Касетні стелі – один з найбільш вдалих видів підвісних конструкцій з відмітними особливостями: естетичний зовнішній вигляд, бездоганна функціональність, безпека використання. Головне при виборі модульних конструкцій – правильно визначити вид касетного стелі в залежності від смакових переваг і дотримуватися технологію монтажу.
Стелі касетного типу – це каркасна конструкція з пристінних, проміжних і несучих профілів, підвісів і панелей прямокутної або квадратної форми. Підставою такої стелі є підвісна система з направляючих, а гарний зовнішній вигляд конструкції забезпечується завдяки широкому вибору панелей – невеликих однотипних елементів з різних матеріалів, які укладаються в монтажні рамки.
Зверніть увагу! Касетний стеля – високоякісний виріб, яке збереже привабливість протягом багатьох років і не покриється іржею за рахунок використання в конструкції алюмінію, покритого біметалічним шаром, і стали (оцинкованого металевого прокату) з порошковим фарбуванням!
Крім того, модульна конструкція сумісна з кліматичними установками та освітлювальними системами і забезпечить оптимальний мікроклімат внутрішніх приміщень. Завдяки спектру переваг, касетні стелі успішно використовуються як на відкритому повітрі, так і для облаштування житлових, громадських будівель і приміщень з високою вологістю (басейни, ванні кімнати).
Сучасні каркасні конструкції представлені широкою різноманітністю моделей: від стандартних білого кольору до дизайнерських і перфорованих стель, які покращують акустику і вентиляцію приміщень.
Класифікація асортименту на види здійснюється за кількома ознаками:
порада! Дзеркальна стеля – відмінне рішення не тільки для тісної кімнати! Конструкція відрізняється презентабельним зовнішнім виглядом і забезпечить відмінний рівень освітленості. Для цінителів унікальних інтер'єрних рішень дзеркальна стеля – справжня знахідка: досить вибрати панелі з декоративним візерунком і підкреслити індивідуальний вигляд будинку або офісу!
Популярним рішенням в оформленні архітектурного простору є французькі стелі – модульні конструкції з дзеркальним покриттям, які дозволяють і зонувати приміщення, і розставити акценти за рахунок установки в ролі направляючої лінії кольорових касет.
Об'єднує всі види модульних конструкцій простий монтаж підвісної стелі. Головне при виконанні робіт – врахувати рекомендації виробника, вивчити нюанси монтажу обраного виду стелі і дотримуватися послідовність дій:
Крок 1. Установка пристінного куточка. Закріпити L-образну напрямну і пристінний куточок по периметру кроком 400 мм на технічно обґрунтованої висоті (з урахуванням монтажу вентиляційного та освітлювального обладнання).
Шаг2. Монтаж підвісів. В точках перетину з напрямними закріпити підвіси, використовуючи металеві анкери з діаметром капелюшка 13 мм.
Крок 3. Установка напрямних. Спочатку підвісити основні напрямні: підрізати край так, щоб рейка входила в паз і зафіксувати місця з'єднань підвісом пружинним, строго контролюючи, щоб стикування виконувалася під прямим кутом.
Потім встановити проміжні напрямні:
Крок 4. Монтаж касет. Спочатку укласти цілі плити в центрі, потім – прилеглі до стін. Для підгонки плит, що примикають до плінтуса, рекомендується використовувати ножиці по металу.
При установці касет допускається трохи постукувати вироби, щоб усунути зазори і забезпечити щільне прилягання. Після закінчення робіт можна надовго забути про ремонт – правильно встановлена модульна конструкція прослужить багато років без додаткових експлуатаційних витрат.