Серед сучасного розмаїття варіантів підлогового покриття, обрати єдино вірний варіант, вельми непросто. Особливо, якщо мова йде не про локальної заміни підлоги, а про повноцінний ремонт всіх кімнат, придбаної в кредит, квартири. І практично в кожному разі, підбір будматеріалів здійснюється виходячи з принципу «дешево і сердито». Такий підхід дозволяє уникнути затримок кредитних відрахувань і великих перерв в оздоблювальних роботах. Мабуть тому, бюджетний ламінат (7 – 12.е за 1кв.м.) користується неабияким попитом.
Будівельний ринок постійно заповнюється відносно недорогими видами підлогового покриття. А недорогий ламінат (який в середньому трохи дорожче лінолеуму) являє собою ідеальний варіант рішення статевого питання. Тут вам і
Як не дивно, але в позиції виробника немає будь-якого лукавства, а продавцю не обов'язково шукати хитромудрі маркетингові рішення для бюджетного ламінату, навіть не дивлячись на деякий відсоток шлюбу, він відмінно розкуповується.
Для того щоб недорогий ламінована підлога, прослужив заявлені півтора десятка років, потрібно зовсім небагато – рівну основу і мінімум динамічного навантаження. З першим фактором все зрозуміло: цементна стяжка, вирівнює поверхню плити підлоги, вважається обов'язковою умовою для будь-якого покриття. А ось, повільне руйнування замків, під шагающими ногами і бігають ніжками – процес неминучий і найбільш довговічний підлогу в спальні. На кожній пачці ламінату, є спеціальна позначка класу зносостійкості, яка позначає для яких приміщень він найбільше підходить, про це можна ознайомитись тут.
Якщо в кімнаті відсутні видимі опалювальні прилади і труби водо - газопостачання, то для роботи знадобляться:
Для того, щоб «обійти» труби, знадобиться дриль з пір'яним свердлом.
Крім пачок ламінату, повинні бути приготовлені:
Для того щоб робота з ламінатом принесла тільки задоволення, на робочі штани (в районі колін) пришиваються кишені, в які закладають поролон
Стяжка загрунтована, ламінат і супутні матеріали закуплені, робочий тиждень закінчилася – можна починати.
Для початку, розкотимо (розкладемо) підкладку. Стелити її потрібно послідовно, не відразу на весь пів – щоб виключити нахлест і перегини.
Суперечки про те, звідки починати настил ламінату, необгрунтовані. Головне, щоб були видні замки праворуч і внизу дошки.
Перша дошка лягає не впритул до стіни, а з зазором 1-1,5 см, більше не можна – плінтус не закриє щілину. Можна дістати з пачки 2 смужки ламінату і не разнимая їх, виставити потрібний зазор, але для подальшої роботи знадобляться маленькі здвоєні шматки. Якщо знехтувати зазором – ламінат «підніметься».
замок лежить дошки (праворуч), під кутом не більше 15° вставляється лівий торець наступної дошки. Вони максимально щільно з'єднуються і приєднувана опускається на підлогу. Таким чином, ряд доповідають до стіни, остання смужка по необхідності обрізається і залишився з шматка починають стелити наступний ряд, фіксуючи спершу довгий, потім короткий замок.
Центрируем положення труби на ламінаті, відзначаємо розташування отвори і розсвердліваємо пір'яним свердлом. Залишиться лише вирізати «вхід»
Все просто, тільки слід пам'ятати, що:
Кімната 12 кв. м., взята в роботу суботнім ранком, вже на наступний день потребує монтажу підлогових плінтусів. Рекомендуємо Вам ознайомитися види підлогових плінтусів, перш ніж приступати до монтажу.