» » Стеля з гіпсокартону з підсвічуванням: інструкція як зробити своїми руками, відео і фото

Стеля з гіпсокартону з підсвічуванням: інструкція як зробити своїми руками, відео і фото



З інструментів знадобиться:

  • Ножівка з дрібним нерозведеним зубом для різання листового гіпсокартону;
  • Шуруповерт з набором біт;

Якщо монтаж стелі з ГКЛ своїми руками виконується вперше, рекомендую використовувати біту з обмежувачем, який запобіжить перетягування самореза.

  • Ножиці по металу і плоскогубці для роботи з профілем;
  • Рівень і вимірювальний інструмент;
  • Штукатурний та малярний інструмент для фінішної обробки.

Пристрій класичного стелі під світлодіодне підсвічування і точкові світильники

На монтажній схемі показані розміри, які будемо використовувати при складанні дворівневого стелі

На монтажній схемі показані розміри, які будемо використовувати при складанні дворівневого стелі

В конструкції стелі буде зроблено два рівня. Перший з них — це бортик по периметру стін, який відстоїть від перекриття на 120 мм. Другим рівнем буде бетонне перекриття, яке доведеться обштукатурити.

Елементи підсвічування стелі можна буде розташувати в бортику, так як 12 см достатньо для висоти патрона точкових світильників.

По внутрішньому периметру бортика проходить невелика ніша, в якій можна закласти світлодіодну стрічку.

По внутрішньому периметру бортика проходить невелика ніша, у якій можна закласти світлодіодну стрічку.

ИллюстрацияДействияtable_pic_4Розмітка периметра і рівня стелі.

  1. Розмічаємо відступ 12 см від стелі з допомогою рулетки, шнурка і ватерпаса;

Якщо бережете свій час і є лазерний рівень, робіть розмітку за допомогою цього приладу та підфарбованою нитки.

  1. Розмічаємо параметри бортика, а саме 60 см від стін;
  2. По кутах утворився прямокутника малюємо кола з діаметром 60 см;

Засверлите в центрі отвір і вбийте туди дюбель. Потім потрібно прив'язати до дюбелю мотузку і до її кінця прив'язати олівець. Провертаючи олівець, натягнувши мотузку, можна накреслити рівну окружність.

  1. згідно з монтажною схемою, розмічаємо розташування ніші для штор.
table_pic_5Монтаж направляючого профілю. По зробленій розмітці, дюбель-цвяхами кріпимо направляючий профіль.table_pic_6Як гнути профіль? По контуру кола, профіль згинаємо, а вже потім кріпимо.

Для цього бічні стінки надрізаємо через кожні 25-30 мм і згинаємо.

table_pic_7Установка бортів. З гіпсокартону нарізаємо смуги шириною 120 мм і кріпимо по периметру бортика.table_pic_8Установка бортика в ніші. Аналогічну по ширині смугу кріпимо на профілі в ніші для штор, як це показано на фото.table_pic_9Монтаж армуючих перемичок. Зміцнюємо встановлені смуги гіпсокартону поперечними шматками профілю, які кріпимо до основного периметру.

Монтуємо по поперечних перемичок зовнішній профіль, який повинен проходити паралельно профілю, закріпленому на перекритті.table_pic_10Монтаж горизонтальних перемичок. З профілю нарізаємо перемички, якими зміцнюємо нішу для штор. На цих же перемичках згодом буде кріпитися смуга гіпсокартону.table_pic_11Перемички по всьому периметру. Аналогічними перемичками зміцнюємо бортики, зроблені по всьому периметру приміщення.table_pic_12Гіпсокартон по колах. Обшиваємо гіпсокартонної смугою колу, зроблені по кутах прямокутника.table_pic_13Як гнути гіпсокартон? Зігнути плоску смугу гіпсокартону нескладно. Для цього розмічаємо на поверхні паралельні лінії на відстані 25-30 мм один від одного.

По цих лініях, як показано на фото, гострим ножем робимо надрізи, проходячи через зовнішній шар картону і через шар гіпсу. Далі заготівля згинається по зроблених надрізах, по формі кола.table_pic_14Розмітка під обрізку. З зовнішньої площини вигнутих смуг гіпсокартону розмічаємо рівень, за яким буде йти лінія різу.table_pic_15Рада по інструменту. Для швидкості і простоти виконання розмітки рекомендую використовувати лазерний рівень.

Ціна такого інструменту для виконання разових робіт невиправдано висока. Тим не менш, є можливість взяти інструмент в оренду, а це вже не так дорого.table_pic_16Примірка вертикальних власників. По внутрішній площині вигнутих смуг розмічаємо рівень, на якому буде кріпитися нижній вигнутий профіль. Потім, відповідно з розміткою, робимо з профілю поперечний тримач.table_pic_17Установка власників.

  • Згинаємо профіль по формі кола і кріпимо із зазначеного рівня;
  • Між верхнім і нижнім профілем встановлюємо раннє підготовлені перемички.
table_pic_18Підрізування вертикальної обшивки. Гіпсокартонні смуги, закріплені по колах, підрізають врівень з встановленим профілем. У підсумку зібрана конструкція повинна виглядати як на фото.table_pic_19Установка горизонтальних перемичок.

Між округленими декоративними елементами встановлюються підсилюють перемички, нарізані з профілю.table_pic_20Шпаклівка перекриття. Вирівнювання перекриття і закладка штроб шпаклівкою. Штукатуримо і вирівнюємо перекриття, попередньо заклавши в штроби проводку.table_pic_21Підшивка каркаса.

  • Виводимо проводку до тих ділянок бортика, де буде підключення контурній підсвічування;
  • На цьому ж етапі підшиваємо несучий каркас по всьому периметру стін, залишаючи запас в 50 мм з відступом від бортика.
table_pic_22Профіль по контуру борту. По зробленому виступу кріпимо профіль, як це показано на фото. Потім підрізаємо надлишки гіпсокартону врівень з профілем.table_pic_23Завершення робіт з ГКЛ.

  • Обшиваємо закріплений по краю профіль смугою гіпсокартону і вирівнюємо краю зібраної конструкції;
  • Листи гіпсокартону на стиках проклеюємо серпянкой і шпаклюємо.
table_pic_24Багети і отвори світильники.

  • По периметру бортика кріпимо поліуретановий багет і вирізаємо отвори під точкові світильники;
  • Вся конструкція вирівнюється шаром шпаклівки, шліфується, грунтується і забарвлюється до стану готового гіпсокартонної стелі.

Збірка сучасного стелі з мінімалістичним дизайном

У цій інструкції ви зможете дізнатися, як зібрати підвісна стеля з підсвічуванням для сучасних інтер'єрів.

Монтажна схема, за якою ви зможете зробити стелю в стилі мінімалізм

Монтажна схема, за якою ви зможете зробити стелю в стилі мінімалізм

Конструкція, показана на схемі, що складається з трьох рівнів:

  • Перший. Це периметр стіни, який на 120 мм віддалений від чорнової стелі.
  • Другий. Розташований відразу за першим рівнем, найменш віддалений від перекриття, всього на 50 мм.
  • Третій. Це центр стелі, який відходить від перекриття на 80 мм.

Світлодіодну стрічку можна буде розташувати в ніші, яку зробимо борту другого рівня. Точкові світильники можна буде встановлено по периметру першого рівня, так як його поверхню найбільш віддалена від перекриття.

ИллюстрацияДействияtable_pic_25Розмітка периметра. Щоб зробити стелю з гіпсокартону, розмічаємо по стінах периметр першого рівня і підфарбовані шнурком відбиваємо орієнтир.table_pic_26Профіль по периметру. За наміченим периметру виконуємо монтаж основного профілю.table_pic_27Перегородка.

  • Збираємо перегородку, яка буде відокремлювати стеля з підсвічуванням від решти приміщення;
  • З зовнішньої і внутрішньої сторони перегородку обшиваємо смугою гіпсокартону і відразу ж підрізаємо обшивку, щоб вона була урівень з профілем.
table_pic_28Обхід кута. В кутку з профілю збираємо ту частину каркасу, яка обумовлена особливостями приміщення. До речі, на фото показаний несучий каркас на ділянці обходу кута.table_pic_29Каркас першого рівня. По периметру стін збираємо несучий каркас для обшивання гіпсокартоном першого рівня.table_pic_30Обшивка першого рівня. Обшиваємо периметр смугою гіпсокартону по вертикалі.table_pic_31Периметр інших рівнів. За схемою робимо розмітку стелі і кріпимо профіль для монтажу периметра другого і третього рівня.table_pic_32Обшивка третього рівня. Обшиваємо периметр третього рівня смугою гіпсокартону, відразу ж зміцнюючи конструкцію профілем і вертикальними перемичками.

Звертаю вашу увагу на те, що саме час вивести проводку для підсвічування назовні, так як після зробити це буде важко.

Монтуємо зміцнюють поперечні перемички з другого і третього рівня.table_pic_33Обшивка другого рівня. По перемичках другого рівня кріпимо горизонтальну смугу гіпсокартону. Таким чином, ми збираємо периметр другого (проміжного) рівня.table_pic_34Ніша для підсвічування. Обшивають гіпсокартоном нижній периметр першого рівня з тим розрахунком, щоб утворилася ніша для закладки підсвічуванняtable_pic_35Шпаклівка 2 рівня. Проклеюємо серпянкой технологічні зазори між фрагментами гіпсокартону і шпаклюємо. Зробити це треба зараз, бо потім до цього простору буде непросто підібратися.table_pic_36Зміцнення ніші. Додатково обшиваємо нижній периметр ще одним шаром гіпсокартону, щоб створити об'єм і зміцнити конструкцію.

Як ви напевно помітили, я не вказую розмірів ніші для закладки прихованого підсвічування . Зроблено це навмисно, так як габарити ніші краще розрахувати у відповідності з розмірами придбаних освітлювальних приладів. Якщо використовується світлодіодна стрічка, виліт нижнього краю ніші не повинен перевищувати 30 мм.

table_pic_37Обшивка 3 рівня. Зашиваємо третій рівень і обхід кута. У підсумку весь стеля повинен бути обшитий.

Стеля вирівняна і зашкурен

Стеля вирівняна і зашкурен

Шпаклювання і шліфування. Шпаклюємо зібрану конструкцію у два шари із проміжним шліфуванням.

Для шліфування вирівнюючого і фінішного шару рекомендую застосовувати не наждачний папір, а алмазну сітку, закріплену на тертці.

table_pic_38Малярні роботи. Грунтуємо підготовлену конструкцію, а після висихання Грунту, фарбуємо. Після фарбування можна приступати до установки підсвічування

Як підключити світлодіодну стрічку

Підсвічування на основі світлодіодної стрічки дозволяє добитися рівномірного світіння по всьому контуру стелі. Ніякі лампи не забезпечать такої переваги.

Ланцюг, що складається з блоку живлення, RGB-контролера, пульта ДУ і стрічки

Ланцюг, що складається з блоку живлення, RGB-контролера, пульта ДУ і стрічки

Світлодіодне підсвічування можна купити готовим комплектом або підібрати компоненти окремо. Комплектація залежить від обраної схеми освітлення.

Монтажна схема монохромного світлодіодного підсвічування для одноколірного освітлення

Монтажна схема монохромного світлодіодного підсвічування для одноколірного освітлення

У відповідності з особливостями експлуатації розрізняються два типи світлодіодних світильників:

  • Монохромна (одноколірне) підсвітка, в якій всі діоди світяться одним кольором і єдине, що можна регулювати, так це яскравість;
  • Багатобарвна схема, де на стрічці присутні червоні, зелені і сині (RGB) діоди.
Багатобарвні схеми на порядок складніше одноколірних, але вони дозволяють за допомогою контролера підбирати різні колірні поєднання

Багатобарвні схеми на порядок складніше одноколірних, але вони дозволяють за допомогою контролера підбирати різні колірні поєднання

Для складання системи з світлодіодної стрічки потрібен набір викруток, ножиці і паяльні приналежності.

Правила складання підсвічування:

  • Шматки світлодіодної стрічки можна різати тільки за спеціальною позначці з піктограмою у вигляді ножиць;
  • З'єднувати в один ланцюг більше двох п'ятиметрових стрічок від одного блоку живлення не рекомендується, так як буде недостатньо напруги;
Паяння контактів RGB стрічки з застосуванням фіксує струбцини

Паяння контактів RGB стрічки з застосуванням фіксує струбцини

  • В процесі пайки намагайтеся надійно зафіксувати контакти, так як місце спайки, з-за малого діаметра перерізу жив, ламке;
Застосування термотрубки в якості ізоляції

Застосування термотрубки в якості ізоляції

  • Обов'язково ізолюємо місце спайки.

Установка вбудованих світильників

Коронка — інструмент, без якого не обійтися, адже інакше зробити отвір з рівними краями не можна

Коронка — інструмент, без якого не обійтися, адже інакше зробити отвір з рівними краями не можна

Для монтажу точкових світильників буде потрібно:

  • Електродриль з коронкою (діаметр коронки підбирається у відповідності з посадковим діаметром закладного елемента);
  • Гострий монтажний ніж для очищення ізоляції з проводу;
  • Вузька фігурна викрутка для встановлення з'єднувальних клем (якщо такі будуть використовуватися).
Щоб стеля виглядав також акуратно, перед монтажем підсвічування вимийте руки або використовуйте чисті тканинні рукавички

Щоб стеля виглядав також акуратно, перед монтажем підсвічування вимийте руки або використовуйте чисті тканинні рукавички

Інструкція монтажу вбудованих світильників:

  • Визначаємося з розташуванням світильників у відповідності з прокладкою проводки;
  • Робимо на стелі розмітку центру отворів;
Щоб краї отвору в гипсокартоне були рівні, на місці свердління наклейте малярний скотч

Щоб краї отвору в гипсокартоне були рівні, на місці свердління наклейте малярний скотч

  • По зробленій розмітці свердлимо наскрізні отвори;

У продажу зустрічаються світильники з закладним елементом з посадковим діаметром 75 мм та 60 мм. Потрібно підібрати ту коронку, яка буде відповідати посадочного діаметру обраного світильника

.

Надрізуючи ізоляцію, намагайтеся не робити насічки на жилах, так як це скорочує ресурс проводки

Надрізуючи ізоляцію, намагайтеся не робити насічки на жилах, так як це скорочує ресурс проводки

  • Виводимо кінці проводки в отвори і зачищаємо ізоляцію проводу приблизно на 1 см;
  • відповідно До обраної схеми під'єднуємо до проведення патрон;
Хороша скрутка, обмотана ізолентою не гірше гвинтових клем

Хороша скрутка, обмотана ізолентою не гірше гвинтових клем

Монтажні з'єднання робимо або з допомогою спеціальних клеєм, або на скрутки, які ізолюємо ізолентою.

  • Провід з підключеним патроном протягуємо в кільце з пружними пелюстками;
Встановлюємо плафон в посадкове отвір

Встановлюємо плафон в посадкове отвір

  • Кільце зі зведеними разом пелюстками вставляємо в підготовлений отвір;
  • До патрона підключаємо лампочку;
Не забуваємо вкрутити захисне скло — воно не тільки захищає лампу, але і розсіює світло

Не забуваємо вкрутити захисне скло — воно не тільки захищає лампу, але і розсіює світло

  • Лампочку вставляємо в кільце і вкручуємо захисне скло.

Висновок

Тепер ви знаєте, яким буває стеля з гіпсокартону з підсвічуванням і як його зібрати самостійно. Якщо стаття і запропоновані в ній інструкції були корисні, напишіть про це у своїх коментарях. Крім того, рекомендую до перегляду відео в цій статті.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-06-2017, 10:18
Статьи по теме
Клей для склошпалер: oscar (оскар), витрата
Склошпалери – міцне і надійне декоративне покриття, яке може використовуватися для...
Стелю з сайдинга: керівництво по монтажу
Оздоблення стелі Сайдинг – універсальний обробний матеріал, який включає максимальний...
Навіс для автомобіля на дачі: види та матеріали, креслення з розмірами ифото
Зовсім необов'язково робити стаціонарний гараж на дачній ділянці. Можна обійтися...
Дерев'яна опалубка для стрічкового фундаменту: будова і функції, матеріали, технологія робіт
Зробити і встановити опалубкдля стрічкового фундаменту зможе будь-хто, хто вміє...
Чому каламутніють огірки і вибухають банки з огірками: причини та способи реанімації
Консервування овочів на зиму звичайна практика для садівника. Особливо це стосується...
Виды имплантации зубов и современные разновидности имплантов
Доступные виды имплантации зубов в Калиниграде разнообразны, как и количество...
Піскоструменевий апарат своїми руками: пристрій, принцип роботи, креслення, відео і фото
Таким чином, пісок буде потрапляти під дією гравітації і під тиском в нижній патрубок....
Натяжні стелі дерев'яного будинку: особливості вибору
Оздоблення стелі Сьогодні технологія натяжних стель займає одне з провідних місць серед...
Батут своїми руками: покрокова інструкція виготовлення спортивного снаряда
Спробуйте знайти дитину, якій не хочеться пострибати! Не вийде! Діти знаходять...