» » Ремонт кухні 6 кв м: відео-інструкція з оформлення своїми руками і фото

Ремонт кухні 6 кв м: відео-інструкція з оформлення своїми руками і фото



чи не половина житла на просторах нашої великої і могутньої батьківщини будувалася ще в радянські часи. І практично у всіх таких квартирах є одна загальна проблема - маленька кухня з квадратурою в районі 6м2. Людині, що починає робити ремонт кухні 6 м. кв своїми руками, доводиться проявляти чудеса винахідливості, щоб «втиснути» туди всю необхідну меблі, та так щоб ще залишилося місце на себе коханого. Дослідивши тему, ми зібрали для вас найбільш цікаві варіанти і способи виконання цього нелегкого завдання.

Фото оригінального дизайну кухні.

Фото оригінального дизайну кухні.

Планування та дизайнерські хитрощі

Самостійний ремонт кухні 6кв м, можна умовно розділити на два невід'ємних етапи:

  1. Спочатку слід визначитися з плануванням, тобто що, де і як буде стояти;
  2. А вже після цього можна переходити до вибору конкретних матеріалів і покриттів.

Види спільної планування

На маленькій кухні особливо важко компонувати меблі та обов'язкові робочі вузли, такі як мийка, пічка, холодильник та інше. Але якщо проблема є, її треба вирішувати.

В сучасному дизайні існують три основні моделі планування таких приміщень.

  • Лінійне розташування секцій найкраще підходить для витягнутих, прямокутних приміщень. Такими кухнями славляться багато моделі «хрущовок». Як видно з назви, всі секції тут шикуються в одну лінію, вздовж тієї стіни, на якій знаходяться комунікації. В даному випадку ціна такого варіанту буде нижче, так як вам не доведеться перепоювати розводку труб і каналізації. Робоча зона тут виходить менше, але зате буде де поставити нормальний обідній стіл;
Лінійне планування.

Лінійне планування.

  • Варіант з П-образним розташуванням секцій також досить популярний. У панельних багатоповерхівках часто будувалися практично квадратні приміщення. І народ намагався вичавити з них все що можна, розміщуючи меблі по периметру. По суті, крім входу, вільним тут залишається тільки невеликий п'ятачок посередині. Зате господар на цьому п'ятачку буде почувати себе впевнено, адже всі предмети знаходяться на відстані витягнутої руки;
Розстановка по периметру кухні.

Розстановка по периметру кухні.

  • Кутове або Г-образне розташування секцій, як вважають дизайнери, є одним з найбільш вдалих варіантів. Тут вздовж довшої стіни компонуються всі шафи, мийка та робочий стіл. А в торці монтується піч та пральна машинка. В даному випадку залишається достатньо місця для повноцінного обіднього столу. Більш того, деякі навіть примудряються поставити кухонний куточок.
Кутове розташування.

Кутове розташування.

Важливо: вільно мислячі, креативні господарі часто «марять» ідеєю розміщення на кухні стильною барної стійки. Так от, в даному випадку стійку, яка буде гідно виглядати, можна встановити тільки замість простінка між кухнею і вітальнею. Але це вже не ремонт, а капітальна перепланування.

Варіанти раціональної компоновки предметів

Раціональне розміщення меблів і інвентарю, мабуть, найважча задача. Коли будувалися ці будинки, крім обіднього столу, холодильника і печі на кухні могли розміщуватися хіба що пара навісних шафок.

Зараз до всього вище згаданого додалися ще:

  • пральна машинка;
  • микроволновка;
  • вытяжка;
  • аква-фильтр;
  • электрочайник;
  • маса інших сучасних гаджетів.
Антресоль над дверима.

Антресоль над дверима.

Почнемо з самого необхідного, з мийки. Завдяки мобільності пластикового трубопроводу, цей вузол можна розмістити де завгодно. Традиційно її монтують поруч з простінком, що межують з ванною. Встановивши кутову мийку, звичайно, ви заощадите кошти, але існують більш раціональні рішення.

зокрема варто задуматися над установкою раковини і робочого столу замість підвіконня. Можливо, тут доведеться пожертвувати квітковими горщиками з геранню, але зате ви виграєте мінімум півметра корисної площі. Плюс, під час миття посуду ви будете насолоджуватися пейзажем за вікном, замість того щоб побачити стіну або дверцят шафи.

Порада: підвіконня - це джерело корисного простору, на його місці можна вдало розмістити не тільки мийку. Якщо замість невеликий плити під вікном вмонтувати стільницю, у вас вийде прекрасний, світлий обідній стіл. До речі, в цьому варіанті стільниця може бути складна і опускатися уздовж стіни.

Мийка під вікном.

Мийка під вікном.

Серйозною проблемою є розміщення навісних поличок і шафок. Від серійних моделей краще відмовитися відразу. Справа в тому, що навісних універсальних шаф не існує.

У будь-якому випадку у вас залишаться зазори, щілини і невдало виступаючі деталі, якщо все це порахувати і перевести в квадратні метри, ви жахнетеся від того скільки ви втрачаєте. Тому, тут краще замовляти вбудовану меблі за своїм персональним розмірам.

При замовленні всі навісні конструкції слід робити до самої стелі. Залишати зазор між шафою і стелею в нашому випадку недозволена розкіш. Навряд чи ви там будете щось зберігати, а ось неабиякий шар пилу і кіптяви в цьому секторі гарантований.

Ще одним моментом, що стосується меблів, є вибір матеріалу для дверцят. Ні в якому разі не беріть глухі монолітні стулки, вони зроблять простір ще вже. В ідеалі краще встановити прозоре скло, але якщо ви не бажаєте дивитися на вміст шаф, хорошою альтернативою стануть двері з матового скла.

Вбудовані меблі.

Вбудована меблі.

Порада: орні конструкції дверцят на звичайних меблевих петлях в тісному просторі будуть неабияк заважати. Гарною заміною стануть стулки з мікроліфтом плавно відкриваються вгору.

Що стосується обідньої сектора, то тут також є над чим попрацювати. Насамперед, ми рекомендуємо відмовитися від класичних табуреток. Вони тільки на перший погляд здаються компактними, в реальності про них будуть все спотикатися.

В даному випадку можна обігравати два варіанти. Це навісні сидіння, засуваються в ніші меблів і зручні стільці зі спинкою.

Як збалансувати освітлення і колірну гамму

В маленьких приміщеннях грамотно скомпонувавши колір можна досягти вражаючих результатів. Будь-яка інструкція або керівництво для початківців дизайнерів вам скажуть, що світлі тони візуально розширюють простір, до речі, саме тому повні люди воліють носити темні речі.

Темна меблі.

Темна меблі.

В ідеалі, як сама меблі, так і облицювання вибираються у світлій панелі. Класично вважається, що для балансу має бути близько 60% темного і 40% світлого, але на маленькій кухні це працює, прямо скажемо погано.

Якщо у вас вже є темна меблі, відтінити її можна світлими стелями, підлогою і стінами. Крім того, оживити темний інтер'єр можна за допомогою декоративних аксесуарів на кухонну тематику, як правило, це тарілки, обробні дошки та інше.

Важливо: світле, не означає виключно пастельна або біле. Ніхто не забороняє використовувати яскраві соковиті кольори, на кухні вони будуть цілком доречні.

Стіни і стеля можна зробити однотонними або оживити їх яким-небудь орнаментом. Тільки орнамент повинен бути дрібним. Яскраві великі малюнки перетворять приміщення в тісну облогу. Іноді є сенс використовувати смужку, але не забувайте, що горизонтальні лінії розширюють простір, а вертикальні роблять стелю вище.

Газова колонка, захована в нішу.

Газова колонка, захована в нішу.

Традиційне освітлення у вигляді підвішеною у центрі стелі лампочки, не самий кращий варіант. Фахівці по світу рекомендують направити освітлення на стелю і паралельно організувати зональне освітлення для грубки, а також для обіднього і робочого столу.

Вибір матеріалів та облаштування за секторами

Ремонт кухні 6кв м це не тільки планування, вибір меблів і компонування кольорів. Багато що тут залежить від обраного матеріалу і способу обробки приміщення.

Оздоблення стелі

  • Перш за все, ми рекомендуємо відмовитися від використання навісних стель з гіпсокартону, а також від широкого стельового плінтуса. На маленькій території об'ємні конструкції будуть виглядати, щонайменше, грубо;
План кухні.

План кухні.

  • Популярні нині еластичні натяжні стелі, також не найкращий варіант. Справа в тому, що тонкий розтягується полімер, що використовується для цих цілей, схильний до температурних деформацій. Тому, після того як господарка влітку зварить варення або закупорить огірки, з великою часткою ймовірності полотно може провиснути;
  • Як не крути, на кухні завжди є кіптява і перше, на чому її видно, це стеля. Як варіант можна використовувати якісну пластикову вагонку, вона чудово миється. Але тільки пластик повинен бути дійсно якісним, дешевий товар швидко пожовтіє;
  • Цілком гідним варіантом вважається наклеювання шпалер, але будьте готові до того, що приблизно раз в 2 – 3 року їх доведеться міняти.
Обклеювання стелі.

Обклеювання стелі.

