» » Перлинні маргаритки – дивна прикраса ландшафту

Перлинні маргаритки – дивна прикраса ландшафту



Краса величезного розмаїття різновидів маргариток багаторічних зможе підкорити серце будь-якого квітникаря, тому не завадить знати особливості посадки і догляду за квітами даного виду.

Опис кольорів

Маленькі «перлинки» саду (так її іменування позначається грецькою мовою, як каже Вікіпедія) представлені величезним вибором різних сортів, серед яких є як однолітки, так і багаторічні рослини.

Однорічні маргаритки відмінно підходять для декорування кімнат і вирощування в горщиках.

Це цікаво: багаторічні сорти використовуються для прикраси саду, а також ландшафтного дизайну, так як відмінно переносять умови вирощування під відкритим небом.

Всі різновиди цієї квіткової культури діляться на дві основні групи:

  1. З язичковими суцвіттями.
  2. З трубчастими суцвіттями.

Ростуть квіти до 30 см у висоту. Кольорова гама розмальовки представлена переважно білим, рожевим і червоним кольором і їх різними відтінками.

Візьміть на замітку: селекціонерами були виведені унікальні сорти маргариток з комбінованою забарвленням у вигляді смужок, цяточок і просто двоколірні.

Більшу частину квітів використовують для прикраси клумб і створення красивих композицій.

Вирощування з насіння

Дану квіткову культуру можна вирощувати і розмножувати різними способами, але особливу увагу необхідно проявляти при вирощуванні з насіння квітів.

До процедури посадки насіння рекомендується підійти дуже відповідально і правильно вибрати місце посадки.

Для вирощування маргариток потрібна дренажна грунт, через яку буде легко вступати і повітря, і вода. При осінньої підготовки грунту для посіву майбутньої клумби, необхідно внести органічне добриво (компост, торф, або перепрілий гній).

Грядка для посіву маргариток повинна знаходитися в добре освітлюваному сонцем місці, але її можна розташувати і в півтіні.

Зверніть увагу: при виборі місця розташування грядки або клумби важливо враховувати, що маргаритки дуже слабкі по відношенню до активності полуденного сонця.

Посів

Сіяти насіння краще навесні або на початку літнього сезону.

Під час посадки рядочки необхідно робити на невеликій відстані один від одного, зберігаючи дистанцію в 10-12 див.

Садівники радять: глибокі луночки або рядки не рекомендується викопувати, так як це буде сприяти тривалому процесу сходів насіння, в процесі якого деяка частина з них може просто загинути. Оптимальна глибина посіву насіння в грунт – 1,5-2 див.

Перші сходи повинні з'явитися вже на 8-9 день після посіву. Через тиждень, можна приступати до пікіровці. Для того щоб прискорити процеси росту сіянців, можна накрити грядку спеціальним агрономічним волокном.

Догляд за розсадою

Маргаритки прийнято вважати квітами, не вимагають особливого догляду.

Але, як і будь-посаджену рослину, вони мають потребу в регулярному поливі і розпушуванні грунту.

Поливати необхідно в міру, так як:

  • велику кількість вологи може привести до опадання квітів;
  • недостатня вологість Грунту може сприяти зменшенню розмірів маргариток.
Корисно знати: розпушування необхідно робити відразу після того, як квіти политі.

Якщо грунт має дренажну структуру, то волога із неї буде випаровуватися дуже швидко. Тому для утримання вологості рекомендується накривати верхні шари грунту мульчею. Цвісти саджанці почнуть тільки в наступному літньому сезоні.

Садіння у відкритий грунт

Для того щоб побачити цвітіння рослин в те ж літо, коли буде проводитися їх посадка, необхідно висаджувати у відкритий грунт вже готову розсаду, яку можна купити в будь-якому магазині, або виростити самостійно з посівного матеріалу.

Для того, щоб самостійно виростити розсаду маргариток, потрібно в кінці зимового періоду помістити насіння квітів в горщики. Це допоможе уникнути зайвої пікіровки.

Землю можна заготовити заздалегідь зі своєї ділянки, або використовувати ту, що продається в магазинах. Посадка насіння в горщики проводиться так само, як і в грядку відкритого Грунту, причому світловий режим і температура повинні бути оптимальними.

Вирощену розсаду в домашніх умовах необхідно висаджувати на початку літнього сезону на заздалегідь підготовлену грядку.

зауважте: Грунтові структури повинні бути завчасно збагачені органічними добривами, бути волого - і повітропроникними.

Як садити

Розсаду разом з усім вмістом вийняти з горщиків, не ушкоджуючи кореневу систему.

Акуратно пересадити їх в ямки в підготовленій грядці, дотримуючись дистанції між ними у 20-25 см.

Біля кожного кущика потрібно акуратно ущільнити землю, при необхідності присипати додатковим шаром грунту і ретельно полити водою.

Це важливо: коренева система у квітів даного виду розташовується дуже близько до поверхні, тому потрібно стежити за тим, щоб грунт не пересихав. Недолік вологи може призвести до зменшення розмірів квітконоса і зникнення махровості.

Догляд в саду

Для одержання повноцінних рослин треба забезпечити правильне харчування саджанців і їх насичення необхідними компонентами.

По весні найкраще подбати про зростання стебел і листя, тому рекомендується підгодовувати квіткові культури сечовиною або карбамідом.

Для активації росту і розвитку молодих пагонів можна використовувати таку підгодівлю, як нітроамофоска.

Садівники рекомендують: для більш тривалого періоду цвітіння, необхідно вчасно зрізати всі відцвілі і прив'ялі бутончики.

У період активного цвітіння потрібно підгодовувати рослини фосфором і калієм. Остання осіння підгодівля проводиться так само з використанням калію і фосфору.

Розмноження

Розмножувати їх можна одним з наступних методів:

  • діленням кущів;
  • живцюванням;
  • з вирощуванням насіння.

Ділення кущів можна проводити через 2 роки після початкової посадки. Займатися цим потрібно після того, як квіти відцвітуть. Досвідчені квітникарі проводять поділ кущів восени або ранньою весною перед початком цвітіння. Великі кущі потрібно повністю викопувати з грунту і ділити на кілька частин, акуратно розрізаючи кореневу систему.

Для найбільш вдалого приживлення розділених частин, необхідно вкоротити коріння на кілька сантиметрів і обрізати листя. А квітка і всі бутони потрібно злегка прищипнути. Цей спосіб буде сприяти не тільки розмноження, але і омолодження рослини.

Живцювання потрібно проводити в період з травня по червень. Для цього у добре розвиненого куща зрізається кілька пагонів, які необхідно відразу посадити в холодному парнику. Остаточне укорінення кущиків настане через 2 тижні. Цвісти перлинки почнуть з настанням наступного літнього сезону.

Хвороби та шкідники

Маргаритки володіють сильною імунною захистом, тому практично не піддаються розвитку яких-небудь захворювань.

Єдине, що може вразити їх, це сіра гниль або борошниста роса.

При виявленні нальоту на листових пластинках, потрібно видалити всі уражені листя і обробити квіткові культури хвощевої або часниковою настоянкою.

Варто відзначити: при проведенні профілактичних заходів щодо виникнення хвороб рекомендується контролювати рівень введення органічних і мінеральних добрив.

Можуть бути також випадки переростання квіткової культури, коли суцвіття квітки починає зменшуватися і втрачати яскравість кольорової гами, аж до знебарвлення. Такі рослини підлягають повного викорінення разом з грудкою землі.

З ряду шкідників найбільш небезпечними є такі паразити, як:

  • кліщ;
  • slug;
  • гусениця;
  • в зимовий період – це гризуни.

Для боротьби з шкідниками повинна проводитися обробка кольорів засобами захисту хімічного або природного походження.

Після цвітіння

наприкінці літнього сезону, коли рослини починають в'янути, саме час подбати про збір насіння та підготовки квіткових культур до настання холодів.

Насіння збираються з увядающего суцвіття.

Але варто пам'ятати, що насіння не все в один момент досягають повноцінної зрілості, тому знімати суцвіття треба кілька разів на протязі 7-14 днів, витрушуючи з них дозрілий насіннєвий матеріал.

зверніть увагу: якщо вчасно не зібрати дозрілі насіння, то їх даремно може змити дощовими опадами. Крім того, слід пам'ятати, що збирати насіння необхідно тільки з рослин первинного посіву.

Сухої посівний матеріал варто зберігати в паперовому конвертику. Правильна техніка збору і зберігання посівного матеріалу сприятиме отриманню сильних, розвинених квітів і подальшого отримання насолоди від краси природного.

Підготовка до зими

осені варто замульчувати клумбу з квітами тирсою, перегноєм, торфом, або іншим органічним матеріалом, здатним захистити кореневі системи кольорів від низьких температур.

Товщина мульчуючого шару повинна бути більше 7 див.

