» » Як зберегти огірки свіжими на зиму: 5 дієвих способів

Як зберегти огірки свіжими на зиму: 5 дієвих способів



Огірки – це всіма улюблені овочі, які незмінно присутні в салатах та інших стравах.

В даний час свіжі огірки можна купити в супермаркетах навіть взимку, але от ціна і якість продукції не завжди задовільні.

Тому в кінці сезону дозрівання огірків потрібно зробити запаси не тільки консервованих овочів, але і свіжих.

Зробити це в домашніх умовах можна кількома способами, про які ми і поговоримо докладніше.

В холодильнику

Огірки в холодильникуТаке сучасне благо цивілізації, як холодильник, допоможе довше зберегти огірки свіжими. Для цього рецепта відбираємо цілі пухирчасті плоди з товстою шкіркою.

Кожен плід обернем паперовим рушником. Матеріал вбере зайву вологу і не дозволить їй випаруватися.

Потім поміщаємо огірки в спеціальний поліетиленовий пакет з отворами для зберігання овочів. Якщо такого немає під рукою, то згодиться звичайний целофановий кульочок, тільки щільно зав'язувати його не можна.

Дуже важливо, щоб до овочів був доступ кисню, від цього більшою мірою залежить термін зберігання продукту.

Важливо знати: перед закладкою на зберігання огірки мити не можна.

Покладіть упаковані таким чином огірочки в нижній відсік холодильної камери з температурою від 0 до + 4 градусів за Цельсієм, яка призначена для зберігання овочів. Періодично всі плоди необхідно переглядати, видаляючи зіпсовані.

Зверніть увагу: лишком довго такі огірочки не збережуться, але протягом місяця – півтора можна ласувати свіжими овочами.

А тепер розглянемо способи збереження огірочків свіжими до самої зими:

Заморозка

Заморозити огіркиПоряд з іншими овочами, огірки теж можна заморозити, це вважається найбільш результативним способом заготівлі.

В такому вигляді плоди будуть володіти смаком, ароматом і корисним складом свіжого овоча. Тільки хрустіти вони, на жаль, не будуть, але в зимових салатах і в окрошці заморожені огірки просто незамінні.

Заморозка робиться з цілих не зіпсованих плодів. Ретельно їх миємо і зрізаємо попки. Якщо огірочки гіркі, то замочуємо їх на кілька годин у холодній воді. Потім ріжемо так, як планується додавати в готову страву:

  • кубиками;
  • кільцями;
  • півкільцями;
  • брусочками.

Розкладаємо одним шаром подрібнені огірочки на тарілці або розносі, ставимо в морозилку на 1 годину. Щоб овочі не втрачали вологу, прикриваємо їх харчовою плівкою.

Через зазначений час огірки дістаємо, розфасовуємо в спеціальні пакети невеликими порціями, щільно запечатуємо і повертаємо на зберігання в морозильну камеру. Огірочки в такому вигляді зберігаються досить довго і спокійно долежить до Нового року і довше.

Порада: якщо для розморожування використовувати мікрохвильову піч або гарячу воду, то більша частина корисних поживних речовин зруйнується.

Щоб отримати максимум користі із замороженого продукту, необхідно правильно його звільнити. Для цього краще перекласти порцію огірочків в камеру холодильника на 3 години. Після закінчення зазначеного часу викладаємо огірки на кухонний стіл.

В банку зі свічкою

огірки в банку зі свічкоюІснує унікальний спосіб закрити банки свіжі огірки. Про нього багато позитивних відгуків.

він Заснований на тому, що свіча палаюча, у банку в момент закрутки, спалює всередині весь кисень. А як відомо, без доступу кисню продукти зберігаються довше.

Знадобляться:

  1. Свіжі огірки.
  2. Парафінова свічка.
  3. Банки.
  4. Бляшані кришки.

Для заготівлі таким способом підійдуть міцні огірочки однакового розміру без яких-небудь ушкоджень на шкірці. Занадто великі і перезрілі брати не потрібно. Плоди ретельно промиваємо під проточною водою, розстеляємо їх на рушник, щоб повністю висохли.

Візьміть на замітку: перед заготівлею свіжих огірків на зиму плоди замочувати не можна.

Банки також потребують попередньої обробки. Спочатку моєму трилітрові банки з содою. Ретельно пропарюють над гарячою водою або прожарюємо в духовій шафі. Якщо банки стерилізувалися над водою, то даємо їм повністю висохнути. Також чинимо з залізними кришками.

Після підготовчих робіт щільно наповнюємо стерильну суху баночку огірочками. Тару заповнюємо десь на 2/3, щоб зверху помістилася парафінова свічка.

Тепер беремо звичайну свічку без ароматизаторів. Встановлюємо її зверху на огірки так, щоб банку могла вільно закриватися, і підпалюємо гніт. Залишаємо свічку горіти в банку на 8-10 хвилин, не закриваючи горлечко кришкою.

після вказаного часу закатуємо банку залізною кришкою. Робимо це акуратно, щоб не згасла свічка всередині. Свічка буде горіти в закупореній банці, доки не згорить всередині весь кисень. Зберігати таку заготовку слід в підвальному прохолодному приміщенні.

Оцет

огірки в оцтіЗа допомогою звичайного столового оцту можна створити стерильні умови для тривалого зберігання огірків у свіжому вигляді. Підбираємо відповідні плоди без гнилі і псування (обрізати кінчики не потрібно), кожен овоч гарненько обтираем кухонним рушником.

В емальовану ємність з кришкою наливаємо 1 кришечку від пляшки столового оцту, а зверху встановлюємо Грати, щоб її вміст не стикалося з оцтом.

Зверху на решітку викладаємо огірки і щільно закриваємо кришкою, щоб не допустити доступ кисню. У прохолодному місці такі огірочки будуть зберігатися 2-3 місяці.

Білкова оболонка

огірки в білковій оболонціЦим способом користувалися ще наші предки. Його суть полягає в тому, що на поверхні овочів утворюється щільна повітронепроникна плівочка, яка не дає овочу псуватися.

Для заготівлі підбираємо рівні здорові плоди з невеликим хвостиком. Огірочки ретельно миємо й обсушуємо. Далі беремо свіжий курячий білок, трохи його разбалтываем і покриваємо огірки за допомогою пензлика.

Білкова оболонка не повинна мати пропусків і перед закладкою на зберігання повинна повністю просохнути.

Огірочки складаємо в зручну тару, переклавши овочі між собою вощеного папером. Зберігати заготовку можна 60 днів в прохолодному приміщенні.

Як зберегти в погребі

Свіжі огірки в льосіДуже простий спосіб збереження свіжих огірків. Він підходить для тих, хто має погребом або підвалом, так як в цих місцях температура тримається досить низька, але не опускається нижче нуля. Порядок робіт:

  1. Для початку збираємо свіжі огірочки однакового розміру без найменших ушкоджень. Ретельно їх миємо й обсушуємо.
  2. Укладаємо плоди в глиняний горщик або інший посуд.
  3. Звичайний пісок ретельно промиваємо, просушуємо і засипаємо їм зверху огірки;
  4. Посудину накриваємо і ставимо в льох.
  5. Такі огірочки зберігаються досить тривалий час – до 7 місяців.

Тепер вам відомі основні способи збереження свіжих огірків на тривалий термін. Це дає можливість в будь-який час готувати різноманітні страви зі свіжими хрусткими огірочками і насолоджуватися смаком і ароматом літа.

Як на ділі зберегти огірки свіжими, дивіться у наступному відео опис одного із способів:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 16:17
Статьи по теме
Догляд за розсадою перцю в домашніх умовах: готуємо грунт і доглядаємо за перцями для гарного врожаю
Отримати хороший урожай перців зі свого дачного ділянки для досвідченого садівника...
Технологія посадки газону своїми руками
Ландшафтний дизайн Гарний газон – це прикраса будь-якої дачної ділянки. Однак щоб його...
Стільниця з гіпсокартону у ванній: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото
Зробити своїми руками зручну у використанні і витончену стільницю для ванної можна за...
Утеплення балкона своїми руками: які матеріали можна використовувати, схема, відео і фото
Цей матеріал повинен зацікавити усіх власників квартир, у яких є окремий балкон або...
Зимові сорти груш: характеристики та особливості вирощування та зберігання
Любителі груші знають, як ніжний це плід. Груша зазвичай не зберігається всю зиму у...
Який водонагрівач краще: накопичувальні і проточні електричні прилади, відео і фото
Необхідно забезпечити безперебійну подачу гарячої води у квартирі чи за містом? Давайте...
Рабочие перчатки и их специфика
Техника безопасности требует защищать руки во время выполнения самой разной работы. И...
Вибираємо профіль пластикових вікон: поради
Двері і вікна Профіль – основа конструкції, від якої залежить комфортність проживання,...
Полікарбонат - надійний матеріал для сучасного будівництва
Полікарбонат — це універсальний матеріал, який поєднує в собі легкість, міцність та...