Осінні роботи важливі тим, що закладають урожай майбутнього року.
Зберегти і примножити – важливі принципи осені, гарантують повні кошики ягід влітку.
Серед інших осінніх клопоту пересадка садової суниці займає чимало часу.
Проте турбота про ягоду, користь і радість від якої складно переоцінити, неодмінно окупиться.
Полуниця викидає вуса з моменту цвітіння.
Це послаблює рослину, ягоди стають дрібними, тому з вусами не треба церемонитися.
Краще залишати стільки, скільки буде потрібно для розмноження, інші нещадно зрізати.
Рада садівника: відростки не створювали на грядці безлад, пишіть розетки в одноразові стаканчики, нехай вкорінюються в них. З осені укорінений кущик зручніше висаджувати, і коренева система не травмується.Через кілька тижнів після закінчення плодоношення, а це в кінці серпня, можна висаджувати молоді кущі в грунт із стаканчиків, формуючи нову грядку або плантацію.
У випадку з ремонтантної полуницею все простіше, культура плодоносить до морозів, розсаджувати вуса можна в будь-який час, починаючи з весни, закінчуючи осінню.
Смачної ягоди багато не буває. Розмноження слід проводити не лише в цілях збільшення врожаю, так підвищується сортність.
На одному місці полуницю можна тримати максимум 4 роки. Якщо не пересаджувати, вона, звичайно, буде цвісти та плодоносити, однак ягоди будуть все дрібніше, їх кількість все менше. Культуру необхідно перенести на нове місце.
Навесні, у квітні, посадка можлива, але влітку врожаю не буде, найкращий час для таких заходів – осінь.
На початку вересня земля волога, температура повітря прийнятна, грунт не встиг охолонути. Але найголовніше, часу до морозів, щоб як слід укорінятися, молодняку вистачить.
зауважте: осінній переїзд на нове місце дозволяє молодим рослинам пережити зиму з мінімальними втратами.Перш ніж переносити ягоду, потрібно приготувати місце. Правильно вибране місце – запорука гарної врожайності. Колишні грядки накопичили безліч проблем, серед яких грибок та інші шкідники.
Багато називають полуницю примхливої культурою. Це не так! Рослина чудово почувається на будь-яких грунтах, крім болота і скель, догляд за нею гранично простий.
Але необхідність підживлення, внесення в грунт добрив, збагачення мінералами культурі тільки на користь.
Ягоді сподобається, якщо раніше на цьому місці росли:
Часник взагалі корисно садити в міжрядді полуниці, він відштовхне шкідників.
Ягода відчує себе не найкращим чином, якщо до неї тут росли:
Але якщо іншого місця немає, допомогти рослині можна, добре подкормив і якісно підготувавши грунт.
Садівники рекомендують: немає сенсу висаджувати стара рослина. Старий зарослий кущ поряд з заскорузлыми корінням, покриті коричневою кіркою, має нові молоді корінці з такими ж сильними пагонами. Їх і потрібно відокремлювати від батьківського куща і висаджувати на новому місці.
Щоб пересадка полуниці була успішною, ділянка під неї готують заздалегідь, за місяць. Потрібно, щоб зорана земля заспокоїлася, прийняла закладені в неї добрива.
Корисно внести відразу після оранки комплексну підгодівлю для полуниці або скласти самостійно добриво, до складу якого має входити сульфат калію і суперфосфат у співвідношенні 1:5.
Можна всю цю хімію замінити добривом з кропиви. Універсальна прикормка для всього, що росте в саду і на городі. Також гарний у всіх відносинах перегній на основі коров'яку.
Витягувати кущі з грунту слід безпосередньо перед посадкою.
Для цього потрібно:
Не слід сушити коріння без діла, а краще пересаджувати в найкоротші терміни.
Важливо знати: пересадочний матеріал, виділений з куща, повинен мати не менше 4-х листочків, а корінець довжину 5 см і вище.Полуничні грядки краще формувати так:
Грядки роблять двох або трехстрочными, але досвід показує, що чим простіше, тим продуктивніше. Можна подивитися відео, щоб остаточно розібратися в схемі посадки.
Глибокі лунки робити не потрібно. Ідеальна глибина відповідає довжині кореня.
У підготовлену лунку можна підсипати деревної золи, перегною, обов'язково полити. Гарна зволоженість – запорука приживлюваності.
Механізм самої посадки простий, в лунку опустити посадковий матеріал, кореневу шийку, не заглиблюючи сердечка, присипати землею і «притоптати» пальцями, долонькою. Проводити щоденний полив висадженого молодняку протягом тижня.
За цей час стане зрозуміло, які кущики прижилися, а які, на жаль, немає. Ці лунки можна заповнити поки є час.
Розсадити молодняк під укривний матеріал. Для чого у відміряних місцях ріжуть його хрест-навхрест, отриману діру садять росток. Агроволокно добре захищає від бур'яну, виключає необхідність прополки, так і від морозів непогано захищає, коли взимку мало снігу.
Замість агрововлокна можна використовувати тирсу. Користь мульчування тирсою доведена практикою, але укривний матеріал зручніше.
Використання укривного матеріалу корисно, однак, не всім по кишені його придбання, та й неможливо сховати, якщо великі плантації.
Полуницю на зиму краще постригти. Ця процедура не стосується молодий, тільки що пересадженої полуниці. Її ранні нічні морози загартовують, підвищують опірність.
Стрижка залишилися рослинам потрібна не тільки для того, щоб успішно перезимувати. Дана процедура сприяє омолодженню куща, стимулює активність цвітіння і звичайно гарантує хороший урожай.
Слід врахувати: зрізати у полуниці під корінь гілки і листя, вирізати старі пагони, очищати кущ від сухих гілок, листя – процедури корисні, перспективні.Після стрижки можна приступати до укривання. Використання в якості укривного матеріалу тирси або сухого листя справа клопітка і восени, і навесні. Ідеальний варіант благополучної зимівлі для полуниці – і те, і інше, а так само велика кількість снігу на укривного матеріалі.
Сніг можна зчищати з стежок, відкидати його на грядки. Чим його більше, тим краще зберігатимуться рослини і краще грунт на майбутній рік.
Основні поради від досвідчених городників:
Дивіться відео, в якому досвідчений садівник показує і розповідає як правильно розсадити полуницю восени: