На відміну від ламінату – технологія укладання паркету більш трудомістка. Але все ж, кінцевий результат правильної технології укладання паркету - ідеально рівна підлога, який принесе гармонію у ваше житло!
Процес підготовки чорнової підлоги під паркет не відрізняється оригінальністю: стать, повинен бути ідеально чистим! Після видалення старого покриття, необхідно виміряти рівність підлоги. Робиться це за допомогою спеціального вимірювального приладу, який так і називається - «рівень».
Другий етап - заливка стяжки. Стяжка - це те, підставу, без якого у вас є всі шанси зробити ваш пол скрипучим і кривим. Тому, якщо вас не бентежить перспектива ходити по скрипучему підлозі, то подбайте про його ретельної підготовки. Є і ще один момент: замість стяжки, можна застосовувати лаги - дерев'яні бруси з шпунтованих дощок. Запам'ятайте, перед тим, як проводити складання дерев'яного основи під паркет, обов'язково слід просочити дошки спеціальним деревним антисептиком і ретельно закріпити їх на лагах. До речі: саме такий спосіб підготовки основи для паркету, збільшує термін експлуатації самого паркету та 25-30 років. Ще одна важлива умова підготовки і монтажу паркету - сухе приміщення. Максимальний відсоток вологи в стяжці при укладанні паркету, повинен складати не менше 5-ти %! Якщо відсоток вологості буде перевищувати норму, то можуть виникнути деформації, які, знову-таки, призведуть до скрипу паркету. Один момент, якщо укладання паркету буде проводитися на цементну стяжку, то Вам знадобиться чимало часу на те, щоб стяжка повністю висохла.
Наочний приклад: якщо ви покладете стяжку, товщина якої складе 5 см, то такий шар стяжки буде сохнути протягом двох місяців: 1 місяць піде на повне затвердіння суміші, а ще один - на повне випаровування вологи з стяжки. Втрата часу - очевидна. При цьому слід врахувати, що максимальний відсоток вологості в приміщенні має становити не більше 50%, а температура - в діапазоні +20 0С до+25 0С.
Стелимо вологостійку фанеру, заздалегідь порізавши її на квадрати зі сторонами 50х50 см. Потім, використовуючи спеціальний шпатель, наноситься клей, а поверх укладається паркетна планка. Після укладання паркету здійснюється процедура циклювання: для загладжування та вирівнювання можливих нерівностей. Наступний етап після циклювання, проводиться ручна закладення щілин, використовуючи спеціальну шпаклівку. Після того, як шпаклівка просохне - процедура циклювання повторюється ще раз. Останній етап - покриття паркету лаком. Цей етап дуже важливий, оскільки від нього залежить зовнішній вигляд паркету, а також його стійкість. Перед лакуванням паркет спочатку грунтують, а потім наносять 3-5 шарів лаку. Увага: кожен шар повинен обов'язково добре просохнути, а після цього, його можна буде відшліфувати.
Виходячи з вище викладеного матеріалу, легко зробити висновок: якщо немає досвіду в паркетному справі - краще надати дане дійство фахівцям.