Як при будівництві нового будинку, так вже в ході експлуатації будівлі або приміщення може виникнути питання утеплення підлоги. На вибір вихідного матеріалу впливають різні фактори, які необхідно враховувати: яку основу має утепляемый підлогу (це може бути дерево, бетон, металева поверхня), допустима висота утеплюючого матеріалу, а також особливості та характеристики приміщення (температура, вологість тощо).
На сьогоднішній день існує достатня кількість технологій утеплений підлоги (див. також «Як правильно утеплити холодну стіну зсередини«), що дозволяють вибрати найбільш прийнятну, як за технічними характеристиками, так і за ціною. Розглянемо деякі з них.
Найбільше поширення набув саме цей вид утеплення підлог, інакше званий сухою стяжкою. Незаперечними перевагами цього способу утеплення є застосування по будь-якій поверхні підстави, так і швидкість робіт. Після монтажу буквально на наступний день можлива укладання фінішного покриття.
До числа недоліків можна віднести відносно високі ціни на матеріал, так само як і відносну складність монтажу, потребующую певних навичок.
Плюсами цих матеріалів є відмінні тепло – і звукоізоляційні якості, міцність і довговічність. Ця технологія утеплення підлог застосовується переважно в дерев'яних конструкціях, і під «чорнової» підлогу.
Серед недоліків можна виділити: велику висоту конструкції, оскільки матеріал викладається в один шар, над яким встановлюються дерев'яні лаги, а також високе водопоглинання.
Керамзит заслужив хорошу репутацію не дарма: цей матеріал відрізняється високими теплоізоляційними якостями, не боїться зайвої вологи, має прийнятну ціну.
Єдиним мінусом можна назвати тільки один: висота шару повинна бути як мінімум від 10 до 20 сантиметрів, в іншому разі ефект теплоізоляції не буде досягнутий.
ці Матеріали мають достатню кількість плюсів, так і мінусів. До плюсів відносяться: все та ж теплоізоляція, відмінна ціна, можливість тривалої експлуатації.
Мінуси: крихкість матеріалів, наявність швів в конструкції, висока горючість. Можливо використовувати даний вид утеплення тільки при бетонному покритті підлоги. Крім того, залишається під питанням токсичність, тому при утепленні підлоги в житлових приміщеннях слід з особливою обережністю підходити до вибору цих утеплювачів.
Як вибрати підходящий матеріал для утеплення? Як вже було сказано, в першу чергу необхідно враховувати особливості приміщення. Якщо ж самому визначитися у виборі не, можна звернутися до консультації продавця – консультанта. У будь-якому випадку ринок матеріалів для підлог настільки широкий, що матеріал буде з легкістю поєднувати в собі якості, що підходять під індивідуальні характеристики приміщень, відмінні характеристики і ціну.