» » Види ламінату, характеристика, класи

Види ламінату, характеристика, класи



Все про влаштування підлог

У наш час дуже популярним підлоговим покриттям, по співвідношенню ціни і якості, є ламінат. Даний матеріал, наслідує штучно створеним статевим покриття з дерева, тому з-за своїх експлуатаційних і естетичних характеристик він мало чим відрізняється від натуральних будматеріалів.

Ламінат включає в себе кілька шарів. В перекладі з латині, іменується цей матеріалу як «lamina», що власне означає «слойоний». Цей матеріал складається з вологостійкої плівки, шару декоративної папери (просоченої меланиновой або акрилатной смоли), несучої основи і водостійкою папери.

Існує три способи укладання ламінату: по довжині приміщення, по діагоналі і впоперек. Найбільш популярний і простий метод укладання перший спосіб. В такому випадку, природне освітлення (сонячне світло) дозволяє приховати непотрібні зазори між смугами ламінату. Більш складний спосіб укладання, по діагоналі, який вимагає певних професійних навичок.

За технологією ламінат буває високого і низького тиску. У першому випадку, шари матеріалу здавлюються в певній послідовності, окремо, а потім вже накладаються і ще кілька разів пресуються високим тиском. Ламінат низького тиску спресовуються одночасно, це звичайно сильно відбивається на технічних характеристиках кінцевого продукту.

Ламінат, за типом поверхні – це створене штучне покриття, він ділиться на: ламінат під деревну текстуру, ламінат з рельєфною поверхнею і ламінат зі звичайною поверхнею. Останнім часом у продажу не рідко можна зустріти ламінат з поверхнею, що імітує шовк, вощений дошку, корковий ламінат та ін

Класифікація по класу зносостійкості

Виробник, в обов'язковому порядку, вказує клас продукції на кожній пачці ламінату, разом з іншою інформацією. Продавець, так само намагається уникнути зайвих питань і прописує на ціннику клас зносостійкості. А потенційний споживач, обов'язково повинен знати, що криється за цифрами.

За європейськими нормами стандартизації, матеріал ламінат для житлових приміщень, поділяють по якості, ступеню навантаження і технічним характеристикам на 3 основних класу. Ламінат 1-го класу (позначається 21), призначений для житлових приміщень з мінімальними навантаженнями на підлогове покриття (застосовується у спальній). Ламінат 2-го класу (позначається 22), для житлових приміщень із збільшеним рівнем навантаження (можна застосовувати у вітальні). Ламінат 3-го класу (значиться 23), також призначений для житлових приміщень з підвищеним рівнем навантаження (рекомендується використовувати для вітальні та передпокою).

Ні для кого не секрет, що ламінат класу 21, 22 і 23 – пішли в європейську історію, як перші зразки ламінованих підлог.

Подібну класифікацію має ламінат для нежитловий сфери – готелів, ресторанів, офісів і т. д. Його позначення (31), (32), (33), (34).

31 – мінімальну на сьогоднішній день значення, що визначає ламінат з гранично тонким захисним шаром. Економічна доцільність настилу такої підлоги обумовлена малою прохідністю кімнати. У середньому, виробники говорять про 10 років експлуатації.

32 – визначає непоганий варіант для залу або вітальні. Такий ламінат чудово «тримає» домашні тапочки і безсилий проти шпильок. Заяви про 12 років використання засновані на результатах табер-тесту.

33 – порівняно з попередніми варіантами, це самий оптимальний клас ламінату для житлового приміщення. Дотримуючись рекомендацій виробника, можна на 15 років відстрочити плановий ремонт підлоги.

34 – у продажу помічений не був, хоча багато ресурси наполягають на його існування, підтверджуючи свої слова зображеннями автосалонів, з ламінованим статями, що, по суті є рекламно-маркетинговим ходом. Навіть не дивлячись на позиціюється сантиметрову основу.

Не вдаючись у технічні подробиці, табер-тест можна охарактеризувати як випробування захисної акрилатной плівки, на стійкість до стирання механічним шляхом, при строго витриманих умовах (швидкість, навантаження тощо).

На практиці ж, 33-й клас, після року експлуатації під стільцем на колесах, втрачає свої початкові естетичні якості. Тому вся стаціонарна меблі ставиться на м'які підставки, а під комп'ютерний стілець стоїть щось підстелити (килимове покриття, силіконовий килимок тощо).

Всі види підлогового покриття, враховуючи європейські норми EN 13329, проходять технічну перевірку на вогнестійкість, зносостійкість, антистатичність, наявність виділень формальдегіду, водостійкість. Всі отримані результати, зазначені в сертифікатах якості та нормативних документах.



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 14:54
Статьи по теме
Який ламінат вибрати для вітальні
Ламінат - це універсальне і модне підлогове покриття, що ідеально підходить як для...
Як побудувати туалет на дачі своїми руками: креслення з розмірами, покрокова інструкція з будівництва дерев'яного туалету, фото і відео
Благоустрій будь-якого заміського ділянки найчастіше починається з установки туалету....
Виды и особенности метчиков для нарезания резьбы
Метчик представляет собой винт с канавками, которые способны нарезать резьбу внутри...
Проект дома - основа строительства
Загородный коттедж выстроить не так просто, как может показаться с первого взгляда,...
Утеплюємо фундамент піноплекс: порядок робіт і важливі особливості
При теплоізоляції будинку особливу увагу приділяють його основи — фундаменту. Самим...
Сорт груші Лісова красуня: опис, особливості посадки і догляду
Лісова красуня відноситься до тих сортів, назва яких знають практично все, що...
Монолітний стрічковий фундамент: пристрій, розрахунки, креслення, технологія проведення робіт
Стрічковий фундамент — основа будови, що представляє собою залізобетонну смугу з...
Как сделать фундамент под гараж
Несмотря на то, что гараж является нежилым помещением, а скорее хозяйственной...
Рідкі шпалери: види, переваги та недоліки
Ремонт стін Рідкі шпалери, на відміну від звичних всім рулонних, являють собою суху...