У селищах і сільських районах, досі використовуються будівлі, в яких в якості будівельних матеріалів застосовувалися розчини з вмістом глини. Її використовували для виготовлення саманних блоків, в якості оздоблювального матеріалу застосовувалася для покриття стін, стель. Це було обумовлено її доступністю і хорошими в'яжучими властивостями.
В силу різних причин у нас є такий будинок, наприклад комусь дістався у спадок. Рано чи пізно виникає необхідність ремонту. Сучасні майстри дуже неохоче беруться за ремонт в цих приміщеннях, пропонують вилучити глину і заново обштукатурити стіни. Чи варто це робити? Глинобитні стіни мають відмінні показники – низька теплопровідність, високі звукоізолюючі властивості. Але залишається можливість виконати ремонт своїми силами.
У мене така необхідність з'явилася. Потрібен ремонт флігеля, внутрішня обробка виконана глиняним розчином. Завдання відремонтувати покриття і довести його до стану дозволяє зробити обклеювання шпалерами. Ось що було спочатку:
Раніше подібні роботи виконував, тому метод – перевірений часом. Про нього і розповім:
Перша частина роботи – очищення поверхні – видаляємо стару побілку, фарбування. Щоб швидко видалити побілку, її необхідно змочити теплою водою використовуючи кисть або валик, після чого вона легко зчищається з допомогою шпателя, при цьому, не утворюючи пилу. Покриття зчищається до підстави, в результаті повинна залишитися очищена глиняна поверхню. Змивати побілку не варто, частина її все одно залишиться і не дозволить якісно виконати роботу.
Наступним етапом ремонтуємо поверхня – великі вибоїни, тріщини і так далі. Цю роботу необхідно виконати з використанням глиняного розчину. Для приготування нам знадобиться глина, її можна добути прямо на ділянці і пісок. Глину перед застосуванням необхідно попередньо замочити приблизно на добу. У разі якщо потрібно нанести шар великої товщини, в розчин вводиться армуюча добавка – солома, або тирса.
розчин Готуємо з однієї частини глини і чотирьох частин піску, розчин повинен бути густою і при цьому легко сходити з кельми. Отриманим розчином робимо необхідні роботи, поверхня попередньо рясно змочують накидати розчин можна рукою або використовуючи кельму. Необхідно саме - накидати, а не намазувати. При нарисі розчин краще зчіплюється з поверхнею. Надлишки знімаємо з допомогою широкого шпателя або правила, залежно від розміру латки. І залишити до повного висихання. При виконанні цієї роботи, не слід використовувати розчини на основі цементу, їх властивості відрізняються, від рекомендованого складу.
{module ads4|none}При висиханні можливе утворення тріщин, відшарувань. Використовуємо в роботі правило, для ремонту покриттів необхідно використовувати матеріал такий же, як і матеріал, з якого складається покриття. Якщо стіни поштукатурені цементною штукатуркою, то для ремонту використовуємо склади на основі цементу, гіпсові ремонтуються гіпсовими сумішами і так далі.
Поверхня відремонтували. Тепер необхідно обробити всі стіни грунтовим розчином, для цього краще використовувати грунтовку глибокого проникнення з протигрибковими властивостями. Наносимо Грунтовку за два-три рази, до повного вбирання. Після повного висихання грунтовки отримуємо поверхню по міцності схожу з цементною штукатуркою. Поверхня не обсипається, не розмазується. Можна перейти до наступного етапу.
Наносимо по всій площі шар штукатурної суміші на основі гіпсу, якщо необхідно вирівняти стіни, роботу проводимо за встановленими маяками. З допомогою шпателя, якщо використовуються маяки – правила. Отриману поверхню, вирівнюємо використовуючи шпаклівку, після повного висихання зачищаємо абразивною сіткою. Або наждачним папером.
Отримана готова поверхня дозволяє виконати необхідні остаточні роботи. Обклеювання шпалерами, декоративною плиткою, нанесення декоративної штукатурки забарвлення і так далі.
Подібним способом можна ремонтувати і стелі, тільки при нанесенні штукатурного складу, необхідно провести армування поверхні малярною сіткою.