, коренева система більш розлога та гілляста.

Підказка: перед тим як помістити в грунт чагарник, потрібно вмочити його коріння в суміш коров'яку і глини. Це нехитра дія прискорить і спростить приживлюваність.

Розташовувати чагарники краще на відстані півтора метрів один від одного та інших культур, які ростуть на ділянці. Оптимальна відстань між рядами 3 м. Пересаджена восени смородина на наступний рік порадує урожаєм.

Кращий час для пересадки

Необхідність переїзду чагарників може виникнути з кількох причин:

  • переїзд на іншу дачу;
  • розмноження сорту;
  • з метою позбавлення від розвинулися захворювань грунту;
  • звільнення від тіні розвинулися крон плодових дерев;
  • планового оновлення культури;
  • виснаження або зараження грунту.

Можуть бути й інші причини.

Зверніть увагу:: незважаючи на те, що всі страждають від пересадки, правильно організований процес допоможе звести хворобливу реакцію культури до мінімуму.

Особливо сприятливий час — весняний та осінній періоди. Регіонах із суворими кліматичними умовами фахівці рекомендують вирішувати ці завдання навесні.

Пересадка навесні

Слід пам'ятати, що культура рано починає вегетативний розвиток.

Якщо пересадити після початку сокоруху, рослині доведеться важко, поряд з укоріненням буде відбуватися процес нарощування гілок і зеленої маси.

Весняні заходи проводяться після остаточного відтавання грунту при стабілізації температури до +1°-+5°С, ця обставина скорочує терміни для вкорінення до 3-х тижнів.

Корисно знати: переміщати дорослі кущі слід, максимально зберігши корінь і землю навколо нього.

Треба встигнути, щоб процес вкорінення не заважав процесу брунькування і цвітіння. Рослина швидко піде в ріст при правильному поливі, холодну грунт слід зволожувати водою кімнатної температури.

Пересадка влітку

Якщо виникла необхідність, то слід викопати кущ з великим обсягом землі, намагаючись не пошкодити коріння. Помістити в таз або ящик і так перевозити на нове місце.

Якщо немає можливості здійснити висадку відразу, потрібно стежити, щоб земля не пересохла, для цього можна накрити корінь з мокрою землею тряпицей.

Це важливо: пересадка влітку небажана.

Після висадки потрібна якісна підживлення, мульчування грунту. Краще помістити кущ на деякому видаленні від інших рослин.

Пересадка восени

Осіння пересадка смородини – менший стрес для рослини. До настання перших заморозків воно встигне адаптуватися на новому місці.

До осені накопичено достатньо поживних речовин, спадний протягом соків допомагає швидше залікувати рани. Ідеальним часом вважається період з 10 до 15 вересня, коли фіксується активний ріст корінців.

На цей час він закінчується, згортається і падає листя, рослина починає засинати. А всі хірургічні втручання, як відомо, краще робити в стані сну.

Слід знати: переміщений кущ на наступне літо не буде активно плодоносити, але в будь-якому випадку необхідно подбати про захист коренів від морозів, укрити перегноєм, компостом, це допоможе укоріненню.

Виходить, що все ж осінні заходи для смородини краще. Весняна або річна процедура вимушена, несприятлива. Основа критерію – стан куща. Він повинен або ще спати, або вже спати.

Як вибрати нове місце

Правильний вибір місця гарантує хорошу приживлюваність культури і успішне плодоношення в подальшому.

Вибирати місце слід заздалегідь. Найкраще місце для пересадки куща смородини – сонячне, звільнене від бур'яну, рівне. Височина загрожує низьким рівнем грунтових вод, низина – високим.

Для чорного і зеленого виду потрібно вибирати північний і північно-східний напрямок, культури не примхливі, невибагливі, невелика тінь не зашкодить.

Рекомендація садівника: пересаджений кущ краще видалити від інших плодово-ягідних культур, щоб позбавити від захворювань ослаблене рослина. Смородина любить Грунти зі слабкою кислотністю, суглинки.

Червона, біла і жовта смородина вимагають світла і тепла. Розташовувати їх краще на південній та південно-західній частині ділянки, щоб грунт як слід прогрівався сонцем, не застоювалася вода.

Добре висаджувати в місця, де до цього росли картопля, буряк, кукурудза, квасоля, гречка. Не можна пересаджувати туди, де спостерігається застій холодного повітря, вологість. Такі умови спровокують розвиток кореневої гнилі, грибка та інших неприємностей.

Як пересадити – докладна інструкція

Почати підготовку до пересадки слід як мінімум за 2 тижні:

  • ділянка 40 см в глибину і 70 см в ширину перекопати, очистити від бур'янів, ретельно вибрати коріння. Для високорослих кущів ремонтантних типу габарити ямки 60-70 см глибина 1,5 м ширина. В принципі розмір ями повинен відповідати кореневій системі викопаного рослини;
  • внести добрива. Яму на третину заповнити шарами:
  • гній;
  • земля;
  • суперфосфат 200-300 г (для червоної смородини поменше);
  • деревна зола.
  • залити двома відрами води і залишити, щоб в ямі сформувалися необхідні умови для приживлення коренів. За два тижні до висадки шари просочаться вологою, мінерали засвояться грунтом, опіку коренів не відбудеться.
Візьміть на замітку: червоній смородині яма потрібна глибше, спочатку викладають дренаж з керамзиту, потім ті ж верстви.

До пересадки потрібно підготувати кущ. Оскільки обсяг коренів викопаного рослини значно зменшиться, потрібно знизити обсяг вегетативної маси. Смородину обрізають, не шкодуючи.

Щоб не сумніватися, досить згадати, як відбувається процес омолодження. Усі гілки зрізують під корінь, полегшуючи йому розвиток, і через рік отримують хороший урожай.

Зона галуження розташований у прикореневого підстави, звідси зростають бічні пагони на 30-40 см, де і формуються плоди. Аналогічна зона знаходиться на верхніх відрізках гілок, але тут ягоди дрібніше. Їх ріжуть на третину.

Після обрізки залишається висота не більше 50 див. Також обрізають старі гілки, відмерлі пагони, вовчки. Два тижні до переїзду потрібні, щоб рослина звикла.

Обрізка перед пересадкою

Спочатку гілки зв'язують у пучок, потім викопують навколо центру ямку на відстані 40-50 см, на глибину до 35 див. Поглиблюють її, підкопуючи з усіх боків коріння, трохи потягують, вивільняють їх з землі.

Багнетом лопати піднімають середину кореневої системи, утримують відростки перерубують. Краще покласти викопаний кущ на полотно брезенту або інший матеріал, щоб зручніше перенести на нове місце.

Коментарі садівника: обов'язково проводять ревізію кореневої системи, видаляючи згнилі, зіпсовані і засохле коріння. Потім кореневу систему знезаражують слабким розчином марганцівки.

Яму знову поливають водою. Після того як вона вбереться, поміщають коріння в ямку так, щоб шийка була нижче поверхні. Коріння слід розподілити по ямі, щоб вони лежали вільно, природно, без заломів і вигинів.

Грунт слід засипати рівномірно, без пустот, струшуючи кущ. Потім землю трамбують і формують зручну поливну окружність. Проводять полив – 20 л. Не потрібно поспішати. Вода повинна залишатися в лунці, поступово усмоктуючись. Потім лунку засипати торфом, перегноєм, землею.

Догляд після пересадки

Культура невибаглива, росте і плодоносить, не вимагаючи особливої уваги. Але доглядати треба, щоб ягода була великою, соковитою, не кислою.

Догляд після пересадки полягає в регулярному розпушуванні грунту для дихання та живлення коренів. Розпушують землю біля основи куща не глибше 5-6 см, заглиблюючись до краю лунки до 15 див.

Майте на увазі: рослина, пересаджене навесні або влітку, потребує регулярного поливу.

Зиму кущі краще переносить під снігом. Якщо є можливість пробратися в сад, потрібно закидати його снігом, чим більше, тим краще.

Часті помилки при пересадці

найпоширенішою помилкою є боязнь пересадки кущів смородини на нове місце. Перехворіє, почне плодоносити набагато краще.

Ще одна помилка – пересадка на колишню глибину, яма повинна бути як мінімум на чверть більше колишньою — велика квартира краще маленькою.

Великою помилкою, що відбивається на здоров'ї куща, є поганий полив. Кущі, пересаджені навесні, особливо від цього страждають. Часу не вистачає, щоб полити, інші турботи відволікають.

Не потрібно вносити багато добрив. Це той випадок, коли кашу можна зіпсувати маслом. Надмірна кількість добрив не сприяє кращому росту, можуть і нашкодити.

Підказка: краще використовувати органіку, гній, торф, а придбані препарати слід вносити в суворій відповідності з інструкцією, розміщеної на упаковці.

Як правильно пересадити кущ смородини, дивіться поради у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 2-05-2017, 17:55
Статьи по теме
Що їдять индоутки: рекомендації по харчуванню домашньої птиці
Батьківщиною індокачок вважається Південна і Центральна частини Америки. Індокачка або...
Шипшина: формування і обрізка рослини для одержання багатого врожаю
Всього налічується близько 250 видів шипшин, серед них є як декоративні сорти, так і...
Як підібрати міжкімнатні двері в залежності від стилю інтер'єру
Міжкімнатні двері відіграють важливу роль в інтер'єрі будь-якого приміщення, доповнюючи...
Теплиця з віконних рам своїми руками: матеріали, конструкція, етапи робіт, креслення, відео-інструкція
Кмітливість і хазяйновитість дозволяють облаштувати дачну ділянку малими витратами....
«Наш сад Рубін 9.0»: програма для садівників-початківців та професійних дизайнерів
Щоб спроектувати ландшафт на власній дачі, не обов'язково вдаватися до допомоги...
Види, особливості та переваги перфорованого металевого листа
Бувають випадки, коли для створення тієї чи іншої конструкції потрібен незвичайний...
найкрасивіші квіти - Топ 16 рослин
На світі знайдеться мало людей, які були б абсолютно байдужі до квітів. Згідно з...
Хрусткий і соковитий салат Романо: фото, опис та корисні властивості овоча
Салат Романо («Romano» — римський салат) – є близьким родичем (підвидів) іншого...
Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом
Болгарський перець, також званий паприкою, має яскраві смакові якості і велика...