Коли мама забороняла нам у дитинстві для розрахунків користуватися калькулятором на комп'ютері або мобільному телефоні, ми несамовито обурювалися такого «свавілля». Нас попереджали, що «сіра речовина» теж потрібно тренувати, що обов'язково в майбутньому виникне необхідність зробити розрахунки вручну, а ми опинимося «на бобах». І така необхідність дійсно виникає при ремонті, коли вирішується завдання, як розрахувати гіпсокартон на стіни. Завдання, не бозна-яка і «лицар з невдалими жартами» під силу, але напруги все-таки вимагає.
Тільки точний розрахунок і розуміння кінцевого результату дозволять створити таку спальню, особливо якщо ви наважуєтеся на використання арочних профілів
Хоча матеріал для розрахунку – звичайні прямокутники, з якими вчаться працювати вже в початковій школі
Спробуємо вирішити поставлену задачу, як розрахувати скільки потрібно гіпсокартону, за правилами рішення початкової школи.
Отже, вихідні дані завдання:
Як розрахувати кількість гіпсокартону – наука невелика, але за письмовий стіл, знявши каску і приготувавши калькулятор, все-таки доведеться сісти
порада! Яким чином розбити всю площу стіни на 3 складові, якщо в стіні є отвір, кожен вирішує сам. Найпростіший варіант – ліворуч, праворуч і зверху. Але такий варіант не зовсім хороший з точки зору надійності всієї конструкції – адже і цегла ми не кладемо один на один рівному, а в шаховому порядку. Якщо перегородка з гіпсокартону двостороння, то ви теж будете робити зміщення з одного боку по відношенню до протилежної. У будь-якому випадку завжди намагаються уникати довгих ліній стиків. Для дверей такими критичними лініями є лінії вгору до стелі по лівій і правій стороні дверей, і вліво і вправо по її верхній кромці. Намагайтеся так спроектувати розміщення листів гіпсокартону, щоб перекрити ці лінії площиною аркуша.
Наступним обов'язковим вихідним даними завдання, як порахувати гіпсокартон, є розмір самих листів гіпсокартону. Власне кажучи, вибір небагатий.
Ринок пропонує нам здебільшого листи двох стандартних розмірів:
Обов'язково почніть з прив'язки всієї конструкції гіпсокартон/профіль на точному розрахунку розташування саме профілів як основних, так і направляючих
Тут вибір головним чином відбувається по товщині гіпсокартону, який має 3 різновиди:
Основна мета всіх розрахунків – розрахувати скільки потрібно штук гіпсокартону на стіни. Під штуками, само собою, розуміються листи.
Наступні дії такі:
Буквально своїми руками відчуйте розташування всіх листів
Як бачите, завдання для підручників математики 3 класу. Ви своїй дитині не одну таку вирішили.
порада! Але наведений нехитрий розрахунок – тільки видима частина айсберга. Далі слід більш складна задача, яка і звучить трохи по-іншому – як вважаються стіни з гіпсокартону. А це означає, знаючи вихідні дані, розташувати листи по стіні так, щоб вийшов як можна менший витрата. Можна сказати і по-іншому – як можна рідше змушувати себе вдаватися до ножа для різання матеріалу. Тут не обійтися без моделювання розташування аркушів на стіні. Вирішується практична задача, звана в математиці завданням «максимального-мінімального покриття». У цій задачі є і цілком серйозний математичний апарат. Вам же не варто лякатися, для вас рішення буде полягати просто в схемі розміщення листів на стіні з подальшою їх підготовкою на основі отриманих розмірів.
Проблем, як правило, в цих розрахунках не буває, якщо до того ж враховувати і деякі нюанси:
Завжди дуже хороший класичний стиль – рівні, строгі лінії, але чогось все-таки не вистачає, легкої родзинки, невеликого штриха
Ціна неправильного розрахунку виллється в конкретну суму переплати за зайві придбані листи гіпсокартону. Будьте точні, переглянути фото та відео матеріали, звертаючи увагу на особливості пропонованих робочих поверхонь. Це не біном Ньютона, але акуратності і точності гіпсокартон вимагає.