Правильно виготовлена коптильня гарячого копчення дозволить в будь-який час мати у себе на столі смачні страви.
Багато виробників пропонують готові варіанти коптилен гарячого копчення. Купити їх можна як в інтернеті, так і в спеціалізованих магазинах.
Ціни варіюються від 1800 до 37000 руб. Але набагато цікавіше і дешевше зробити таку коптильню самостійно.
Про те як зробити коптильню гарячого копчення своїми руками докладно розповімо в нашій статті.
В залежності від температури і часу копчення розрізняють холодне копчення і копчення гарячим димом:
Температура копчення вибирається в залежності від ваги м'яса або риби їх виду і подальшого приготування.
Так, наприклад, м'ясо, яке в подальшому буде термічній обробці, рекомендується коптити при температурі від 45 до 65 градусів.
Для продуктів, які готуються під час копчення, оптимальною температурою буде 70-100 градусів.
Рекомендація! Для того, щоб блюдо вийшло ароматним і добре приготованим важливо підтримувати температуру в необхідному діапазоні.
Виготовити коптильню гарячого копчення самостійно, в домашніх умовах, нескладно. Достатньо мати герметичну ємність, виконану бажано з міцного металу
В якості ємності можна використовувати, наприклад, бочку. Цю ємність обладнують відкидною кришкою. Також для обладнання коптильні знадобляться решітка і ємність для збору жиру.
У верхній частині коптильні, приблизно в 10 сантиметрах від кришки, встановлюють Грати, на ній, в процесі копчення, розташовують продукти.
Важливо, щоб продукти на решітці не торкалися один одного, для рівномірного копчення зі всіх сторін. Під решітку ставиться будь-яка ємність, що відповідає розмірам коптильні.
Це може бути підходяща по діаметру миска або круглий піднос В цю посудину буде скапувати жир. На дно коптильні укладається шар тирси або трісок, які тліють під впливом високої температури.
Для процесу копчення підходять практично будь-які дрова, головне щоб вони не містили небажаних для продуктів смол.
Виходячи з цього, хвойні дерева не підходять для копчення, тому що під їх корою міститься смола. Для того, щоб продукти знайшли приємний аромат можна додати тріску з ялівцю або вільхи.
Гілки фруктових дерев, наприклад, яблуні, груші і вишні, також добре підійдуть для копчення.
Перед копченням з дров краще зняти кору, так як в ній міститься багато смоли. Після того як кора знята, деревину подрібнюють на кубики розміром приблизно зі стороною до 3 сантиметрів.
Подрібнені дрова насипають на дно коптильні і зволожують для отримання диму.
А в цій статті Ви зможете ознайомитися з порадами щодо будівництва погребу своїми руками.
Під коптильню підійде все, починаючи від старого відра і закінчуючи спеціально побудованими спорудами. Але оптимальним варіантом стане коптильня виготовлена з металевих листів.
Для її виготовлення необхідно мати такі інструменти та матеріали:
Слідуючи простим рекомендаціям і виконуючи покрокову інструкцію легко і швидко можна виготовити коптильню гарячого копчення самостійно:
А тут Ви знайдете багато корисної інформації з будівництва літнього душа.
Для гарячого копчення підійдуть практично будь-які продукти, починаючи від сосисок і закінчуючи м'ясних окостом або цілої рибою.
Для того, щоб результат вразив навіть гурманів, продукти треба правильно підготувати до копчення. М'ясо або рибу необхідно попередньо посолити, додати спецій за бажанням і дати продукту просолитися.
Курку, для того, щоб м'ясо було м'яким, перед копченням бажано замаринувати на кілька днів. Велику рибу перед копченням очищають і виймають всі нутрощі, дрібну можна готувати без обробки.
Коптильня повністю готова. Встановити її можна як у дворі власного будинку, так і на приміському ділянці.
Коптити в коптильнях гарячого копчення можна практично все і при правильній підготовці і в процесі копчення продукти вийдуть неймовірно смачними і ароматними.
Порада! Так як під час копчення продукти готуються недовго, то вони всередині залишаються соковитими і волога з них практично не виходить, тому зберігати їх довго не рекомендується.Детальну інформацію по виготовленню коптильні гарячого копчення, Ви зможете подивитися в цьому відео: