» » Люпин багаторічний і однорічний: посадка і догляд у відкритому грунті, фото рослини

Люпин багаторічний і однорічний: посадка і догляд у відкритому грунті, фото рослини



чи Можна виростити люпин з насіння і коли садити рослина? – це питання хвилює багатьох садівників. Про особливості посадки і догляду за цими квітами ми і поговоримо в нашій статті.

Люпин – поширена декоративна рослина родом з Америки. У дикій природі воно зустрічається на схилах, луках і полях.

Декоративний варіант квітки був виведений більше ста років тому методом схрещування диких видів, а з часом, селекціонером Расселом був отриманий сучасний вигляд з величезним кольоровим розмаїттям. З виведенням гібридів Люпин отримали широке поширення в багатьох країнах.

Характеристика

Це однорічна або багаторічна рослина з потужними квітковими кистями, які за своєю формою нагадують свічку і мають багату кольорову гаму. Суцвіття можуть бути жовтих, червоних, білих, бузкових, синіх, рожевих відтінків і навіть двох-і триколірні.

Зустрічаються низькорослі і гігантські гібридні види, висота квітконосу яких може досягати півтора метрів. Листя темно-зелена, густа зі складною формою листя. Саджаючи один сорт люпинів, з часом можна отримати велике розмаїття кольорів на одній ділянці.

Люпин – швидкорослий, невибагливий у догляді квітка, який добре переносить брудне повітря і невелике затінення. Однорічні види легко розмножуються самосівом. Крім того, люпин збагачує грунт, на якому росте.

Це відбувається за рахунок бульбочкових бактерій, які витягують з повітря азот і накопичують поживні речовини в грунті. Ця властивість характерна для всіх бобових. Перегній, отриманий з рослин, може використовуватися городниками для удобрення плодових і овочевих культур.

Рослина Рассела відноситься до сімейства бобових, його квіти дуже схожі на квіти гороху. Цвіте на початку літа, після обрізки відцвілих стебел люпин дає нові пагони, таким чином можна продовжити цвітіння до осені. Квітки розпускаються послідовно зверху вниз, в кінці цвітіння люпин дає насіння – боби, які знаходяться всередині стручка, їх використовують для посіву.

Це важливо: люпин не пересаджують через стрижневий форми кореня, що досягає глибини до 1 м, при пересадці його легко пошкодити.

Однорічні сорти використовуються в народній медицині, косметології, як кормової культури для худоби, а рибалки застосовують його в якості наживки.

Сорту

Люпин Мінарет

Рослина налічує близько двохсот видів. До декоративних садових сортів відносяться близько десяти, всі вони відрізняються завидною декоративністю.

До найбільш популярним в нашій країні відносяться:

  • Мінарет. Багаторічна, невибаглива, просте у вирощуванні та догляді, швидкоросла рослина, висотою близько півметра. Мінарет світлолюбний і стійкий до холодів. Листя красиві, ажурні, пальчасто-складні. Низькорослий мінарет утворює великі, яскраві конусоподібні суцвіття різних забарвлень. Цвіте з червня по вересень.
  • Лулу. Багаторічний квітка, його висота близько півметра, зростає компактними кущами. Листя складні, пальчасті, на довгих черешках. Він відрізняється різноманітністю забарвлень, дуже невибагливий, стійкий до холоду та посухи. Лулу добре росте на сонці або притінених місцях. Цвіте з червня по вересень.

Люпин Лулу

  • Феєрверк. Однорічний високоростуща квітка, що досягає у висоту одного метра і більше. У нижній частині прикрашене характерною листям. Кистеобразные суцвіття з білими, жовтими або червоними квітами. Зацвітає в червні.
  • Червоне полум'я. Багаторічна, красивоцветущее рослина, висотою до 1 метра. Прикрашене потужним квітконосом з яскраво-червоними квітами. Квітка швидкорослий, світлолюбний, невибагливий і простий у догляді. Цвіте з початку червня до середини липня, після відцвітання квітконіс зрізають, що стимулює нове цвітіння. Розмножується насінням.

Вирощування з насіння

Насіння на розсаду можна починати сіяти навесні в грунт, що складається з торфу, піску й дернової землі, змішаних в рівних пропорціях. Насіння дадуть перші сходи при температурі не нижче +15 градусів приблизно через тиждень.

Розсада вирощується в ящиках, в домашніх умовах. Після появи 4-6 справжніх листочків її висаджують у відкритий грунт на відстані півметра між саджанцями. Затягувати з пересадкою не варто, щоб уникнути проблем з кореневою системою.

Посів у відкритий грунт починають у квітні, грунт потрібно розпушити і удобрити компостом або золою. Сіють на відстані півметра один від одного. Буде добре, якщо змішати насіння для посадки з подрібненими і розтертими бульбами кореневищ старих рослин, це забезпечить хорошу схожість молодим сіянцям.

Можна провести посадку насіння під зиму на відкритому грунті. Насіння сіють пізньої осені на глибину 2-3 см, посіви зверху вкривають шаром торфу. Занадто близько один до одного садити не слід, люпин добре розростається.

З настанням весни, посіви зійдуть і квітка зацвіте в серпні того ж року. Люпин вважається «зеленим добривом» і буде дуже добре посадити його на бідних Грунтах з низьким вмістом мінералів.

Вирощувати сортові рослини з покупних насіння дуже складно, при насіннєвому розмноженні люпин можуть втратити яскравість забарвлення квітів, особливо якщо це триколірний люпин. Щоб її зберегти, краще виростити культуру вегетативним способом.

Життєвий цикл багаторічної рослини – 4-5 років, після його закінчення рослина перестає цвісти або його квіти стають дуже дрібними, на цьому етапі на місці старих квітів вирощують нові.

Догляд

Люпин – невибаглива рослина і відмінно росте як у дворі, так і в диких умовах.

Основні рекомендації по догляду:

  1. Підготовка грунту. Квітка може рости на будь-садової землі, але краще всього вирощувати люпин на рихлому, добре дренованій, нейтральному, слаболужному або слабокислою грунті. Не любить важку і дуже вологу землю. Грунт для посадки починають готувати восени. Якщо грунт лужна, в неї вносять торф (5 кг на 1 м2), а в слабокислу – вапняному або доломітове борошно (4-5 кг на 1 м2). Зауважимо, що в азотних добривах бобові не потребують, так як здатні забезпечити себе самі.
  2. Полив. Щойно висаджені люпин поливають обережно, так, щоб вода не розмивала біля коренів землю. Коли квіти приживуться, поливають рідше, але рясно, так як навесні волога в Грунті зберігається довго. Дорослі рослини поливають 1-2 разів в тиждень. Заливати рослина не потрібно, люпин не любить застою води.
  3. Освітлення. Рослина дуже світлолюбна, але непогано почуває себе і в злегка притінених умовах.
  4. Температура. Люпин добре переносить заморозки і холоду, якщо зниження температури відбувається поступово, але не любить різких перепадів.
  5. Обрізка і підв'язка. Після закінчення цвітіння рослин проводять обрізку щоб стимулювати утворення нових кольорів. Якщо квіти ростуть в умовах вітру, потрібно підв'язати квітконоси, щоб вони не зламалися.
  6. Прополка. Періодично потрібно прополювати ділянка, де ростуть люпин, своєчасно звільняючи його від бур'янів, особливо тих, які створюють затінення.
  7. Підготовка до зими. Люпин стійкі до холодів, якщо рослина росте в теплих кліматичних умовах, бульби можна залишати на зиму в землі, обрізавши наземну частину так, щоб висота стебла не перевищувала 2-3 див.

Шкідники і хвороби

Рослина, уражене білою гниллю

Найчастіше ці квіти вражають шкідники, такі як тля і бульбочкові довгоносики.

При їх появі рослина обробляють часниковою водою або спеціальними засобами для боротьби з паразитами.

При несприятливих умовах люпин можуть основними видами хвороб:

  • борошниста роса – у підстави листя покриваються білим нальотом;
  • іржа – листя покриваються бурими плямами;
  • біла гниль – листя покриваються білою гниллю.

При перших ознаках появи захворювання проводять заходи по їх лікуванню. Хворі листя видаляють, а рослина обробляють препаратами, призначеними для лікування.

Як доглядати за люпином, дивіться поради садівника в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 3-05-2017, 13:53
Статьи по теме
Меблі для ляльок своїми руками: вироби з картону, паперу, фанери та інших матеріалів, відео та фото
Для оббивки іграшковою меблів своїми руками рекомендую вибирати ситець, так як він...
Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів
Вибір сорту вирощуваної культури є досить складним періодом. Особливо це стосується...
Стелі у ванній кімнаті: рейкові та інші конструкції, інструкція як зробити, відео і фото
Не знаєте, як обробити стелю без залучення фахівців? Я думав про це раніше. Тепер,...
Ремонт туалету своїми руками в квартирі: кошторис, варіанти, відео-інструкція як зробити і фото
Тема цього матеріалу - ремонт туалету своїми руками: відео, фотографії дизайну і,...
Как выбрать стол для домашнего бильярда
Бильярд всегда был символом стиля, элегантности и мастерства. Эта игра является...
Самоклеючі фотошпалери на стіну
З недавнього часу на нашому ринку з'явилася новинка – самоклеючі фотошпалери на стіну....
Вигрібна яма своїми руками: прості конструкції
Дачна ділянка повинна мати каналізацію. Провести її можна самостійно. Вигрібна яма без...
Виды современных тепловых насосов и их главные отличия
Отдельные виды тепловых насосов сильно различаются в зависимости от того, откуда...
Бизнес идея: мини отель в квартире
Когда у человека имеется в собственности большая и просторная квартира, то он всегда...