Затіявши ремонт будинку, рано чи пізно Ви задаєте собі питання, які шпалери вибрати, довго ходите, вибираєте і нарешті зупиняєте свій вибір на вподобаних Вам шпалерах. Все, покупка здійснена, залишається найважливіше – поклейка шпалер. Як правильно клеїти шпалери і з чого почати, задає собі це питання кожен господар. Заспокойтеся, не переживайте, це немає нічого страшного, в перший раз завжди багато питань, до кінця статті всі вони вичерпаються. І так, поїхали...
Порядок дій буде наступним: перша – готуємо клей, друге – нарізаємо рулони і третє – клеєм з посмішкою на обличчі.
Перше, на що потрібно звернути увагу, це – інструкція на упаковці. Хороший і якісний клей повинен не тільки добре клеїти, але і протистояти появі цвілі і грибків, також слід запам'ятати, що для важких шпалер потрібен спеціальний клей.
Щоб при обклеюванні уникнути появи грудок, сам клей потрібно обережно висипати у відро тонкою цівкою, при цьому не забуваємо повільно перемішувати. Дотримуючи всі ці рекомендації, клей вийде однорідною масою і при роботі з ним не доставить ніяких незручностей. Після приготування клею не поспішайте наносити його, дайте йому трохи настоятися, щоб він набрав потрібну йому міцність і тільки тоді приступайте.
Таке, що Вам доведеться зробити, це нарізати рулони на відповідні смуги. Тут, головне, нікуди не поспішати і дотримувати акуратність. Шпалери, на яких немає малюнків, витрачаються майже без відходів. Вам достатньо буде нарізати смуги по висоті стін з невеликим запасом (припуском). Будьте уважні, коли клеїте шпалери з малюнками, стежте, щоб візерунок малюнка збігався на стиках сусідніх полотен. При нарізці шпалер, заготовте відразу кілька нарізаних рулонів, щоб надалі не відволікатися від поклейки.
Тепер настав найурочистіший момент, як правильно поклеїти шпалери. Роботу потрібно починати від вікна, бо саме ця ділянка потрапляє в поле зору, при вході в кімнату. Сам клей потрібно наносити на раніше заготовлений відрізок шпалер, а також на ту ділянку стіни, де будуть клеїтися шпалери. Це для того, щоб поверхня стіни не вбирала в себе весь нанесений клей раніше часу.
Примітка: дана рекомендація не застосовується для флізелінових шпалер, т. к. при поклейці, сам клей наноситься тільки на стіну.
Наклеєні шпалери перевіряємо по схилу. Якщо вона буде приклеєна нерівно, виглядати це буде не дуже красиво. Інші листи орієнтуємося по першому приклеєного відрізку.
Закінчивши роботу з першою стіною, переходимо до протилежної, і знову перевіряємо всі по схилу. Цей інструмент дуже легко виготовити в домашніх умовах з підручних засобів. Для цього нехитрого пристрою нам знадобиться капронова нитка і невеликий грузик.
Коли перша смуга зайняла своє законне місць на стіні, саме час взяти в руки суху ганчірку або гумовий валик і вигнати всі повітряні пухірці зсередини. Візьміть собі на замітку, чим щільніше прилягає смуга шпалер до стіни, тим якісно зроблена робота. Далі повторюємо процес поклейки до тих пір, поки кімната не отримає бажаний вид. Щоб обклеїти кімнату середніх розмірів, Вам буде потрібно не більше половини дня.
На цьому все. Тепер Ви знаєте, як правильно клеїти шпалери!!!