» » Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів

Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів



Вибір сорту вирощуваної культури є досить складним періодом. Особливо це стосується рослин, які проростають в регіонах з теплим кліматом. До таких рослин можна віднести абрикос.

При виборі сорту варто враховувати особливості вирощування та догляду за рослиною, а також його врожайність. Кожен сорт володіє певними індивідуальними особливостями. Сільськогосподарські культури, в тому числі і абрикос, мають різні терміни дозрівання: ранні, середні і пізні.

Ранні сорти

Абрикос сорту "Альоша"

Абрикоса сорту «Альоша»

Абрикоси раннього дозрівання користуються особливою популярністю серед садівників. Щороку дерева дають смачний урожай. При цьому фрукти дозрівають дещо раніше, ніж плоди інших рослин. Дерева починають плодоносити вже на початку літа. До них відносяться такі абрикоси:

1. Альоша. Сорт абрикоса Альоша вже протягом довгого часу користується особливою популярністю серед садівників. Висота дерев сягає 4 м. Його широка крона має округлу крону.

Абрикоси мають середні розміри, важать близько 20 р. Вони мають злегка плескату форму і яскраво-жовтий відтінок.

Абрикоси мають солодко-кислий смак. Вони застосовуються в їжу в будь-якому вигляді. Їх можна їсти в сирому вигляді, так і використовувати для приготування компоту, варення або інших консервації. Що стосується сирих продуктів, то вони можуть зберігатися протягом тривалого часу. Абрикосові дерева дуже легко переносять зимівлю і дають великий урожай. Для догляду за ними не потрібна якась техніка. Досить просто вчасно збирати урожай, поки він не почне опадати.

Можливо, Вас зацікавить стаття де докладно описано все найважливіше про абрикосах. Цікаву статтю про те, які є сорти самоплодних абрикосів читайте тут.

2. Лескоре. Батьківщиною сорти Лескоре є Чехія. У цій країні рослина вирощується протягом тривалого часу. У нас Лескоре користується особливою популярністю за рахунок раннього дозрівання. Дерево має масивні розміри і досить велику висоту. Плоди мають середні і великі розміри. Вони мають потужний приємний аромат.

Важливо: недолік полягає в тому, що абрикоси піддаються різним захворюванням, таким як моніліоз. Абрикос сорту "Айсберг"

Абрикоса сорту «Айсберг»

3. Айсберг. Дерева сорту Айсберг мають невеликі розміри. Їх висота становить близько 3 м. Плоди середніх та великих розмірів мають вагу близько до 50 р. Вони дозрівають в середині літа. Фрукти мають круглу або кілька плескату форму. Відтінок – жовто-оранжевий. Вони використовуються для приготування джему, варення, компотів і різних консервації. Також можна вживати в сирому вигляді, так як вони добре зберігаються.

4. Царський. Дерева абрикоса Царський також мають невеликі розміри. Їх висота сягає 4 м. Плоди мають товсту шкіру і жовтий відтінок. В середньому їх вага становить близько 22 р. Вони досягають зрілості на початку серпня і здатні легко переносити зимівлю. Найчастіше використовуються для консервування.

Абрикоси середнього дозрівання

Абрикос "Поліський крупноплідний"

Абрикос «Поліський крупноплідний»

Чималою популярністю в нашій країні користуються і фрукти середнього дозрівання. До них відносяться:

  • Поліський крупноплідний;
  • Монастирський;
  • Кримський амур;
  • Червонощокий та інші.

1. Поліський крупноплідний. Раніше його ще називали Китаївський. Дерева середньорослі мають густу крону. Вона періодично повинна піддаватися проріджування. Поліський відрізняється великими фруктами, вага яких становить 55 р. Вони мають округло-овальну форму. Сорт починає на повну плодоносити в середині літа.

Цікавий факт: за останніми даними в нашій країні існує приблизно 44 сорти абрикоса звичайного. І є навіть чорний!

2. Червонощокий. Що стосується абрикоса Червонощокий, то плоди мають середні розміри і важать близько 35 р. Яйцевидні фрукти з носиком мають яскраво-оранжеве забарвлення і приємні на смак. Рослина невибаглива і легко переносить зимівлю. Дерева мають середню висоту і розкидисту густу крону.

3. Кримський амур. Абрикос Кримський амур користується особливою популярністю серед садівників за рахунок великих плодів, вага яких досягає 90 р. Вони мають приємний аромат і смак. Фрукти округлої форми з тонкою шкіркою здатні зберігатися протягом тривалого часу. Вони широко використовуються для переробки.

Абрикос "Монастирський"

Абрикос «Монастирський»

4. Монастирський. Фруктові дерева мають досить великі розміри і розкидисту крону. Середня вага плоду складає 40 р. В деяких випадках їх вага досягає 50 р. Вони дозрівають в кінці літа. Родючість значною мірою залежить від температурного режиму в регіоні. Так, якщо літо спекотне, то фрукти дозрівають дещо раніше. Дерева добре протистоять морозу, що дозволяє їм легко пережити зимівлю. Плоди використовуються як в сирому вигляді, так і для консервації. З них виходить смачне варення і компоти.

Важливо: дерево недостатньо морозостійка й потребує особливих умов виростання.

5. Петропавлівський. Абрикос Петропавлівський відноситься до крупноплодному сорту. Так, вага плоду може досягати 100 р. Рослина не боїться захворювань і легко переносить жорсткі погодні умови. Плоди дозрівають в середині літа. Вони використовуються для приготування джемів, компоту і варення. Також їх можна вживати в сирому вигляді.

Пізні сорти абрикоса

Абрикос сорту "Фаворит"

Абрикоса сорту «Фаворит»

Серед абрикосів пізнього дозрівання особливою популярністю користуються абрикоси:

  • Фаворит;
  • Особливий Денисюка;
  • Іскра;
  • Мелітопольський пізній та інші.

1. Фаворит. Висота дерева становить близько 4 м. Плоди мають середній розмір, вага яких досягає 30 р. Вони мають округлу форму і яскраво-оранжевий відтінок з невеликим рум'янцем. Плоди широко вживаються в сирому вигляді і для приготування консервації. Якщо говорити про сирих плодах, то їх можна зберігати протягом тривалого періоду. Дерева добре переносять морози і не потребують особливого догляду, що і пояснює їх популярність в садівництві.

Цікавий факт: більшість фруктів отримують свою назву, виходячи з того місця, де вони сталися. Ось наприклад, фініки з Фінікії, персики з Персії. А ось абрикоси в Європі дуже довго носили назву «вірменські яблучка» ( інша назва «вірменські сливи»), тому що виросли і розмножилися саме у Вірменії.

2. Денисюка. Плоди абрикоса Особливий Денисюка мають привабливий зовнішній вигляд і приємний смак. Зовні вони дещо схожі з персиками. Вага плоду може досягати 70 р. Дозрівання відбувається наприкінці літа. Особливість сорту полягає в тому, що дерева легко переносять морози і стійкі до різних захворювань.

Цікаво: дозрівання фруктів нерівномірно і може тривати протягом півтора місяців. Завдяки цьому їх можна вживати в сирому вигляді до середини вересня.

3. Іскра. Вона характеризується середньрослими дерев з округлою кроною формою, які починають плодоносити на досить ранньому терміні визрівання. Вага плоду складає 45 р. Він має округлу, а іноді асиметричну форму. Фрукти жовтогарячого кольору має характерний рожевий рум'янець. Перевага сорту полягає в його високій урожайності та стійкості до морозу і шкідників. Але, це не означає, що потрібно забути про обприскуванні та інших діях, спрямованих на догляд та профілактику захворювань.

Є цікава стаття про кращі сорти абрикоса для Підмосков'я. Про колоновидна сорти абрикоса і особливості їх розвитку читайте тут.

4. Мелітопольський пізній. Сорт користується великою популярністю. Дає стабільний і великий урожай. Плоди легко піддаються транспортуванню і зберіганню. Фрукти середніх розмірів мають приємний смак з невеликою кислинкою. Дерева добре протистоять захворювань та морозів. Мелітопольський пізній районований для вирощування на території Росії.

Абрикос сорту "Сирена"

Абрикоса сорту «Сирена»

5. Сирена. Фрукти дозрівають в кінці літа. Фрукти середніх і великих розмірів мають вагу 45-65 р. Вони мають апельсинову забарвлення з точковим рум'янцем, що покриває велику частину плоду. Недолік полягає в тому, що після збору фрукти швидко втрачають свій товарний вигляд. Тому зберігання їх протягом тривалого часу неможливо. Найчастіше використовується для приготування варення та джему.

насправді сортів є досить багато. Багато з них виведені в результаті схрещування різних абрикосів. Але, в будь-якому разі, щоб забезпечити високу врожайність, необхідно правильно підійти до вибору. Тут потрібно врахувати не тільки особливості сорту, але і кліматичні умови в регіоні.

Нижче ми пропонуємо подивитися відео про різні сорти абрикоса:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 14:19
Статьи по теме
Тис ягідний: фото, різновиди і особливості вирощування
З давніх часів тис ягідний (Taxus baccata) цінувався за свої лікувальні і декоративні...
Дизайн кухні-студії в квартирі П-44Т: оформлення інтер'єру вітальні, їдальні, відео і фото
Еркер – винесений вперед засклений виступ – зустрічається не тільки в заміських...
Ключевые особенности пробкового покрытия
Среди огромного многообразия напольных покрытий пробковые пластины незаслуженно...
Дизайн їдальні кімнати в квартирі або будинку: інструкція по оформленню, відео і фото
Мати спеціально відведену кімнату для трапези вже не вважається пережитком минулого або...
Засолювання огірків холодним способом на зиму: рекомендації і рецепти
Хто ж не любить поласувати солоними хрусткими огірочками! Якщо дотримуватися деяких...
Як правильно білити стелю. Технологія підготовки і побілки
Оздоблення стелі Побілка – простий і дешевий спосіб створити білосніжну поверхню над...
Унікальний щавель - його властивості та способи застосування
Одним з перших рослин, що з'являються навесні на грядках, є унікальний щавель і, щоб...
Кухня 6 кв м: дизайн, інструкція з оформлення маленького приміщення своїми руками, відео і фото
Досить часто в багатоповерхових будинках зустрічається кухня 6 кв м: дизайн для неї...
Глибина свердловини для питної води: методи визначення оптимальної величини майбутнього колодязя
Підключитися (під'єднатися) до централізованого міського водопостачання власникам...