Плінтус з пінопласту – швидкий і недорогий спосіб декоративного оформлення стельової поверхні, який дозволить усунути нерівності стін і надати приміщенню завершений вигляд. Головна перевага галтелей з пінопласту – простий монтаж: для кріплення плінтуса не потрібно особливих навичок – досить акуратно дотримуватися рекомендацій фахівців.
Стельовий плінтус – це панелі (галтелі) з газонаповнених пластмас, які використовуються для декоративної обробки приміщень на завершальній стадії ремонту. Головна перевага панелей з пінопласту в дизайні інтер'єрів – можливість швидко надати стельової поверхні акуратний вигляд і реалізувати оригінальні візуальні ефекти при використанні светоидов. Відмітні особливості плінтуса з пінопласту – висока звуко - і теплоізоляція, легкий вага, простий монтаж, доступна ціна, схожість з ліпниною і широкі можливості декору.
Перше, що потрібно визначити до початку робіт – спосіб кріплення стельових панелей з пінопласту:
Переваг у другого способу більше: 1) панелі прослужать довше; 2) відсутній ризик забруднити оздоблення стін в процесі монтажу плінтуса; 3) при заміні шпалер не потрібно монтувати новий плінтус.
Зверніть увагу! При виборі плінтуса для натяжної стелі фахівці рекомендують віддати перевагу легкі панелі і використовувати другий спосіб кріплення – до поклейки шпалер! Ще один нюанс, який необхідно врахувати в процесі монтажу, – не допускається кріплення плінтуса до натяжній стелі, а щоб виключити ризик помилок, необхідно до початку робіт захистити полотно поліетиленом.
Любителям оригінальних рішень в інтер'єрі можна створити красиву підсвічування – прокласти електричні дроти і закрити плінтусом. В такому випадку можна створити в приміщенні розсіяний, м'яке світло, спрямований вгору. Головне при монтажі плінтуса з підсвічуванням – залишити невелику відстань до стелі.
Монтаж стельового плінтуса з пінопласту не представляє складності – матеріал легко ріжеться, гнеться і фарбується. Головне – акуратно виконувати всі етапи монтажу. Тим, хто вперше зіткнувся з декоруванням стельової поверхні, рекомендується взяти «про запас» 2 плінтуса, підготувати інструменти (ємність для води, кисть, і шпатель, ножівку по металу, стусло) та дотримуватися послідовність робіт:
Якщо стіни в приміщенні каркасні – необхідно спочатку знайти стійки каркаса, зазначити їх маркером або шпильками, а потім нанести розмітку.
Останній етап робіт – декорування панелей з пінопласту: пофарбувати фарбою або придумати свій варіант перетворення інтер'єру, після чого красива стеля порадує око досконалістю форм і ліній!