» » Коріандр: вирощування з насіння та догляд за рослиною

Коріандр: вирощування з насіння та догляд за рослиною



Кінза (вона ж коріандр), є гарною пряною зеленню, яку використовують для великої кількості кулінарних страв, а також соусів.

Її специфічний аромат може урізноманітнити і доповнити смакові якості їжі, надаючи їй тим самим особливу пікантність.

Саме це робить сьогодні популярним її вирощування.

Що за рослина

79a221c5-fd6d-4d95-a323-10442ce23151

Коріандр популярна пряність, яку можна вирощувати як на грядках, так і вдома на підвіконні.

Ця пряність здобула свою популярність за рахунок поширення в нашій країні страв корейської кухні. Там займаються її вирощуванням не менше п'яти тисячоліть. До того ж, в цих країнах до цих пір вважається, що ця рослина володіє ефектом довголіття.

Сам коріандр – однорічна рослина, що відноситься до сімейства Зонтичних. При цьому, насіння, аналогічно зі зрілим кущем, за рахунок високої концентрації в них ефірних масел мають досить сильний і приємний аромат.

Застосовується така зелень може в сушеному або свіжому вигляді. Виростити цю пряність можливо практично на будь-якому дачній ділянці, де для рослини можна створити всі необхідні умови. До того ж, багато любителі цієї пряності вже пристосувалися вирощувати її навіть у своїх квартирах, на балкони і підвіконнях.

Однак, тут потрібно уточнити, деякі тонкощі даної культури. Насамперед, кінза – це зелень, яка вирощується з насіння. Що стосується коріандру – це те ж саме рослина, але тільки його залишають рости для отримання з нього насіння. Догляд в обох випадках за ним буде практично однаковим. Ця культура має неоднакові листя, що ростуть по стеблу. Так, у нижній частині вони з черешками, а на самому стеблі вони звичайного виду.

Рекомендація садівника: виростити цю культуру можливо не тільки на відкритому грунті присадибної ділянки, але навіть в домашніх умовах, надаючи мінімальний догляд під час її зростання.

На дачі

virashivanie_kinzi_2

Перш за все, для вирощування коріандру потрібно вибрати самий відповідний для цього рослини місце. Не можна садити насіння на протягах. Тому бажана їх посадка на сонячному ділянці, добре захищеному від вітрів.

При цьому, також не рекомендується вирощувати коріандр в тіні від дерев або високих рослин. Також бажано, щоб ця ділянка була рівна або на невеликій височині. Причина в тому, що вирощування такої рослини в низинах дуже негативно позначиться на цьому процесі.

Грунт для вирощування подібної прянощі повинна мати достатню поживність, бути рихлою і регулярно удобряемой. Останні вносяться до неї в процесі здійснення перекопування ділянки.

Для цього, на 1 кв. м необхідно додавати в грунт:

  • ½ відра перегною;

  • невелику кількість свіжої деревної золи.

Що стосується випадків, коли для вас краще застосування мінеральних добрив, здійснювати підживлення такого роду рекомендується завчасно. Ще до висадки насіння коріандру землю необхідно просочити цими добривами, розраховуючи на 1 кв. м Грунту до 30 гр.

Посадка та вирощування даної культури, здійснювані на відритому грунті, можливі поки на вулиці тепла погода. При цьому яких-небудь особливих агротехнічних знань, необхідних для цього процесу, не потрібно. Найчастіше кінза, за рахунок самосіву, самостійно розмножується.

Здійснювати посів насіння можна, використовуючи для цього будь-яку схему. Так, потрібно спочатку зволожити ділянку, а після починати висаджувати або рядками, або врозкид. Після цього тонким шаром потрібно посипати зверху землею.

Після появи перших сходів, здійснюється проріджування. Для цього необхідно прибирати слабкі паростки, залишивши тільки найсильніші, щоб від них отримувати пряність. При цьому важливо, щоб відстань між ними становила приблизно 6 див.

Будинки

original

Щоб почати вирощування коріандру в умовах жилого приміщення необхідно починати цей процес підготовки розсади, а після посіву насіння. Найкраще це робити у великій ємності і не пізніше середини березня.

Так, у скриньках здійснювати їх посадку рекомендується за певною технології, щоб відстань між кущиками було не менше 6 див. Якщо ж посадка насіння здійснюється в різних горщиках, то в кожному з них повинно бути не більш ніж по 2 штуки. При цьому, найбільш оптимально буде садити їх на глибину до 2 см За рахунок того, що насіння коріандру за своїм розміром досить великі – це спрощує весь процес.

Після цього ємності, в яких знаходиться майбутня зелень, потрібно накрити плівкою, а якщо висадка проходить в горщиках – то їх можна поставити в звичайний поліетиленовий пакет. Це сприятиме створенню ефекту теплиці. Після того, як на сходах почнуть з'являтися сім'ядольні листочки батіг можна буде прибирати.

Також, для кімнатного вирощування цієї культури з насіння необхідно обладнати підсвічування. Для цього добре підійде додатково обладнане освітлення у вигляді лапи денного світла. Якщо ви забезпечите сходу відповідні умови, отримати першу зелень, яку можна використовувати для їжі, можливо лише через 3 тижні з моменту посіву.

чи Знаєте Ви що: Бородінський сорт коріандру є найпопулярнішим серед використовуваних в нашій країні.

У теплиці

kinza_v_teplitse

Також здійснювати вирощування коріандру є можливість в теплиці. В ній важливо починати висаджування насіння в кінці лютого або в перших числах березня.

Вже через 21 день можна буде починати збирати першу пряну зелень, при цьому квітконоси з'являться десь через 40 днів. Однак, у разі здійснення більш пізньої посадки, приблизно в травні, то в цьому випадку квітконоси будуть через 20 днів.

Здійснювати висадку бажано за певною схемою. Наприклад, відстань між кущами має бути в межах від 9 до 11 см, а між рядами до 30 див. В цьому випадку буде більш просто здійснювати догляд за рослиною і зелені вистачатиме простору для розвитку.

Як доглядати

ce6b631d-b140-44bc-b76c-8ca8fb796053

Щоб максимально швидко отримати пряну кінзу, необхідно регулярно здійснювати полив рослин. Зазвичай вистачає декількох разів у тиждень. Стандартна норма поливу становить до 5 літрів чистої води на 1 кв. м.

Найбільш важливим вважається полив травички, яка тільки проростає в період вегетації, що дозволить їй швидше набрати масу. Після появи плодів, розмір поливу необхідно зменшити до рівня в 3 літри.

Рада садівника: для отримання максимальної кількості зеленого врожаю кінзу висаджують в кілька етапів, з проміжком приблизно в 10 днів.

У випадках, коли здійснювати регулярні поливи на грядці не представляється з якихось причин можливим, варто використовувати мульчування. За рахунок щільно замульчированной Грунту, можна забезпечити більш тривале перебування вологи в грунті.

Також варто враховувати, що дана культура є вельми светолюбивой, саме з-за цього, щоб отримати пряність з насиченим смаком і ароматом і насіння вищої якості, висадка повинна здійснюватися на сонячному ділянці.

Якщо коріандр вирощують у приміщенні, то догляд за ним буде куди простіше. У цьому випадку буде досить регулярно трохи поливати і створити додаткову підсвітку, про що раніше було написано.

Це цікаво: найшвидшим сходів (всього 2 тижні), а також самим насиченим ароматом, має сорт Бурштиновий.

Збір урожаю

64274378-738f-4628-960a-308156b19146

Починати збір першого врожаю, у вигляді листя, можна коли зростання коріандру вже практично припинився, але цвітіння при цьому ще не почалося. Своєчасно правильно здійснити збір зеленого врожай дуже складно. Однак з порад досвідчених садівників, обрізати листя бажано тоді, коли висота куща буде досягати більш 20 див.

Зрізати плоди потрібно рано вранці, використовуючи гострий ніж. Після цього їх потрібно промити і висушити. Зберігати плоди потрібно у висушеному вигляді герметичних ємностях.

Рекомендація садівника: не можна здійснювати сушіння під впливом сонячним променів, так як із-за цього вони втратять свої властивості.

В цілому, проводити вирощування коріандру, в будь-якому з можливих варіантів, є не таким вже і складним процесом. Тому, якщо ви є любителем екзотичних прянощів, варто спробувати самостійно почати отримувати дану приправу.

Дивіться відео, в якому Ви знайдете безліч корисних порад про те, чим краще висаджувати коріандр, чим краще удобрювати, як правильно доглядати за цією рослиною і отримувати максимальний урожай круглий рік:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 14:37
Статьи по теме
Інтер'єри в скандинавському стилі - легкість, природність, простота
Якби щастя мало форму і вагу, то Північна Європа стала основним його експортером. Адже...
Поклейка шпалер двох видів: метрових, на двп, горизонтально, в стик, школа ремонту
Обклеювання стін приміщення – найбільш важлива частина ремонту. Від вибору покриття...
25 фото найбільш красивих і яскравих представниць ніжних фіалок
«Фіалки, сорти з назвами і фото» — тема, знайома далеко не кожному. А адже існує безліч...
Лазерна рулетка: електронні, інфрачервоні і інші види, інструкція як вибрати, відео і фото
Лазерна рулетка – це яскравий приклад технологічного прогресу в будівельній сфері....
Як зробити полицю на балконі своїми руками: варіанти, способи кріплення, покрокова відео-інструкція
В сучасних квартирах зазвичай не так багато вільного місця. Тому дбайливі господарі...
Причины популярности роликовых коньков от магазина Самокат
Ролики — это специальное средство передвижения, состоящее из ботинок с установленными...
Світлодіодні світильники для натяжних стель: відео-інструкція з монтажу своїми руками, фото
Сучасним актуальним рішенням освітлення все частіше стають світильники натяжних стель....
Адоніс літній: вирощування з насіння та догляд за рослиною
Адоніси відносяться до сімейства лютикова. Є приблизно 45 видів рослин. У дикій природі...
Майстер Флеш для димоходу: види, пристрій і технологічна правила установки
Будівництво житлового, дачного будинку або іншого будь-якого будови не обходиться без...