Важко знайти дачну ділянку, господарі якого займаються вирощуванням овочів без такої рослини, як помідор. Якщо на ділянці є теплиця, то там ці кущики — сезонні мешканці.
Дачники постійно намагаються посадити врожайні і смачні сорти томатів.
Одним з улюблених сортів останнього часу є «Рожевий мед».
Великоплідний сорт середньостиглий, з красивими, яскравими плодами. Цукристі і солодкі томати приваблюють своїм смаком тих, хто хоч раз спробував виростити у себе на ділянці «Рожевий мед». На скільки красиві ці плоди можна побачити на фото.
Сорт не гібридний, тому проблем з насінням не виникає, їх можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині, придбати у сусідів або зібрати власні, після збору врожаю. Відноситься до детерминантний і полудетерминантым видами томатів.
Добре росте як в теплицях, укритих грядках, так і у відкритому грунті. Кущ не надто високий, всього близько 60-70 см, при добрій агротехніці може досягати метровій, іноді півтораметрової висоти.
Плоди при правильному догляді можуть виростати до 500-700 г, окремі екземпляри досягають кілограмової маси. Плодоносити починає через 105-115 днів після появи перших справжніх листочків на сходах.
Особливо великі плоди виростають на перших плодоносних кистях. На ній зазвичай буває від 3 до 8 зав'язей.
Томати м'ясисті, з тонкою шкіркою. Врожайність не занадто висока, близько 5-6 кг з квадратного метра, але плоди смачні і м'ясисті, з-за чого дуже подобаються дачникам. Поступово починають витісняти такі популярні сорти, як «Бичаче серце» і «Волове серце».
З-за своєї тонкокожести погано переносить транспортування, але томати можна прибирати у фазі технічної зрілості і перевозити додому невеликими партіями.
зауважте: у томата «Рожевий мед» слабка стійкість до різних грибкових і вірусних захворювань, але він добре переносить посушливі періоди і невелике похолодання.Цей сорт, за відгуками тих, хто садив «Рожевий мед», завойовує все більшу популярність. За характеристиками Держреєстру, сорт придатний для вирощування в районах середньої смуги Росії і Південно - Сибірських регіонах.
При описі сорту підходить тільки чудова ступінь: величезні плоди, солодка, без звичайної кислинки, м'якоть, відмінна цукристість.
Застосовуються медові помідори в салатних літніх нарізки і заготівлі, приготування соків, кетчупів.
Для отримання раннього урожаю сорту «Рожевий мед», потрібно подбати про розсаді.
Сіяти насіння необхідно в різні терміни, залежно від місця, де вони будуть рости.
Слід врахувати: для тепличного вирощування насіння томату «Рожевий мед» готують і сіють в кінці лютого — початку березня, для відкритих грядок висівають з середини березня.Для прискорення проростання можливе застосування стимуляторів росту, вони забезпечать захист від різних хвороб і будуть сприяти кращому плодоутворенню.
Земля для розсади готується заздалегідь, знезаражується і прогрівається. Вирощування розсади «Рожевий мед» нічим не відрізняється від інших сортів.
Варто пам'ятати, що всі теплолюбні, цей сорт не переносить різких перепадів температур. Проростання насіння відбувається при 20-25 градусах. Тримати більш високу температуру недоцільно. При більш низьких температурах рослини сповільняться в зростанні, можуть значно відстати в розвитку і довго не плодоносити.
При висадці на постійне місце у відкритий грунт, варто враховувати те, що кращі попередники для томатів — бобові, морква, цибуля, капуста, часник.
При перенесенні розсади в теплицю, її попередньо необхідно продезінфікувати, так як рослини схильні до різних захворювань.
Схема висадки на постійне місце 40х50 см один від одного або 3-4 куща на квадратний метр. Допускається висаджування по дві рослини в одну лунку.
Грунт повинна бути родюча. Місце для посадки вибирається з урахуванням того, щоб сонячні промені не обпалювали листя рослини.
зверніть увагу: сорт «Рожевий мед» не терпить температуру вище 35 градусів.з Вирощування розсади дорослих плодоносних кущів томатів «Рожевий мед» не відрізняється від інших сортів. Головна умова — дотримання правил агротехніки.
Особливу увагу варто звернути на температурний режим. При 35 градусах і вище відбувається пересихання пилку і рослини не зав'язують плоди, при опусканні нижче 15 градусів кущик сповільнює ріст і може скинути зав'язі.
Поливи проводять регулярно, раз на тиждень, бажано в ранкові години. Для нормального росту і плодоношення необхідно виливати по 8-10 літрів відстояною теплою води.
слід Поливати під корінь, намагаючись не змочувати листя рослин, таким чином знижується ризик розмноження грибкових захворювань.
Варто відзначити: томати «Рожевий мед» можуть переносити недолговременную засуху.Багато звертають увагу на те, що рослини мають малу кількість листя, тому виглядають пригнічено, але це не захворювання, а особливість сортового типу.
Іноді буває, що помідори не так смачні і не відповідають заявленим розмірами. Це означає, що при підгодівлі не застосовувалися відповідні добрива. Для отримання томатів великого розміру з хорошою цукристістю, м'ясисті і смачні, необхідно регулярно вносити калійно-фосфорні добрива.
Можна поєднувати полив і підгодівлі. Спочатку злегка поливають землю навколо рослини, потім вноситься добриво і проводиться полив ще раз. Так рослина і коріння уникають опіку, якщо добрива взято занадто багато.
Рада садівника: не варто зловживати азотними добривами, інакше томати «Рожевий мед» почнуть «жирувати», і вся сила піде на нарощування зеленої маси.Перша підгодівля проводиться через 7-10 днів після висадки на постійне місце, потім добрива бажано вносити не рідше одного разу на місяць.
Регулярно проводяться прополки і розпушування землі на грядці або в теплиці.
При дотриманні всіх умов по догляду і вирощуванню томатів сорту «Рожевий мед» можна отримати відмінний урожай і запастися насінням на наступний рік.
Щоб зрозуміти, як виглядають томати сорту «Рожевий мед», як пророщувати насіння, висаджувати в теплицю, доглядати й удобрювати, можна подивитися спеціальне відео: