Солодкий і соковитий плід груші протягом довгих років радує багатьох любителів фруктів.
В сучасному суспільстві більшість людей стали більш розбірливо ставитися до вибору здорового харчування.
Груші необхідно вводити в свій раціон, так як вони володіють безліччю корисних властивостей і великим запасом мікрокомпонентів.
На сьогоднішній день існує величезна кількість сортів груш – на будь-який смак. Одним з кращих його представників вважається сорт Талгарская красуня.
Талгарская красуня – осінній сорт груші, виведений в НДІ Казахстану.
Його «батьком» став місцевий вчений-селекціонер А. Н. Кацейко. Сорт був отриманий з сіянців допомогою вільного запилення груші Лісова красуня.
З 1960 року Талгарская красуня стоїть на Державному сортовипробуванні. На початку 90-х років сорт районировали на Північному Кавказі. Серед садівників більшою популярністю груша користується в Ставропольському, Краснодарському краї та на Україні.
Стовбур дерева має середні розміри. Крона густо облиственная, пірамідальної форми. Кора сіра, з вираженим лущенням на штамбі і основних гілках.
Пагони неопушені, темно-коричневого кольору. Нирки великих розмірів, конусоподібні. Листя великих розмірів, темно-зеленого кольору, з гладкою поверхнею.
Їх форма злегка подовжена, яйцеподібна, з загостреними кінчиками і дрібнозубчастими краями. Черешки довгі, середньої товщини.
Плоди груші переважно крупні, вага в середньому 170 г, деякі екземпляри досягають маси в 250 р. Форма пляшкова, злегка подовжена, із зрізаною верхівкою.
На дотик груша гладка з глянцевою поверхнею. Плід двухцветен: на одному боці груші виражений яскраво-червоний рум'янець з безліччю великих підшкірних точок, на іншому – зелений колір, вкритий дрібними чорними крапками.
Шкірка фрукта тонка, нетверда. М'якоть середньої щільності з дрібнозернистою структурою. Груша дуже солодкий і соковитий смак з приємним ароматом.
Рада господиням: щоб збільшити тривалість зберігання груші – до кінця зими, плоди потрібно тримати в холодному місці, наприклад, в холодильнику.Період дозрівання Талгарской красуні припадає на кінець вересня – початок жовтня. Зберігаються плоди близько 2-х місяців. Для більш довгого зберігання груш врожай слід зібрати раніше визначених термінів.
Плодоносити груша починає на 4-5 рік життя. На 2-3 році можуть з'явитися перші плоди в маленьких кількостях (2-5 штук).
щорічний Урожай, високий, збільшується з кожним роком в кількості. Сорт не обсипається, достиглі груші стійко триматися на гілках навіть в період сильних вітрів і не деформується при натисканні.
Талгарская красуня стійка до суворої зими і посушливого літа, також не схильна до грибкових захворювань (про інших захворюваннях груші читайте тут).
Корисно знати: виявлена висока сумісність сорту груші Талгарская красуня з айвовыми підщепами.Виходячи з відгуків садівників-любителів, складений список достоїнств і недоліків груші сорту Талгарская красуня.
Переваги:
Недоліки:
Незважаючи на присутність негативних відгуків, достоїнств цей сорт має більше. Тому він добре відомий серед досвідчених садівників.
Висаджувати грушу краще у весняний час. Попередньо саджанці слід потримати у воді (1-1,5 дня). Місце в городі повинно бути достатньо освітленим і влагодоступным.
Для посадки потрібно вирити яму півметра глибиною близько метра діаметром. У вибоїні із суміші перегною (2-3 відра), калійної солі (100 г) і суперфосфату (150 г) формується конус.
Коріння саджанців потрібно рівномірно розподілити по конусу і присипати землею, трохи утрамбуйте її. Посаджена дерево слід рясно полити, трохи розпушити землю пристовбурового кола і мульчувати поверхню.
Рада садівника: сорт груші Талгарская красуня буде добре співіснувати з сортами: Конференція, Говерла і Улюблениця Клаппа.Сорт не самоопыляющийся, тому в якості запилювачів слід використовувати інші види груш.
Щоб груша восени радувала багатим урожаєм, за деревом потрібно ретельно доглядати. Що при цьому слід робити:
Сорт Талгарская красуня завоював серця і заслужив довіру багатьох садівників-городників. Завдяки тонкому смаку і корисним властивостям у цій груші все більше з'являється «шанувальників».
Цінність сорту полягає і в живильному складі плода. Він містить біоактивні сполуки, які ефективні при захворюванні сечостатевої системи, нирок і бактеріурії.
Як плодоносить росте груша Талгарская красуня, дивіться у наступному відео: