У наш час більшість людей звикли до комфортного життя як у міській квартирі, так і в заміському будинку.
Багато людей не наважуються переїхати у свій власний будинок, боячись втратити цього комфорту.
насправді велику трудність при переїзді в приватний будинок становить саме його благоустрій, адже ніхто не хоче відмовлятися від цивілізованих умов життя.
Одним з таких пунктів виступає пристрій ліфта в приватному будинку.
Для того щоб зрозуміти, чи потребуємо ми в ліфті, потрібно для початку розібратися, яким цілям він нам може послужити.
Наприклад, в будинку може проживати чоловік, який отримав якусь травму, в силу якої він був прикутий до інвалідного візка. Тут вже, погодьтеся, сходами йому не піднятися на другий поверх.
Але уявіть, як буде затиснутий і засмучений наш близький, не відчуваючи повної свободи переміщення у власному домі, та ще й якщо всі спальні кімнати будуть знаходитися на другому поверсі.
Тут доведеться задуматися про встановлення підйомника або ліфта.
Підйомник має ще назви «минилифт» або консольний. Відразу хочеться відзначити, що підйомник — це спрощена форма ліфта, який може встановлюватися не лише всередині будівлі, але і зовні.
Підйомники поділяються за видами використання:
Звичайно це не всі види, але основний спектр напрямку ми виділили.
А ось ліфт, це куди більш складний механізм, що вимагає попередньої підготовки для монтажу. Встановити його де завгодно не вдасться. Тут нам доведеться повозитися з розрахунками і з проектом в цілому.
Ліфти діляться всього на дві категорії: це вантажний і пасажирський. Різниця полягає в вантажопідйомності, та й красою і комфортом вантажні ліфти, як правило, не відрізняються.
останні Застосовуються у багатоповерхових будівлях та інших місцях спеціального призначення.
Діляться ліфти на три категорії:
Зразки кожного типу можна побачити на фото в інтернеті.
Перед тим, як зупинити свій вибір на якомусь з підйомних механізмів, давайте коротко поговоримо про кожного:
Припустимо, ми зробили свій вибір і вирішили побудувати електричний ліфт.
він Залучив нас тим, що монтаж можна зробити своїми руками без якогось спеціального обладнання.
Для початку варто подивитися відео в інтернеті, щоб мати уявлення про майбутній обсяг ручної роботи.
Відразу можна сказати, що саморобний домашній ліфт вийде не гірше за функціоналом, ніж готовий куплений в якій-небудь фірмі.
Отже, необхідно визначитися з місцем монтажу. Підвал, льох або навіть гараж на цокольному поверсі, не стануть перешкодою для вибору місця.
Зверніть увагу: стіни будівлі повинні бути досить міцними, з причини кріплення рейок, по яких буде їздити кабіна.Говорячи про безпеку, відзначимо наступні необхідні речі:
Порада фахівця: креслення, схеми і паперу, краще складати досвідченому людині, мають хороші пізнання в цій сфері. А робити всі роботи, за бажанням, можна і самостійно.
Так само варто визначитися з типом дверей: розстібні або телескопічні. Вибір залежить від величини вільного простору. Телескопічні двері — більш економний варіант. Вони зберігають більше місця в холі.
найдешевший і найпростіший варіант це — ролет. За основу двигуна можна взяти тросова лебідку, яку краще вибрати з запасом потужності.
Каркас і кабіну потрібно зварити з металевого профілю, і бажано, щоб він був досить потужний. А можна обшити листами USB.
Не варто розраховувати, що робота буде легкою і швидкою, але зробити ліфт в приватному будинку своїми руками цілком можливо. Надалі, ми обов'язково відчуємо комфорт, завдяки наявності такого пристрою в нашому будинку або на дачі.
Дивіться відео, в якому фахівець докладно розповідає, як самому зробити ліфт в приватному будинку: