Дизайн вітальні-спальні вимагає до себе особливого підходу. Адже в підсумку приміщення повинно повноцінно виконувати функції обох кімнат. Про те, як цього домогтися, я і розповім далі.
Фото вітальні-спальні в квартирі багатоповерхової будівлі
Вітальня і спальня в одній кімнаті – це не новаторський дизайнерський хід, а скоріше, все-таки, жорстка необхідність організації житлового простору в наших квартирах, які в своїй переважній більшості не відрізняються великими габаритами.
Правильна організація навіть невеликого простору дає масу плюсів
Більшість дизайнерів, як правило, до останнього відговорюють від такого кроку. Пояснюють вони це тим, що об'єднання приватної та громадської частин житті принесе масу незручностей мешканцям. Ну а якщо в квартирі взагалі всього одна кімната? Або дві, але друга виділена маленькій дитині? І такі ситуації на пострадянському просторі зустрічаються не просто часто, а правильніше буде сказати постійно.
18 м2 єдиної кімнати в однокімнатній хрущовці не залишають іншого виходу
Це тільки в тих випадках, коли ви стали щасливим володарем просторої квартири в новобудові або приватного котеджу за містом, можна, безперечно, обійтися без суміщення функціональних приміщень. І розглядати дане віяння виключно як спосіб оригінально оформити своє житло.
Простори приватного будинку відкривають додаткові можливості в плануванні
Якщо ж ваше житлове приміщення не схожий на футбольне поле, а кількість кімнат не дозволяє розмістити всіх членів родини так, щоб ще й нейтральна зона для прийому гостей залишилася, то хіба не краще підійти до створення вітальні-спальні грамотно, чи не правда?
Грамотний підхід навіть з невеликої кімнати зробить гарне багатофункціональне приміщення
Прийоми окремо, сон окремо
Зовнішній вигляд і функціонал вітальні-спальні повинен повною мірою відповідати вашим потребам і почати слід з розмежування приміщення:
Зона спальні зобов'язана відділятися від гостьової області не тільки якимись кольоровими або стильовими сигналами, але і цілком матеріальним бар'єром. Мова не йде про глухій стіні, інакше це було б вже дві маленькі келії, а не простора зала.
Цілком достатньо буде використовувати один з наступних варіантів:
Шторка може повністю закрити або повністю відкрити імпровізовану спальню
Матове скло на півкімнати – елегантно, але й недешево
Ось приклади кількох моделей:
Зразок моделі «Стара Європа»
Зразок моделі «Провінція»
Зразок моделі «Аледжо»
Зразок моделі «Бамбук»
Зразок моделі «Вансуан»
Зразок моделі «Райс»
У ширм є ще одна важлива перевага: можливість змінювати площі спальної і гостьовий зон шляхом її переміщення. Вдень присунули до ліжка – вітальня збільшилася, ввечері відсунули – «виросла» спальня. Такі ігри з простором дозволяють сприймати приміщення набагато більше, ніж воно є насправді.
Ширму можна зрушувати в будь-яку сторону
Але зате є і свої вагомі плюси:
Багато полиць не буває – твердження спірне, але при цьому досить часто потрапляє в ціль
Рекомендую зупиняти свій вибір на таких предметах меблевого інтер'єру, у яких внизу будуть розташовуватися речові відсіки, а вгорі наскрізні полиці, які можна буде прикрасити сувенірами, акваріумом, рамками з фотографіями, або стільниця, легко перетворюється в барну стійку або навіть робоче місце . Це значно підвищить і естетичність загального інтер'єру, і функціональність імпровізованого огорожі.
Шафа з наскрізними полицями, заповненими додатковими об'єктами декорування
Перелічені методи розмежування функціональних частин кімнати – це ще не всі з можливих. Проявляючи фантазію і не забуваючи про практичності, ви цілком здатні придумати свої оригінальні «прикордонні стовпи».
Жалюзі також можуть грати роль кордону
Сходинка в особисте життя
Зонування не завжди обмежується однією лише встановленням бар'єру. Дуже цікавим, хоча і необов'язковою ходом є також спорудження спеціального подіуму для ліжка. Що це дає?
Давайте подивимося:
Навіть незначний підйом дозволяє обійтися невеликий Гратами в якості «прикордонного стовпа між функціональними зонами
подіумі можна:
Піднесення, має вбудовані ящики
Подіум з підсвічуванням доставить масу приємних вражень
Але як я вище зазначив, таку конструкцію зводять далеко не завжди.
І це цілком обГрунтовано наступними недоліками:
Так що щодо необхідності спорудження подіуму рекомендую всім знайти відповідь для себе самостійно, спираючись на власні переваги і можливості.
зокрема тут питання вирішується між диваном або ліжком.
І вирішується він насправді просто:
Ліжко відмінно вписується в габаритні приміщення
Розкладний диван завжди підкуповує своєю компактністю
В ідеалі, звичайно ж, в вітальні-спальні повинні бути і диван у гостьовій зоні, і ліжко в спальній. Але все впирається в площу приміщення, яке облаштовується.
І ліжко, і диван – ідеальний варіант
Ще один варіант, який дозволить отримати зручне місце для сну і в той же час не захарастити кімнату полягає у використання ліжка-трансформера. Але в цьому випадку вона займе, швидше за все, місце шафи, так що вам тоді доведеться шукати нове місце проживання речей.
Ліжко-трансформер завжди можна розглянути в якості альтернативи дивану і звичайного ліжка
Зони вітальні розраховані на прийом гостей, але в нашому випадку не можна забувати і про небезпечній близькості спального місця. У чому полягає небезпека? У тому, щоб прийшли до вас люди, раптом випадково не опинилися на вошей особистої ліжка. Для цього важливо область з телевізором і комбінованим з ним кріслами або канапкою розташувати максимально, наскільки це дозволяє площа вашої квартири, від вашої обителі сну.
Телевізор з гостьовим диваном не повинні сусідити зі «спальнею»
При цьому також не забудьте про те, що і вам може захотітися дивитися телепрограми перед сном. У зв'язку з цим рекомендую встановлювати телевізор на поворотний кронштейн. Це дозволить вам при необхідності повертати екран у будь-яку потрібну сторону.
Схема примірного розміщення всіх предметів меблевого інтер'єру вітальні-спальні
Меблевий інтер'єр вітальні-спальні потрібно підбирати так, щоб усі його елементи не займали багато місця, яке в дефіциті. Від масивних столів, шаф, ліжок, виконаних в класичному стилі, слід відмовитися. Корпусні представники мінімалізму або інших сучасних напрямків будуть більш доречні.
Ніякої химерності і давили своєю міццю об'єктів
Також не забувайте про зонах під стелею. Краще перенести деякі полки саме туди, де вони будуть менш помітні і не стануть «з'їдати» корисний простір.
Чим ближче полиці до стелі, тим більше в кімнаті місця для людей
Незважаючи на те, що створюються дві різні функціональні зони, не варто забувати про те, що приміщення у вас все одно залишається незбиране. Таким чином, і стиль на обидві частини кімнати повинен вибиратися один.
Єдине стилістичне спрямування для всієї вітальні-спальні
Це ж стосується і колірної гами. Не потрібно розділяти область відпочинку від громадської якимись контрастними кольорами. Максимум, що допускає інструкція, так це деяка зміна тональності.
Фіолетовий колір в спальні більш насичений, ніж в решті частини кімнати
Зонування стосується також і освітлювальних приладів. Не слід, як у звичайній вітальні, просто вішати люстру по центру приміщення.
Краще організуйте два сценарії:
Акуратна підсвічування над спальним місцем
Люстра над місцем прийому гостей
Ви ознайомилися з тим, як правильно слід організовувати вітальню-спальню. Завдяки такому рішенню ви зможете набагато раціональніше використовувати обмежений простір своєї квартири.
Правильний підхід до зонування та вибору меблевого інтер'єру гарантує красиве і багатофункціональне приміщення
Відео у цій статті містить додаткову інформацію, що має безпосереднє відношення до викладених матеріалів. У коментарях ви можете викласти будь-які питання, що цікавлять вас тематичні питання.