  • Але найпростіше зашпаклювати дрібні дефекти бетонного перекриття і побілити його водоемульсійною фарбою. Якщо використовувати фарборозпилювач, то разом з накриттям меблів плівкою, ви впораєтеся за пару годин. При цьому колір можна міняти хоч кожен рік.

Оздоблення стін

Будь-яка навісна облицювання, в тому числі і гіпсокартон, тут не підходять, так як вони з'їдають дорогоцінні квадратні сантиметри.

Відповідно залишається тільки 3 варіанти.

Шпаклівка поверхні.

Шпаклівка поверхні.

  • Побілка кольоровий водоемульсійною фарбою робиться швидко і коштує недорого. Але є маленький нюанс, стіни повинні бути ідеально рівними, адже всі дефекти будуть чітко проглядатися. Тому спочатку доведеться серйозно витратитися на професійного штукатура;
  • Якщо брати бюджетне покриття, то найдоступнішим матеріалом по праву вважаються шпалери. Що стосується кольору, виду і фактури, то асортимент тут просто величезний. А найкраще те, що поклеїти шпалери здатний будь-нормальний господар;
  • Для облицювання кухні широко використовується кахельна плитка. Вона, безумовно, дорожче, але витратившись один раз, ви забудете про це на кілька десятків років, поки не набридне. Але облицьовувати кахлем стіни повністю не варто, вид надто казенний вийде, як у лікарні. Оптимальний варіант це викласти дрібною плиткою фартух з орнаментом, над робочим столом і в районі плити.
Використання кахлю.

Використання кахлю.

Порада: якщо ви робите капітальний ремонт кухні 6кв м, варто відразу прокласти нову, більш потужну електропроводку. Лінії в старих будинках можуть не витримати сучасного великої кількості електроприладів. У кращому випадку виб'є автомат або перегорить з'єднання в коробці. У гіршому це може призвести до пожежі.

Матеріал для підлоги

Пів на кухні має бути не тільки красивим і міцним, ще бажано, щоб він не ковзав і міг гідно витримати випадково розлитий на нього окріп або запалений сірник.

Використання світлого кахлю.

Використання світлого кахлю.

  • У бюджетному секторі лідирує лінолеум. Якщо у вас рівна основа, то застелити лінолеум своїми руками не складе великої праці;
  • Популярний нині ламінат, при бажанні, також можна укласти самостійно. Але обійдеться таке покриття набагато дорожче, ніж лінолеум;
  • Ідеальним варіантом вважається кахель з протиковзкою поверхнею. Якщо по ньому не бити молотком, то він здатний простояти не один десяток років. Крім того, під кахель можна заховати систему теплий пол, тим самим позбувшись від громіздкого радіатора опалення. Який, до речі, теж займає місце.
Кахель для підлоги.

Кахель для підлоги.

Висновок

Ремонт кухні 6кв м процес творчий і обговорювати його можна досить довго. Розміщені фото і відео в цій статті допоможуть вам краще зорієнтуватися в морі інформації. А якщо у вас виникнуть питання або бажання поділитися власним досвідом, пишіть в коментарі, із задоволенням подискутуємо.

До і після ремонту.

До і після ремонту.



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 17:55
Статьи по теме
Дме з пластикового вікна що робити, причини
Двері і вікна У період холодів у більшості виникає одна проблема, яка полягає в тому,...
Дизайн кухні 12 м кв: інструкція по оформленню своїми руками, відео і фото
Дизайн кухні 12 м кв розробляти нітрохи не простіше, ніж планувати інтер'єр для...
Как сделать красивый интерьер за приемлемую стоимость
Многим кажется, что для того, что бы у вас дома было уютно обязательно необходимо...
Что важно при выборе кондиционера для офиса
При выборе кондиционера для офиса учитывают его мощность, расположение помещений, их...
Індикаторна викрутка на батарейках та інші вироби: як користуватися, принцип роботи, відео і фото
З дитинства нас вчать нічого не засовувати в отвори розетки. І абсолютно правильно, так...
Сортові характеристики і особливості вишні Тургенівська
Свою популярність серед садівників середньої смуги Росії вишня Тургенівська отримала...
Особливості сорту вишні Надія: характеристики, правила посадки та догляду
Вишня сорту Надія прекрасно підходить для вирощування в середній смузі Росії. Вона...
Плінтус з МДФ: підлогові широкі, білі високі вироби, як кріпити до стіни, відео і фото
Окантовці підлоги в кімнаті завжди приділяється особлива увага, так як це є ніби...
Що таке плінтус з кабель каналом та як його змонтувати
Крім своєї основної функції - закладення стику між підлогою і стіною плінтус з кабель...