Патіо на дачі – красивий елемент ландшафту, який підкреслить особливий шарм стилізації ділянки в європейському форматі. Тому патіо своїми руками – ідеальне рішення для тих, хто планує створити затишну зону відпочинку і недорого прикрасити прибудинкову територію модним елементом ландшафтного дизайну.
Відкритий внутрішній дворик, оточений ґратами, стінами або зеленою огорожею – символ захищеності і затишку, який використовували для благоустрою прибудинкової території ще жителі середньовічних міст. Пізніше патіо став популярним елементом ландшафтного дизайну середземноморських країн, а сьогодні чарівний дворик є незмінним атрибутом затишного відпочинку біля будинку в Європі.
Строгих канонів по створенню патіо немає – як у виборі форми майданчика, так і інструментів декору кожен може реалізувати власний погляд на ландшафтне проектування. Важлива умова створення патіо – сучасний затишний дворик має забезпечувати комфортні умови для спілкування і відпочинку в саду, незалежно від вибраного формату: відкритий майданчик під відкритим небом або ґрунтовна прибудова до будинку, облаштована за типом житлового приміщення.
найпростіший варіант затишного дворика – влаштування площадки з настилом з деревини твердих порід, натурального/штучного каменю, газонної решітки, тротуарної плитки, декинга або цегли. Оригінально і красиво виглядає комбінування матеріалів мощення, а для стильного декору можна вибрати будь-які інструменти – виготовити дерев'яний або тканинний навіс, замовити розкішну ротангові та ковані меблі або акцентувати увагу на зону відпочинку, встановивши невеликі світильники прямо на землі.
Для будівництва патіо нам потрібно такі інструменти:
1. лопата для підготовки; 2. садові граблі — для вирівнювання піску; 3. гумовий молоток для підгонки каміння;4. мотузка для визначення меж патіо.
Порядок робіт буде наступним:
Буйно квітуча зелень – обов'язкова прикраса патіо: посадочні кишеньки, оригінальний газон, улюблені рослини в діжках, яскрава клумба не тільки підкреслять природну красу зони відпочинку, але і створять особливу атмосферу гармонії людини і природи. Розкішно виглядають квіти на високих підставках і яскрава флористика, підвішена на стіни в кашпо. Останній штрих – тенти, парасольки, подушки, пуфи, шезлонги і інші декоративні елементи на свій смак.
Головне в створенні затишного острівця – правильно вибрати місце. Традиційно патіо є перехідною зоною між садом і будинком, тому важливо ще на етапі складання креслень передбачити всі деталі, які забезпечать повноцінний відпочинок, незалежно від погодних умов. Класичний варіант майданчики – патіо між 3-х стін «П»-подібного будинку.
Імпровізовані рішення можуть бути будь – якими- прямокутні, круглі, нерівні контури, затишний куточок або, навпаки, місце проведення гучних вечірок. Головне, щоб відпочинок на майданчику приносив радість, а інструменти декору та особливості оформлення підбираються з урахуванням індивідуальних переваг і бюджету, який виділено на благоустрій дачі:
корисні поради: продемонструйте гостям не тільки привітність, але і майстерність ландшафтного дизайнера – правильно організуйте простір: виділіть зони чаювання, прийому друзів і розташуйте поблизу барбекю або мангал.
Ідеальним місцем патіо є частина території поблизу дерев, яка освітлюється сонцем, але не обдувається сильними вітрами. По відношенню до дачі розташування майданчика може бути будь – яким- ззаду будинку, вздовж споруди, на різних або в одному рівні. Щоб майданчик був не тільки стильним елементом ландшафту, але і зручним місцем відпочинку, рекомендується запланувати дворик не менше 4 м2.