Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса будь-якого саду, з моменту цвітіння до дозрівання плодів. Влітку вона стає одним з найбажаніших ласощів і для дітлахів, і для дорослих (позмагатися з нею може хіба що полуниця).
Тому саджанці черешні все більш популярні. Особливо ранньостиглих сортів, адже завжди не терпиться зірвати першу ягідку.
Плоди черешні сорту Джерело
Серед ранніх сортів Джерело, виведений українськими селекціонерами, відносно молодий. Але його смакові якості вже оцінені багатьма любителями ягоди.Чим же він гарний, крім того, що дозріває одним з перших – на початку червня. Сорт відрізняється високою транспортабельністю, при перевезенні зберігаючи форму кожної ягідки; стійкий до спеки і заморозків, до хвороб і шкідників. Дає стабільно високі врожаї – до 70 кг з одного дерева.
Плоди темно-червоного кольору, серцеподібної форми, з хрящової (щільною) м'якоттю, великі (9-14 м), соковиті, солодкі, з легкою кислинкою. Вони підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для консервування: в компотах зберігають яскравий колір і цілісність.
Садівникам, які тільки визначаються з вибором сорту для посадки черешні на своїй ділянці, варто звернути увагу на Джерело.
Саджанці черешні
Для того щоб правильно вибрати саджанці, потрібно знати відповіді на кілька важливих питань:Як же вибрати відповідний сорт? Тут зверніть увагу на два питання: час достигання (потрібна рання черешня, середньо - або пізньостигла) і кліматичні зони, для яких конкретний сорт рекомендований.
До раннім сортам, крім Джерело, відносяться, наприклад, Татарська, Апрелька, Присадибна та інші. До середнім – Дніпровка, Бірюза, Приазовська. До пізніх – Загадка, Сестричка, Романтика. Якщо хочете, щоб черешня була в саду весь сезон – посадіть кілька саджанців з різними термінами дозрівання.
Крім того, кожен сорт має свою районування: одні добре переносять холод, інші ростуть тільки в м'якому кліматі. Купуючи саджанці, поцікавтеся цими нюансами у продавців. Для північних районів добре підходять сорти Загадка, Синявська, Іскра, Чермашная, Фатеж. Інші сорти акліматизуються в холодному кліматі набагато гірше. Джерело – в їх числі.
Саджанець черешні
Для відповіді спочатку варто звернути увагу на те, де є ризик придбати неякісні. Тобто не відповідають заявленому сорту, слабкі або пошкоджені. Такий великий шанс, якщо саджанці купуються з рук на ринках, біля доріг і т. д.Тому краще відправитися за покупкою до спеціалізованого розплідника. Тут можна отримати детальні професійні консультації за смаковими якостями сорти, термінами дозрівання, догляду. А якщо розплідник знаходиться у вашій місцевості, можете бути впевнені: клімат саджанцям, які в ньому ростуть, підходить. Принаймні, вони до нього вже пристосовані.
Купуючи саджанці у випадкових продавців, ви ризикуєте не тільки отримати рослина не того сорту, але і занести в свій сад хвороби і шкідників.
Рада садівників: вирушаючи в розплідник, прихопіть з собою вологу ганчірку або мішковину, пакет і мотузку. Купивши деревце, відразу ж оберніть його коріння вологою тканиною, опустіть в пакет і зав'язати. Так ви допоможете кореневій системі легше перенести тимчасова відсутність грунту. А приїхавши додому, відразу прикопайте рослина, незалежно від того, коли збираєтеся садити його на постійне місце.Саджанці черешні
Для південних регіонів можуть підійти і однорічні саджанці, а для середніх і північних більше підійдуть дволітки. Вони легше приживуться в холодному кліматі.Визначившись з віком і сортом, зверніть увагу на те, як виглядають саджанці. У них повинні бути:
Правильна посадка саджанця черешні (Натисніть для збільшення)
Саме так: правильно. Недостатньо «вкопати» куплений саджанець в землю і чекати врожаю. Щоб він радував, потрібно знати різні «прості хитрощі». Для початку важливо визначитися, коли краще садити черешню:Для південних регіонів найкращим варіантом вважається осіння посадка. Молоді деревця добре приживаються і легко переносять помірні м'які зими. А по весні молодняк активно йде в ріст і через рік–другий починає плодоносити.
В північних широтах суворі зими можуть занапастити незміцнілі посадки. Тут садити молодняк потрібно виключно навесні. І то не одразу після того як зійшов сніг. Найкраще робити це в кінці весни, коли грунт вже добре прогрілася.
Відповідно, в помірному кліматі середньої смуги посадка можлива і навесні, і восени. Тут все залежить від того, наскільки в конкретній місцевості часті перепади заморозків і відлиги.
Однозначно, садити молодняк в спеку або вітряну погоду не варто. Палюче сонце посилить стрес від пересадки і висушить вологу після поливу – коріння її дістанеться менше. Вітер може завдати шкоди саджанцю, коли він ще недостатньо зафіксований (зламати гілки або навіть пошкодити коріння, розгойдавши стовбур).
Щоб уникнути цих неприємностей, садіть молоді деревця в похмуру безвітряну погоду. Краще це робити ввечері, щоб за ніч коріння добре наситилися вологою, поки її не випаровує сонце.
Візьміть на замітку: вибравши саджанець, зверніться до фахівця розплідника, щоб він показав на ньому місце щеплення (потовщення з вигином стовбура). При посадці воно повинно залишитися над землею.Перед тим як посадити деревце черешні, виберіть місце, де вона буде рости комфортно, а саме – зможе отримувати достатньо світла і вологи. Однак надлишок її може стати згубним для черешні. Ідеальний варіант – вибрати містечко поблизу водойми, якщо є можливість. При цьому грунтові води повинні знаходитися на глибині не менше 2 м, інакше коріння загинуть від надлишку вологи.
Саджанець черешні Джерело
Врахуйте, що Джерело – сорт з достатньо розкидистою кроною, яка в майбутньому займе пристойну площу. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб доросле дерево затіняло інші посадки або посіви, а також не заважало проходу, не нависало над проводами і дахами, знаходився на достатній відстані від фундаментів будівель.Якщо у вас є діти, залучайте їх до посадки дерев. Малюки будуть раді тому, що можна безкарно перебруднити одяг. І при цьому отримають море задоволення і перший спільний садівничий досвід.
Підготувати котлован під посадку слід заздалегідь, як мінімум за 2-3 тижні до того, як планується садити черешню. В глибину він повинен бути близько 70 см, в діаметрі – не менше 80. В його центр вкопати кілок, який послужить опорою саджанця. Потім в котлован засипте поживну суміш, до складу якої входять грунт родючого шару, перегній і комплексне азотно-калійне добриво. Перемішайте суміш і присипте землею.
Етапи посадки:
Молодий саджанець черешні
Відразу після посадки деревце потрібно обрізати. Виберіть 3 або 4 найсильніші гілки і скоротити їх на третину. Інші пагони повністю видаліть. Центральний провідник (основний стовбур) потрібно вкоротити таким чином, щоб він був вище найближчої гілки приблизно на 20 див.Подальший догляд полягає у своєчасній прополці бур'янів, регулярному поливі і підгодівлі. Їх краще проводити восени. Складається така суміш перегною, фосфорних і калійних добрив.
Формуючу обрізку черешні доведеться проводити протягом 2-3 років після посадки. І останнє правило. запилення проходило інтенсивніше, посадіть відразу кілька саджанців, можна різних сортів. Так помітно підвищиться врожайність. Черешня, зростаюча на сусідній ділянці, від такої необхідності позбавляє.
Якщо для вашої кліматичної зони підходить сорт Джерело – сміливо вибирайте для свого саду. Відгуки садівників про його властивості говорять на користь цього сорти чорної черешні.
Вирощування черешні — справа складне, але здійсненне, плюс до всього ще потрібно знати, як зберегти урожай цих ягід, про це дивіться наступне відео: