Дерева і чагарники – прекрасна прикраса заміського будинку, відоме ще з часів висячих садів Семіраміди. Однак зелений ансамбль – не тільки витончений декор земельної ділянки, але і досить практичне рішення для дачі. Тому тим, хто планує висадку рослин, необхідно врахувати масу нюансів, щоб отримати хороший врожай, а також вивчити основи формування саду.
Розкішна рослинність – не тільки красива, але й дуже смачне прикраса прибудинкової території. Для дачника важливим моментом при виборі складових зеленої композиції є періодичність виходу – адже, на відміну від знаменитих висячих садів, в заміському будинку не будуть щоденно працювати тисячі рабів, щоб підтримати рослинність в чудовому стані. Тому при виборі різноманітних кущів, ягід і дерев необхідно знайти компроміс і врахувати безліч чинників: природні умови, вимоги до освітлення, планування саду, декоративний ефект, тощо. У такому разі зелений ансамбль не тільки порадує око, але і подарує вітаміни до зимового раціону.
При створенні зелених композицій важливий кожен нюанс – і біологічні особливості культур, та інтенсивність росту рослин і врожайність, і вимоги до світла. Головне – дотримуватися правила розміщення дерев: збільшувати висоту в напрямку південь-північ». Так, наприклад, полуницю розташувати «на півдні», середньорослі посередині, а ближче до півночі висадити яблуні і груші.
Зверніть увагу! При висадці дерев важливо передбачити, щоб рослини не затінювали урожай сусідів. Загальний принцип – дотримуватися відстань до кордону 3 м, а смородину, малину і агрус, які виростуть і при частковому затіненні, можна розташувати в метрі від огорожі.
Наступний важливий момент – щільність зелених насаджень. Оптимальний варіант – розмістити дерева і чагарники так, щоб рослини не перешкоджали руху та відтоку холодного повітря. У такому разі зелений ансамбль добре перенесе зимівлю і не загине від заморозків. З декоративної точки зору виділяють 2 основних стилю планування саду:
Регулярний стиль – відмінне рішення для благоустрою ділянок довгастої конфігурації, особливо при виборі прямокутної схеми. Щоб створити чарівний зелений ансамбль необхідно висадити дерева в рядах щільно, а залишити більше простору між рядами.
Сучасному дачникові не потрібно винаходити велосипед – всі правила формування та особливості вибору рослин добре вивчені на практиці поколіннями любителів садово-паркової архітектури. Тому для втілення мрії про чудовому зеленому ансамблі, що приносить хороший урожай, досить скористатися готовими рецептами:
Індивідуальні особливості земельної ділянки – це не тільки обмеження по висадці рослин певних сортів, але і фактор, який можна використовувати з користю для справи». Так, наприклад, якщо підземні води пролягають близько до поверхні, то краще розбити город або посадити кущі. Головне при формуванні композицій – створити оригінальний декор і забезпечити вітамінний урожай!