Особливо необхідно мульчувати при виявленні прояви коренів квіткової культури на поверхні грунту. З настанням весняного тепла такі экземплярчики потрібно пересадити на оптимальну глибину.

Маргаритки в ландшафтному дизайні

Маргаритки використовуються для створення ефекту різнобарвного килима на великих площах.

Її низькорослість дозволяє висаджувати квіти вздовж бордюрних перешкод, на клумбі біля заміського будинку, газоні, а також вона прекрасно підходить для посадки в переносному саду.

Зауваження фахівця: найчастіше маргаритки використовуються в цілях декорування водойм, шляхом висаджування вздовж берегів або в пластикові тари, які потім пускаються на воду.

Де, як і що можна прикрасити такими квітами – повністю залежить від польоту вашої фантазії. Якщо забезпечити маргариткам належний догляд, то і вона не залишиться повинна. А протягом тривалого періоду буде приносити задоволення і радість своїм цвітінням.

Сорти і види

Існує всього два види маргариток: однорічні (або кімнатні) і багаторічні рослини. Найбільш затребуваними є багаторічні культури, тому селекціонери при виведенні нових сортів працювали саме над багаторічними видами.

Розглянемо найбільш популярні сорти:

    Робелла воістину не тільки красивий, але і ніжний квітка

  1. Робелла, представляє собою дуже великі трубчасті махрові суцвіття, діаметром 5 см. Даний сорт був визнаний кращим і нагороджений золотою медаллю у конкурсній програмі «Флероселекта».
  2. Роб-рой – це дуже маленькі квіти, пам'ятні дрібними червоними суцвіттями, діаметр яких дорівнює 1,5-2 див.
  3. Проліфера, інакше іменуються, як «Курка з курчатами». Це квіти, представлені подвійним суцвіттям: по периметру основного кущика, як перлинки, проростають невеликі квіточки.
  4. Роминетт являє собою невисокі рослини, висотою до 14 см, діаметр суцвіть складає 1,8-2 див. Колірна гамма даного сорту є всі відтінки червоного, білого та рожевого кольорів. Дуже органічно виглядає при оформленні центральних клумб.
  5. Роминетт прекрасно виглядають як у групі, так і соло

  6. Шульман являє собою великі трубчасті суцвіття, здатні прикрасити будь-який інтер'єр ландшафтного дизайну. Відмінно підходять для зрізання при оформленні подарункового букета.
  7. Помпонетт являють собою невеликі квіткові культури з попонными трубчастими суцвіттями, дуже схожі на Гудзики.
  8. Тассо. Цей вид рано зацвітає, має помпонні компактні квітки. З-за невисокого зросту часто висаджується як килимове рослина.
  9. Хабанера — махрові квітки, діаметр близько 6 сантиметрів. Чудовий представник даного виду «Уайт віз Ред», квітки якого, як випливає з назви, мають білий колір з червоними кінчиками.

Правильна техніка посадки і подальший догляд за маргаритками у відкритому грунті допоможе забезпечити створення незвичайного дизайну на клумбі, переносному саду або газоні, що буде радувати око і зігрівати душу щирою красою природного творіння.

Дивіться відео, в якому фахівець детально роз'яснює правила посадки і догляду за маргаритками багаторічними:



Похожие предложения
Дата добавления: 5-05-2017, 18:18
Статьи по теме
Закладаємо щілини в дерев'яній підлозі
Все про влаштування підлог Старий добрий дерев'яна підлога не лише екологічно чисте,...
Парогенератор для лазні та сауни: вироби з пультом управління і інші, відео і фото
Бажаєте мати вдома справжню парну, але немає часу і навиків спорудити для неї...
Посадка агрусу навесні - як і в якому місяці правильно садити?
Північний виноград – так в народі часто називають аГрус. Його плоди — комора вітамінів...
Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія
Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна...
Как правильно подбирать унитазы для санузла
Санузел является важным пространством для выполнения гигиенических процедур в любой...
багаторічні Флокси: особливості посадки і правила догляду, вирощування з насіння, фото і відео
Яскраві хвилі квітів, які поширюють по всій окрузі п'янкий аромат спекотного літа,...
Розсувні міжкімнатні двері своїми руками
Двері і вікна Розсувні двері – зручна конструкція, яка заощадить простір, а...
Клеєний брус: технічні характеристики, переваги і недоліки, виробники, фото і відео
Клеєний брус є одним з найбільш перспективних і екологічно чистих будівельних...
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...