» » Види газонів в ландшафтному дизайні

Види газонів в ландшафтному дизайні



Ландшафтний дизайн

Газон – красивий і звичний елемент ландшафтної архітектури з відмінною особливістю – оригінальний і важливий елемент дизайну знайомий практично всім: дітям, спортсменам, власникам заміських апартаментів і жителям мегаполісу. Родзинка газону в ландшафтному дизайні полягає в можливості об'єднати у єдину концепцію стилю і архітектурний ансамбль, і садові елементи завдяки ефектному декору.

Особливості газонного озеленення в ландшафтному дизайні

Газон в ландшафтній архітектурі є основним декоративним елементом озеленення у вигляді облаштованого майданчика в саду або на прибудинковій території, засіяної газонної травою або рослинами: стелящимися, злаковими. Правильно організований ділянку землі з покривом з рослин, які добре переносять стрижку, може бути не тільки частиною зеленого об'єкта, але й універсальним фоном, який підкреслить інші елементи: квітники, чагарники (див. «живопліт: види, посадка, догляд за рослинами»), скульптури, фонтани (див. «Робимо фонтан на дачі своїми руками»).

Газон – не тільки оригінальний і красивий елемент ландшафту, але й один із самих древніх способів організації простору. Винахідливі предки – греки, перси і римляни до Різдва Христового засівали середньовічні прообрази газону не тільки травами, але і формували «квітучий луг» з барвінком, гвоздиками і первоцвітами.

З часу появи перших середньовічних газонів, функції елемента ландшафту значно змінилися. Сьогодні газон виступає не тільки самостійною категорією зелених насаджень – бульвар, сквер, партер. Сучасний декоративний елемент є біологічним фільтром в умовах погіршення екологічної обстановки, очищає повітря від пилу, шкідливих газів, пригнічує шуми, захищає свого власника від важких металів і забезпечує відмінні умови для занять спортом і відпочинку.

Класифікація газонів від «А» до «Я»

Весь асортимент елементів декору на прибудинковій території розділений на дві великі групи, залежно від способу створення: природні, штучні. Останні створюються на привізною або спеціально підготовленому грунті, природні – на ділянках з добрим травостоєм. Крім того, в залежності від складу травостою, газони можуть бути змішаними (кілька видів трав) або чистими. Основна класифікація, за якою визначається вид газону для використання в ландшафтному дизайні, здійснюється за призначенням елемента декору:

  1. Для відпочинку. Цей вид газонів визнаний універсальним, так як може розбиватися і на великих, і на малих площах. Крім того, газони для відпочинку – «золота середина» між спортивними та парковими, оскільки підійдуть і при проведенні спортивних змагань, культурних заходів.
  2. Декоративні відрізняються гарним і щільним дерном, чудовим виглядом і створюються для прогулянок і відпочинку. Відмітна особливість зеленого декору – здатність рівномірно відростати і витримувати помірні навантаження. У свою чергу, декоративні газони розділені на декілька різновидів:
  • паркові – оптимальне рішення для значних площ. При влаштуванні такого газону використовуються трави, несприйнятливі до змін погодних умов з високою посухостійкістю;
парковий газон фото газон в парку фто
  • партерні використовуються для оформлення відповідальних і парадних місць (фасад) і пристрою партерів. При виборі трав перевага віддається тим, за допомогою яких можна сформувати густий, низький, рівномірно зімкнутий травостій з яскраво-зеленим забарвленням;
партерні газон фото газон партерні фото
  • лучні схожі з парковими, носять природний характер і витримують високі реакційні навантаження.
  1. Квітучі ідеально імітують природні галявини, забезпечують густий травостій і представляють суміш багаторічних видів трав і польових квітів з дикими однорічними рослинами. Цей вид газону називають мавританським і прикрашають таким декором ті місця саду, де не створені умови для росту культурних рослин.
мавритавский газон красивий мавритавский газон
  1. Для екстремальних місць – самі стійкі до невибагливим до умов виростання види газонів. Так як високі вимоги до зовнішнього вигляду протиерозійних газонів не пред'являються, то такий вид включає і кормові трави, і види злаків і різнотрав'я.
  2. Спортивні створюються для тенісних, футбольних або гольф-полів і повністю відповідають специфіці, так як витримують інтенсивні навантаження.
спортивний газон на стадіоні фото спортивний газон фото

Традиції пристрою великих майданчиків – засівають травою пагорбів для гри в кеглі прийшли в елизаветинськи часи, коли в XV-XVII ст. в модному тренді садового декору виявилися розкішні сади.

Відмітні характеристики спортивних газонів – абсолютна рівність поверхні, наявність системи комунікацій в підгрунтовому шарі і присутність злаків, що утворюють дернину товщиною до 30 див.



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 16:15
Статьи по теме
Складаються (складні) міжкімнатні двері
Двері і вікна Складні двері – одна з найбільш вдалих ідей при заповненні дверного...
Як красиво наклеїти шпалери: як цікаво клеїти різні покриття, з бордюром
Клей поставляється виробником у вигляді сухої суміші і розводиться у воді за досить...
В'юни багаторічники - фото та назви витких рослин для саду
Важко уявити собі затишну дачу без мальовничих квіткових острівців і декоративних...
Виды фурнитуры для межкомнатных дверей
Монтаж новой межкомнатной двери является сложным процессом, во время которого особое...
Інтер'єр вітальні 20 кв у квартирі: сучасна планування і дизайн кімнати, відео і фото
20 м2 - це багато чи мало? В сучасних реаліях така площа вітальні зустрічається досить...
Укладання паркету: підготовка і технологія укладання
Все про влаштування підлог На відміну від ламінату – технологія укладання паркету більш...
Применение зимних антигололёдных реагентов
Антигололёдный зимний реагент - это химический препарат, способный растворять снежные и...
Ферментований іван чай: заготівля сировини і покроковий процес приготування
чи не кожен, хто хоч раз вибирався з міст на природу, ходив у походи, подорожував або...
Садова альтанка з двосхилим дахом своїми руками: варіанти проектів, креслення з розмірами, етапи робіт, фото
Кожен власник дачної ділянки сам вирішує, якою буде конструкція садової альтанки. Одні...