Сучасна людина пред'являє досить високі вимоги до комфортності проживання. Бетонні стіни, крізь які чітко чути сусідів вже нікого не влаштовують.
Рішенням може стати додаткова шумоізоляція конструкцій з допомогою піноплекс.
Основна відмінність піноплекс від пінопласту полягає в технології виготовлення
Якщо розмовляти більш грамотною мовою, то варто називати піноплекс екструдованим пінополістиролом. Він дуже схожий на пінопласт, але позбавлений багатьох недоліків.Матеріал складається з невеликих стирольних кульок, наповнених повітрям. Саме ці порожнечі гасять надмірні звукові коливання.
Крім цього, піноплекс значно збільшує теплотехнічні властивості конструкції, забезпечуючи комфортний температурний режим в приміщенні.
Це цікаво: назва піноплекс походить від назви основного виробника і стало прозивним, але цей матеріал виробляє не тільки компанія «Пеноплекс».Для проведення різних заходів зовні будівлі можуть знадобитися послуги промислових альпіністів
Екструдований пінополістирол має такі позитивні характеристики:Технічні характеристики утеплювача піноплекс дозволили заслужити йому широку популярність в області теплоізоляції і шумоізоляції. До негативним відгуками можна віднести його високу ціну, порівняно з бюджетним пінопластом і штучне походження сировини для виготовлення.
Теплоізоляція підлоги утеплювачем піноплекс
Зверніть увагу: однією з особливостей піноплекс є вимоги до клейового складу. Клей для піноплекс не повинен містити розчинників (ацетон, алкоголь), які призводять до пошкодження матеріалу.
В багатоквартирних будинках особливо актуальна звукоізоляція внутрішніх конструкцій для запобігання проникнення шуму з сусідніх квартир
Екструдований пінополістирол може застосовуватися в якості звукоізоляції стін, підлог, стель. Крім того, він може бути використаний в процесі утеплення фасаду будинку піноплекс, утеплення лоджії, стелі та інших робіт всередині і зовні приміщення.При захисті від проникнення шуму зовнішніх стін, перекриттів над холодними підвалами і горищних перекриттів слід пам'ятати, що матеріал буде додатково грати роль теплозахисту.
Найбільш ефективно теплоізоляція працює при закріпленні з боку холодного повітря, але можливо і утеплення зсередини (детальну інформацію про застосування піноплекс Ви можете прочитати тут).
Це важливо: для звукоізоляції підлоги потрібно матеріал підвищеної міцності. Деякі марки здатні витримувати навантаження до 400 кг на квадратний метр. У житлових приміщеннях нормативна навантаження на підлогу приймається за нормативними документами 150 кг на метр квадратний.Для більш точного теплотехнічного розрахунку можна скористатися спеціальною програмою «Теремок». Вона досить проста для розуміння і є у вільному доступі в мережі
Для досягнення необхідного рівня шуму в приміщенні досить використовувати шар екструдованого пінополістиролу товщиною 3-4 сантиметри.При застосуванні в конструкціях, що контактують з холодним повітрям, це значення збільшується до товщини, необхідної вимогам теплотехніки.
У більшості регіонів країни для горищних і підвальних перекриттів досить шару товщиною 100-150 мм Товщина при теплоізоляції стін залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.
Бетон і цегла мають різні значення теплопровідності, а саме керамічна цегла тепліше бетону приблизно в 3-4 рази.
Радимо почитати статтю про утеплення стелі піноплекс.Про утеплення дерев'яного будинку піноплекс розповідає наступна стаття.
Укладання матеріалу може виконуватися навіть непрофесіоналами, що значно знижує вартість робіт
Роботи проводяться в наступному порядку:Піноплекс як шумоізоляції і теплозахисту є високоефективним матеріалом. Виробників екструдованого пінополістиролу на ринку представлено досить багато, що дозволяє покупцям вибрати підходящий варіант. Дивіться оглядовий відео про шумоізоляції стін і стелі всередині квартири: