Вишукані ресторанні страви або класичне барбекю, яке готується на відкритому вогні – все це можна приготувати швидко, створивши коптильню з газового балона своїми руками.
Такий мангал-коптильня дозволить не тільки приготувати смачні страви на дачі, на природі або в поході, але і збереже екологічний баланс, так як ємність буде повторно використовуватися.
Для виготовлення мангалу власними силами, потрібно визначитися з конструкцією вироби, розробити або замовити креслення у професіонала, щоб уникнути помилок і недоліків під час роботи по збірці конструкції.
Мангалу-коптильні бувають наступних видів:
У більшості випадків саморобна конструкція являє собою старий балон, в якому закінчився природний газ.
Додаткові матеріали, застосовувані для виготовлення коптилен:
Для додання конструкції естетичного вигляду рекомендується обкласти її цеглою або зробити облицювання, використовуючи кахлі – вийде якусь подобу печі.
Порада майстра: перш ніж починати роботи з виготовлення мангалу-коптильні, потрібно уважно вивчити всю необхідну технічну інформацію, знайти відповідні креслення, підготувати матеріали та інструменти.Існують деякі особливості у даного винаходу, які необхідно враховувати, адже кожен автор хоче, щоб конструкція була довговічною, надійною і повністю безпечною в експлуатації.
Перерахуємо основні достоїнства саморобного винаходу:
Зібраний за всіма правилами балонний мангал, незважаючи на свою низьку вартість, стане прикрасою заміського ділянки.
Його можна зробити нестандартним, наприклад, надавши форму паровоза. Також цим терміном називають мангал, має високу трубу, через яку випускається дим під час використання виробом.
Цікаво те, що всі роботи, пов'язані з з'єднанням елементів, виконуються з використанням зварювального апарату.
Цікавий факт: мангал з старого непотрібного балони з-під газу це не тільки економія коштів, але й захист навколишнього середовища. Замість засмічення природи виходить корисна річ в побуті.Класичний балон має дуже міцні, товсті стінки, які не прогорають досить довгий час. Це так само можна віднести до переваг.
Що ж потрібно для створення незвичайної конструкції:
Набір інструментів:
Не варто забувати, що, коли маєш справу зі зварюванням, потрібна спеціальна захисна маска.
Зверніть увагу: людині, ніколи не займається зварюванням, варто довіритися майстрів-професіоналів. Всі інструменти травмоопасни, звертатися з ними потрібно обережно і акуратно, в роботі бути уважним.Зробити зручний гриль з старого газового балона допоможуть креслення. Додатково буде потрібно провести роботи по його створенню і монтажу.
Перший і один з найбільш відповідальних етапів – візуальний огляд і підготовка ємності, яка в майбутньому дозволить проводити гарячий та холодний спосіб копчення.
Після вибору відповідного за розміром балона необхідно провести візуальний контроль – визначити наявність або упевнитися у відсутності слідів корозії.
Використовувати для подальшої роботи рекомендується тільки ту ємність, яка не ушкоджена іржею. Всі підготовчі та основні роботи проводяться на відкритому просторі в цілях забезпечення пожежної і особистої безпеки.
У кожній ємкості є вентиль, який необхідно відкрутити повністю. Робити це слід плавно, так як пари газу можуть залишитися в балоні. Після цього балон потрібно перевернути, щоб видалити залишки газу.
Для надійності можна обполоснути водою бак. Контролювати процес та упевнитися в повній відсутності небезпечних парів допоможе звичайна піна, створена з мила або засоби для миття посуду, яку слід нанести на закритий вентиль.
Це важливо: якщо ви нанесете на закритий вентиль газового балона мильну піну і побачите утворюються бульбашки, значить балон не повністю порожній. Якщо ж бульбашок не буде, значить — газу немає, і роботи по розпилюванню та зварюванню будуть повністю безпечними.Потім відріжте вентиль болгаркою, а всередину налийте звичайну воду. Цей процес допоможе звільнити ємність від можливої бруду і пилу.
Ці заходи дозволять уникнути утворення іскри і займання.
Наступний етап – розрізання балона.
Як радять професіонали, розріз слід робити поздовжнім. У вас вийдуть дві половини, не обов'язково рівні за габаритами. Одна з них буде служити мангалом, інша — кришкою.
Споруда ніжок послужить не тільки опорою конструкції, але і прикрасить майбутній мангал.
Матеріалом можуть послужити старі, не іржаві, без пошкоджень труби або ковані підставки. Вони закріплюються міцними і так само не іржавими болтами.
Для надійного монтажу кришки, яка дозволить провести процес копчення швидше, слід проробити отвори під петлі. Поетапно проводиться:
Після того, як петлі надійно закріплені, проводиться монтаж ручок, які будуть потрібні для відкриття/закриття. Кріплення також проводиться за допомогою болтів. У тому місці, де розташовувався вентиль балона, монтується димар.
Топка – особлива частина конструкції. Цей елемент обов'язковий, якщо з балона передбачається виготовити саме коптильню. Для її виготовлення потрібні сталеві листи, які потрібно буде розрізати і зварити за певними розмірами.
як топки може виступати менший за розміром балончик, розрізаний вздовж і приварений в необхідному місці. Завершальний етап – зміцнення коптильні. Для цього слід приварити куточки по краях конструкції.
Немає сумнівів, що під час використання саморобного мангалу, ємність буде неминуче зношуватися і деформуватися. Є один секрет, як продовжити термін служби — приварите до внутрішніх стінок куточок.
В якості окремого елемента топка коптильні не потрібна. Адже при створенні мангалу ми добиваємося герметичності, цілісності всіх складових елементів. Для додаткового захисту в зимовий період коптильню можна помістити в старий газовий шафа.
Вплив спека, атмосферних опадів та інших негативних природних явищ може пошкодити металеві деталі конструкції.
Якщо ви хочете, щоб мангал-коптильня, створений з старого непотрібного балона, прослужив кілька років і не втратив своєї привабливості і виробничих характеристик, необхідно захистити зовнішню сторону конструкції – пофарбувати або обробити складом, що запобігає корозії.
За відгуками майстрів, любителів робити все своїми руками, даний виріб — це зручне, сучасне, довговічне, незвичайне за зовнішнім виглядом пристрій.
Воно обов'язково приверне увагу ваших гостей і друзів, якщо ви належним чином поставитеся до процесу виготовлення, зробите все акуратно, правильно і надійно. Запросивши до себе на дачу гостей, ви і ваш винахід будете в центрі уваги, вихідний пройде незвично, весело і цікаво.
Таким чином, вироби з старого пропанового балону здатні дати йому друге життя. Подібні коптильні роблять часто, тому знайти відповідний креслення не складе труднощів.
Порада майстра: головне у виготовленні коптильні з газового балона – дотримання техніки безпеки та використання тільки якісних матеріалів, на яких відсутня корозія або інші пошкодження.Дивіться відео, в якому майстер детально розповідає як з газового балона зробити мангал-коптильню власними руками: