Моя хатка » Огород » Щеплення дині на гарбуз: ефективні методи, техніка їх проведення та результат
Щеплення дині на гарбуз: ефективні методи, техніка їх проведення та результат
З цієї статті Ви дізнаєтеся про різні способи щеплення дині на гарбуз. Їх часто застосовують для виведення нових форм рослин. Виконати щеплення самому не складе труднощів, досить лише вивчити відповідну літературу і придбати навички на практиці.
Держак має назву прищепу, а рослина, яке виконує роль «будиночка» — підщепа. Живці прийнято брати від рослин, що володіють якими-небудь цінними властивостями (красиві квіти, висока якість плодів та ін).
З допомогою щеплень з'являється можливість посилення деяких цінних якостей рослин. Щеплені рослини володіють підвищеною морозостійкістю, швидким зростанням, більш раннім плодоношенням.
Способи щеплень
Щеплень (лагенарія + кавун, гарбуз + диня) 30 днів
Існує кілька способів проведення щеплень, доцільність застосування яких залежить від виду рослини, його здатності до зрощуванню, віку, стеблового будови.
наприклад, якщо у підщепи стебло порожнисте, як у гарбуза, зручно прищеплювати в трубку або в листову пазуху. Якщо стебло виконаний, наприклад, як у огірків, прищеплювати доцільно врозріз. Якщо зрощення культур відбувається важко – використовуйте зближення.
Перерахуємо найбільш відомі способи щеплення рослин:
Щеплення в боковий заріз. Шляхом горизонтального зрізу необхідно видалити вершину на стеблі підщепи. Потім розщепити його, розрізавши, довжиною 15-20 мм. З щепи зняти епідерміс і вставити його так, щоб стебло у місцях відсутності епідермісу стосувався розщеплення на першому рослині. Закріпити можна ватним джгутом, ниткою.
Метод зближення. Для застосування методу необхідно виконати наступні умови:
обидва рослини висадити разом;
у місцях майбутнього з'єднання зняти епідерміс по стеблу на 15-20 мм;
не відокремлюючи від коренів з'єднати;
обв'язати.
Метод щеплення «в трубку». Необхідно зрізати точку росту підщепи, залишивши під півтора сантиметровим пеньком два або три аркуша. В утворену «порожнечу» вставити прививаемое рослина (держак кавуна або гарбуза), попередньо знявши з нього шкірку на довжину, рівну 2 сантиметри від початку пенька. Зрощення відбувається швидко у всіх місцях дотику рослин.
Інші способи. До альтернативних способів щеплення рослин можна віднести метод уколу і метод опыленных квіток. Для здійснення першого методу (уколу) Вам знадобиться цвях, розмір якого повинен бути дорівнює довжині стебла щепи. Цим цвяхом потрібно зробити укол в підщепа на глибину 8-10 мм в пазусі листка. Туди вставити стебло прищепи зі знятим зі стебла епідермісом. У зв'язку з високою щільністю зіткнення рослин обв'язувати не обов'язково. Схема щеплення методом опыленных квіток наступна: на підщепі (біля вершини) за допомогою леза потрібно виконати розріз 10-15 мм. Глибина його повинна бути достатньою, щоб дістатися до порожнини у стеблі. Методом «розріз» вставити в стебло тільки що зрізана квітка підщепи.
Суміщення прищепи з підщепою
Прижився щепа дині
Це цікаво: результатом перших спроб щеплення дині на гарбуз способом опыленных квіток стали зрощені рослини лише в 30% випадків. Також досвідченим шляхом було з'ясовано, що даним методом прищеплювати кавуни на гарбуз не варто, адже зрощення не відбулося ні в одному з випадків.
Технологія щеплень
Технологія проведення щеплення динь наступна:
Щеплення дині на гарбуз. Така щеплення призводить до збільшення швидкості дозрівання будь-яких сортів. Щоб зрощення пройшло успішно, необхідна температура від 20 до 30 градусів, висока вологість повітря. Освітлення повинне бути розсіяним (домогтися цього можна за допомогою парника або теплиці, в ящику з покривним склом). Зручні і дерев'яні короби, які мають розмір 30х100 см з парниковими рамами замість даху. Щоб закріпити місце щеплень використовується потовщена нитка, ватні джгути, не жорстке мочало.
Це важливо: при недостатньо тугий або, навпаки, занадто міцною перев'язці кількість приживших щеплень зменшується. Для щеплення використовують гострий ніж або нову безпечну бритву, заточений цвях, який має рівний з прищепою діаметр, а також спеціальний ніж. Для розкриття розрізу не сильно изогните стебло, вкладіть в розріз держак, стежачи за точним зіткненням стебел. Розрізи при цьому повинні чітко збігатися.
Щеплення на лагенарії. Баштанні теж мають можливість щеплення на лагенарії. При цьому вони потребує більшого догляду, ніж зазвичай. На гарбузі має з'явитися перший справжній лист, а диня повинна вступити у фазу семядольного освіти. Щеплення здійснюють методом «розріз». Технологія проведення така: замотайте щеплення. Протягом росту мочало необхідно робити слабкіше, а коли настане повне зрощення – зняти. Полив — щоденний, при цьому рослина має перебувати під склом або поліетиленом. Показано щоденне провітрювання і обприскування. Утримувати рослина важливо при температурі до 30°, притіняючи його від сонця. При правильному проведенні щеплення щепа почне зростати через 5 днів.
Щеплення на кабачок. Технологія проведення не має відмінностей від щеплень на інші гарбузові рослини. Можливо, Вас також зацікавить стаття про вирощування дині в теплиці.
Тут можна дізнатися про властивості сушених динь.
Рекомендуємо до прочитання статтю про дині сорту Колгоспниця.
Оскільки сімейство гарбузових є рослинами, стійкими до факторів навколишнього середовища, диня прищеплюється з метою поліпшення якісних показників і кращої пристосованості до несприятливих факторів навколишнього середовища.
Їх наступних відео Ви дізнаєтесь, як прищепити диню на гарбуз: