Старий добрий дерев'яна підлога не лише екологічно чисте, тепле і зручне покриття, але і красива обробка конструкції, яка підкреслить відмінний смак господаря. Єдиний «мінус» покриття, популярного протягом поколінь, - необхідність в періодичному відході, включаючи закладення щілин, щоб ефектний підлога не перетворився в «сховище» бруду і пилу.
Закладення щілин в популярному покритті – технологія відновлення поверхні, яка удосконалювалася поколіннями користувачів. Тому тим, хто цінує сприятливий мікроклімат, затишну атмосферу приміщень та 100%-ву безпека матеріалів для здоров'я, необхідно вивчити не тільки існуючу практику, але і сучасні рішення в області відновлення покриттів з природних матеріалів.
Головне, що потрібно знати при появі щілин в дерев'яному покритті, – природний матеріал відноситься до дуже рухливим (звужується, розширюється) і не всі замазки підійдуть для його ремонту. З-за такої особливості деревини щілини в підлозі з'являться в будь-якому випадку – рано чи пізно. При виборі матеріалів вкрай не рекомендується використовувати силіконовий наповнювач, який ламається при розширенні деревини.
Технологія відновлення поверхні може бути будь-який: від традиційного використання суміші тирси і гіпсу до шпаклівки спецрозчинами типу ParketGrunt. Головне – вибрати той спосіб, який підійде за співвідношенням якість/ціна і не доставить турбот при укладанні наповнювача. Перевірені рішення:
Зверніть увагу! Головне при виконанні робіт – контролювати, щоб вставки не виступали над поверхнею і щільно прилягали до країв щілин. Щоб якісно відремонтувати пошкоджену підлогу рекомендується використовувати столярний клей (змастити тріски), а для установки «на місце» деталей – зубило і молоток.
Важливо! При заповненні щілин необхідно дотримувати оптимальну швидкість робіт – укладати суміш швидко, так як розчин швидко твердіє!
Після висихання заповнення необхідно видалити залишки розчину, відшліфувати поверхню дрібною шкуркою і задекорувати сліди ремонту – пофарбувати олійною фарбою або емаллю. Спосіб не сучасний, але популярний і недорогий.
Універсальним рішенням при ремонті дерев'яної підлоги є монтажна піна – матеріал не втягується, не дає усадки, простий в монтажі. У порівнянні з герметиками ремонт підлоги набагато швидше: запінити щілини, дати висохнути, зрізати залишки – і пол позбавлений від дефектів! Єдиний мінус – зовнішній вигляд підлоги після ремонту: місця заповнення чітко проглядатися на тлі кольору і структури деревини. Тому по закінченні робіт поверхня буде потрібно або пофарбувати, або «сховати» під ковроліном або лінолеумом.