Навіть якщо намічається будівництво невеликого будинку з легких матеріалів, все одно доведеться починати з закладки фундаменту.
Незважаючи на стрімкий розвиток технологій в цій області і використання нових конструктивних рішень найчастіше в індивідуальному будівництві практикується облаштування стрічкового бетонного фундаменту.
Від того, наскільки правильно і міцно зроблено це підстава під зводиться будова, буде залежати його міцність і довговічність.
Саме тому до питання заливки стрічкового фундаменту потрібно підходити серйозно, розрахувавши всі параметри і кількість необхідних компонентів для самостійного виготовлення бетону.
Основним параметром, що характеризує бетон, є його міцність. Вона враховується при поділі бетону на класи і марки. Марка бетону тим вище, ніж більшою міцністю він володіє. Ця залежність справедлива і для класів бетону.
А ось вибір тієї чи іншої марки бетону буде залежати від багатьох факторів. Тут обов'язково повинні враховуватися:
основні фактори, виходячи з яких вибирають марку використовуваного бетону, а також визначають глибину траншеї та інші параметри для майбутнього фундаменту.
Найбільш часто при будівництві фундаментів для приватних будинків ( стрічкового, монолітно стрічкового) використовується бетон марки М-200, або М-300.
Ці ж марки застосовують для приготування цементного розчину для вимощення навколо будинку і багатьох інших будівельних робіт.
За всіма параметрами він цілком підходить для зведення будівель навіть з такого важкого матеріалу, як цегла. Однак, для будинків 2 поверху і вище необхідно використовувати бетон з більш якісними характеристиками М-350 і вище.
Використання цих марок бетону виправдано навіть при будівництві в м'яких грунтах, рухливість і здатність до яких передбачає більш жорсткі вимоги до облаштування фундаменту.
Велика значення має наявність підвального приміщення в споруджуваному будинку. В цьому випадку краще використовувати для фундаменту бетон марки М-350, оскільки він володіє набагато більшою водонепроникністю в порівнянні з тим же бетоном М-250. А цей параметр дуже важливий для підвалу.
У маркуванні бетону використовуються букви, що позначають:
Такий розрахунок цілком під силу будь-якій людині. Тут просто потрібно акуратно виміряти і підрахувати обсяг підготовленої для заливки надземної і підземної частини фундаменту. Для чого необхідно перемножити їх ширину, довжину та висоту.
Формула розрахунку обсягу бетону:
Vб = lhs, де l, h і s – це довжина, висота і ширина фундаменту відповідно.
наприклад, якщо загальна довжина по зовнішньому периметру закладається фундаменту складе 50 м, ширина – 0,5 м, а загальна висота всієї стрічки — 2,5 м, то обсяг необхідного для заливки бетону буде дорівнює 62,5 мᶾ.
Можна скористатися калькулятором стрічкового фундаменту: від Вас буде потрібно ввести лише основні параметри, всі розрахунки система виробляє сама.
Після визначення необхідної кількості бетону, можна замовити доставку готової бетонної суміші, або зайнятися виготовленням на місці.
Для того щоб виготовляти бетон самостійно, потрібно знати, з яких компонентів він складається, і пропорції, в яких ці компоненти повинні бути змішані. Складається така суміш з трьох основних компонентів:
Якщо вирішено використовувати бетон власного приготування, то краще всього використовувати бетономішалку. Оскільки бетону потрібно досить багато, то на ручний заміс доведеться витратити дуже багато сил і часу. Бетонозмішувач не обов'язково купувати. Сьогодні це пристрій цілком можна взяти в оренду.
Варто, однак, зауважити, що різниця в ціні між купівлею готового бетонного розчину, і витратами на придбання компонентів для його самостійного приготування невелика, і, по можливості, варто придбати готовий бетонний розчин, що значно прискорить заливку фундаменту.
Існують точні розрахунки кількісного співвідношення змісту всіх необхідних складових для отримання бетону. Але оскільки приватнику при закладці фундаменту своїми силами досить складно точно витримувати рекомендовані пропорції, зазвичай на одну частину цементу беруть приблизно 3 частини наповнювача. Але його частка в їжі, що готується суміші не повинна перевищувати 40%.
Вода в розчин додається поступово, до досягнення необхідної консистенції.
Увага! Бетонний розчин можна вважати готовим до заливання, якщо при зрізі лопатою, він не розпливається, а зберігає форму.Приготовлена бетонна суміш заливається в заздалегідь обладнану траншею з опалубкою і покладеним каркасом з правильною в'язкої арматури.
Як правильно вибрати марку бетону для фундаменту дізнаєтеся з цього відео: