Основна перевага заміського будинку – вільний простір, тому використовувати його необхідно правильно.
Для цього потрібна літня кухня, побудувати яку можна своїми руками. Виберіть вид кухні, який вам найбільше до душі, і дотримуйтесь рекомендацій щодо організаційних, будівельним і обробним питань.
Літню кухню можна поєднати з іншими будівлями, розглянемо кілька типових варіантів:
Щоб вирішити, яка літня кухня підійде саме Вам, подивіться відео з варіантами зовнішнього і внутрішнього оформлення будівлі:
Літню кухню краще розмістити поряд з будинком, щоб процес організації водопостачання, електромережі і водозливу був якомога простіше і зручніше.
Краще всього підійде місце з невеликим ухилом, щоб у період дощів вода стікала мимовільно. Мінімальна відстань між кухнею і найближчій спорудою, в якій існує небезпека займання (гараж, кладова, баня тощо) – 10 м.
Слід подбати про те, щоб кухня вписувалася в загальне оформлення заміського ділянки. Щоб протягом всього дня приміщення не обогревалось сонячними променями, відкриту частину кухні потрібно встановлювати в північному напрямку або поблизу з високими деревами.
Також потрібно уникати розташування літньої кухні поблизу с компостными ямами, приміщеннями з тваринами, туалетами тощо
Розробка проекту – обов'язковий етап будівництва. У процесі проектування необхідно врахувати наступні моменти:
Необхідно зробити креслення споруди з обов'язковим зазначенням її розмірів, використовуваних будівельних матеріалів, схем інженерного обладнання.
Набір інструментів і перелік матеріалів залежать від того, кухню якогось типу ви маєте намір побудувати. Інструменти, необхідні для спорудження кухні:
Матеріали, що вимагаються для виконання будівельних і оздоблювальних робіт:
зведення фундаменту необхідно вирівняти територію і розмітити ділянку. Для відкритій кухні можна використовувати просту майданчик, поглиблену у грунт на 10 см.
Щоб спорудити майданчик, слід зняти Грунтовий шар завтовшки 10 см і повністю заповнити дно піском (поки грунт не зникне з виду).
Потім дно утрамбовується і закладається цеглиною, а потім — дошками – по одному шару кожного матеріалу.
Для більш грунтовної конструкції укладається фундамент стрічкового або стовпчастого типу, заглиблений на 60 див. Стовпчасті основа використовується для порівняно легких будівель (наприклад, з бруса) і виконується у вигляді стовпчиків з цегли або каменів, встановлених по периметру майбутньої кухні.
Вся навантаження розподіляється між стовпчиками в рівній мірі. Стрічковий фундамент передбачений для більш важких будівель, що зводяться з каменю, піноблоку або цегли. Стрічкове основа виконується у вигляді траншеї, залитої бетонним розчином, яка розташовується по периметру кухні.
Закладка стрічкового фундаменту — досить трудомісткий процес, що вимагає знань і навичок. Все про будівництво стрічкового фундаменту від А до Я, читайте тут. Основні етапи закладки фундаменту:Найбільш швидкий спосіб побудувати кухню – звести каркас з дерева, і обшити його дошками.
При цьому каркас буде грати роль несучого елемента споруди. Він може складатися з цільного дерева або бруса. Брус ретельно обробляється відпрацьованим машинним маслом, щоб матеріал був надійно захищений від гниття.
В основі каркаса 6 опорних стовпів з запасом по висоті (щоб надалі можна було рівно обрізати бруси при монтажі даху). На стовпах буде триматися обв'язка з брусів, складається їх 3-х рівнів.
На обох кінцях бруса потрібно закріпити кутові кронштейни. Вони використовуються для кріплення всієї обв'язки. Бруси слід розташовувати на одній висоті, в цьому вам допоможе рівень. Після установки 4 брусів нижнього рівня, можна переходити до середнього.
Бруси встановлюються аналогічно нижнього рівня. Висота середнього рівня – на 90 см вище нижнього, а верхнього – на 180 см. Всі елементи кріпляться за таким же принципом.
Якщо ви плануєте звести стіни з застосуванням піноблоків, цегли, слід враховувати, що для цього потрібно володіти технікою кладки і знаннями щодо спорудження стін. Підійде кладка в півцеглини або цегла.
Піч вважається не тільки основним декоративним, але і функціональним елементом кухні. Щоб принести якомога більше затишку, побудуйте в приміщенні справжню російську піч. Для будівництва печі необхідно використовувати спеціальні цеглини – шамотні.
Вони належать до категорії матеріалів з відмінною теплопровідністю завдяки підвищеній стійкості до високої температури. Прогрівання приміщення відбувається досить швидко, але слід подбати про вентиляційній системі.
Більш сучасними варіантами вважаються газові та електричні плити – досить лише знайти для них місце на кухні.
Не виключено обладнання літньої кухні барбекю–піччю, яка має схожість з каміном в поєднанні з відділенням для топки. При цьому необхідно подбати про витяжній трубі.
Найбільш поширений тип дах – двосхилий, але можливо зведення односкатним або плоскої покрівлі. Якщо використання кухонного приміщення планується і в зимовий період, слід подбати про шарі теплоізоляції.
У цих цілях можна використовувати пінополістерол. Для даху необхідно побудувати каркас з балок. Фінішний етап при облаштуванні – монтаж черепиці, металочерепиці або шиферу. Вибираючи матеріал, простежте за тим, щоб він поєднувався з оформленням кухні, будинку і ділянки.
Рекомендуємо: монтуючи покрівельне покриття, не забувайте про те, що воно не повинно виходити за межі конструкції літньої кухні для організації водостоку. Якщо будівля належить до відкритого типу (у вигляді площадки), потрібно обладнати для неї навіс. Для цього використовуються металеві або дерев'яні опори, на які укладається обрешетка. Потім решетування накривають матеріалом для покрівлі, наприклад, полікарбонатом, толем або склопластиком.Вікна та двері є обов'язковими елементами закритій споруди. Віконна коробка повинна встановлюватися в отвір як можна щільніше (скоріш за все доведеться використовувати для цього прокладки на силіконовій основі).
Цікавим рішенням для кухні вважаються вікна великого розміру – від стелі до підлоги. Завдяки їм, у приміщення буде проникати велика кількість сонячних променів.
Можна встановити легку двері-сітку, яка не пропускає комах всередину приміщення, але і не перешкоджає проникненню свіжого повітря. Для використання літньої кухні в холодну пору року рекомендується в процесі будівництва встановлювати вікна невеликого розміру, а двері – максимально щільні.
Для красивої обробки літньої кухні найчастіше використовуються натуральні матеріали з природним оформленням (обшивка дошками, декоративний цегла), але є й інші варіанти.
У якості підлогового покриття використовуються дошки товщиною близько 25 мм, покриті лаком. Також можна застелити їх лінолеумом. Одним з найпопулярніших підлогових покриттів є керамічна плитка.
Для обшивки стель можна використовувати зашпаклеванный гіпсокартон, додатково оброблений водоемульсійною фарбою або побілкою.
Також можна обшити стелю дошками і покрити їх оліфою. В оформленні стін обмежень немає. Комфортну атмосферу створює застосування вагонки або пофарбованого в будь-який відтінок гіпсокартону.
Краще всього обладнати літній кухонне приміщення меблями з натуральних матеріалів (дерева, ротанга, бамбука), садової або плетеної.
Підказка: пам'ятайте, що кухня будується, в першу чергу, для приготування їжі і приємного проведення часу. Приміщення не потребує в ексклюзивній обробці або меблів – чим простіше оформлення, тим затишніше атмосфера.Проект літньої кухні можна замовити в будь-якій фірмі чи компанії, яка займається будівництвом і надає дану послугу.
Рекомендується довіряти розробку проекту та виконання будівельних робіт одним і тим же фахівцям, щоб всі ідеї і плани були реалізовані в точності проектом і кресленнями.
У вартість замовлення, як правило, входить створення проекту та дизайну літньої кухні, закупівля будівельних і оздоблювальних матеріалів, при необхідності – вентиляційні, опалювальні системи та водостоки, а також виконання майстрами всіх робіт по зведенню будівлі. Приблизні ціни – від 160 000 до 350 000 рублів.
Також можна скористатися послугою під ключ – фахівці не тільки побудують кухню, але й оснащена всім необхідним обладнанням і меблями. Це, звичайно, дорожче обійдеться замовнику (від 200 000 і вище).
Однак, якщо ви хочете, щоб літня кухня обійшлася вам порівняно недорого, дотримуйтесь наших порад і займіться її будівництвом самостійно.
Про те, як побудувати літню кухню з альтанкою та барбекю, дивіться в цьому відео: