Для організації простору в кімнаті і додання інтер'єру завершеного виду можна скористатися настінними полицями. Поряд з годинником, картинами, вишивками та іншими елементами декору, місця для зберігання предметів на стінах дійсно освіжає приміщення, роблять його більш жилим, житлових, так як на поличках можна розмістити речі, які багато скажуть про власників інтер'єру: про їхні книжкові уподобання, про подорожі, — а також стануть філією сімейного альбому.
В меблевих та інтер'єрних магазинах вибір поличок великий, і часто вибрати підходящий саме вам не складе праці. Але полку, зроблена своїми руками, зробить інтер'єр неповторним, особливим, до того ж виготовлення її принесе багато позитивних емоцій.
Розповімо в цій статті про основні етапи виконання поличок з дерева своїми руками, про їхні види і варіантах інтер'єрних рішень.
В сучасних інтер'єрах вже немає обмежень для використання того чи іншого матеріалу, і в хід йде все: скло, пластик, залізо, дерево і інші варіанти.
Скло в кімнаті виглядає свіжо, візуально розширює простір, але серед недоліків таких полиць – складність догляду за ними і травмоопасность, що вкрай важливо, якщо в будинку є маленькі діти.
В якості матеріалу для таких полиць використовують загартоване скло або триплекс
Пластикові полиці практичні, недорогі, але збирають багато пилу, а головний їхній недолік полягає в тому, що, навіть враховуючи їх багату колірну палітру, не в кожен інтер'єр вони можуть добре вписатися. Крім того, такі полички більше підійдуть для ванної кімнати або спальні, а для створення єдиного ансамблю з меблями вітальні вони не підходять.
Металеві полиці бувають настільки оригінальні, що підкреслять будь оформлення кімнати, і підібрати такі полки можна під будь-який стиль. Але не кожна стіна впорається з їх кріпленням. Також вироби з металу піддаються трансформації з плином часу, може виникнути корозія, і вони втратять свій первинний ошатний вигляд.
Дерево ж залишається універсальним вибором для створення полиці. Завдяки своїй текстурі дерево надає житловій кімнаті теплу і дуже затишну обстановку.
Можливо, Вас зацікавить стаття про те, як зробити полицю для ванної своїми руками.
А з цієї статті можна дізнатися, як зробити полки на балконі.
Дерево – лідер по екологічності серед всіх матеріалів. Безумовно, дерев'яні деталі в інтер'єрі освіжають його і наближають до природи.
Основні плюси дерев'яних полиць:
Використовуючи фактуру, колір, декор та індивідуальне планування, можна створити чудовий інтер'єр приміщення
Але при всіх його перевагах, дерево має і ряд недоліків:
Робити вибір про використання того чи іншого матеріалу, звичайно ж, господарям, а в цій статті розберемо кілька варіантів виготовлення дерев'яних полиць своїми руками.
Якщо ви вже визначилися з матеріалом, з якого будете виконувати поличку, то пора вибрати конструкцію, яку буде представляти ваше виріб.
Якщо говорити про дерев'яних полицях, то вони бувають:
Предмети декору, зроблені своїми руками, притягують нашу увагу
Вигляд і навіть матеріал полички також потрібно вибирати виходячи з того, що саме ви збираєтеся на ній зберігати. Наприклад, важкі книги краще зберігати на полицях, закріплених на стіні, або стоять на підлозі, з огляду на те, що «джерела знань» бувають дуже важкими. (Про те, як зробити книжкову полицю на стіну своїми руками, читайте тут).
Якщо ви хочете розмістити полку поза якою-небудь опори (підвісну), то не варто ставити на неї тендітні сувеніри з подорожей та інші приємні дрібниці, а також вази з квітами, так як будь-яка випадковість може таку поличку поворухнути.
Живі квіти в горщиках не варто ставити на полиці з дерева, так як при поливі частина води може потрапляти на поверхню дерева і поступово пошкодити її.
Так що, здавалося б, проста справа стає цілим мистецтвом.
Виготовити таку дерев'яну поличку для зберігання декількох книг або сувенірів легко. Для цього знадобиться:
Подібна полку підійде для невеликих приміщень
Перед початком робіт потрібно уявити собі майбутній виріб, краще всього зробити креслення. З допомогою лінійки і олівця, нанести розмітку на дерев'яну заготовку і вирізати деталі. З'єднувати їх потрібно з урахуванням вивіреної вертикалі, користуючись будівельним рівнем.
Зверніть увагу: до з'єднання деталі потрібно відшліфувати, а ось покривати лаком конструкцію потрібно після того, як деталі встали на свої місця.Після того, як поличка готова, її потрібно просто прикріпити до стіни у обраному місці.
Для виготовлення такої полиці потрібно лише кілька ременів однакової довжини і стільки дерев'яних дощечок, скільки ярусів у полки ви плануєте отримати.
Ремені підбирайте і міцні шкіряні з металевими пряжками
Крім цього, підготуйте:
Перш за все, переконайтеся, що ремені строго однакової довжини і ширини: це потрібно для стійкості полиці.
Якщо у вас кілька ярусів, то прикріпіть дошки обраної величини до ременів за допомогою цвяхів. Вирівняйте по рівню так, щоб полки були строго горизонтальні.
Тепер можна кріпити ремені до стіни.
Ще більше можливостей для декорування різними оздоблювальними матеріалами дає використання гіпсокартону. Про те, як зробити полицю з цього матеріалу, читайте в цій статті.
Можливо, Вам буде цікава стаття, як зробити полицю своїми руками для вина.
Яке дерево вибрати, залежить тільки від ваших особистих переваг і від платоспроможності. Червоне, рожеве дерево, кедр, бук або ебен, безумовно, дуже дорогі. Але якщо використовувати різновиди, які ростуть у вашій місцевості, наприклад, сосну, березу, то можна створити цілком бюджетний варіант оформлення інтер'єру у вигляді полиці. З усіх перерахованих вище сортів дерева саме сосна найкраще піддається обробці, тому краще використовувати її для виготовлення полиць з дерева.
Модрина і дуб практично не піддаються гниттю, а також у порівнянні з сосною більш міцні
Порада майстра: будь-яке дерево перед початком обробки краще витримати кілька днів у приміщенні, де планується використання полиці, щоб воно «звикло» до мікроклімату, вологості та інших параметрів приміщення. Після цього можна обробляти деревину, як зазвичай.У тому випадку, якщо натуральне дерево для вас занадто дорого, можна використовувати його замінники: ДСП і подібні матеріали. Вони виготовлені з дерев'яної стружки або тирси з допомогою клею, а зверху покриті ламінованим шаром з імітацією малюнка дерева. І, хоча по довговічності вони поступаються натуральному матеріалу, по зручності використання схожі з ним. Так само, як і дерев'яні вироби, полиці з ДСП добре вписуються в будь-який класичний інтер'єр.
Отже, якщо ви докладете трохи зусиль і фантазії, то отримаєте унікальний варіант меблів для зберігання книг, квітів або дрібних предметів, у тому числі сувенірів з подорожей і фотографій. При належному догляді така полку прослужить вам довгий час, а при зміні інтер'єру її можна буде перефарбувати, покрити іншим лаком або переоформити, адже натуральне дерево, хоча і відновлюваний ресурс, все ж набагато цінніше, ніж будь-яка полку з пластику або іншого матеріалу.
З цього відео Ви дізнаєтесь як зробити многоячейную полку з масиву сосни своїми руками.