Перець вельми цікава овочева культура, плоди якої не тільки красиві, але і містять величезну кількість корисних для людини речовин. Тому паприка давно зайняла гідне місце в кухнях народів світу, радуючи своїх шанувальників різноманітними смаками. Перці бувають солодкими, кислими, гострими, кисло-солодкими.
Всього налічується більше 2 000 видів паприки. Цю культуру почали вирощувати жителі Центральної Америки, звідки вона надалі поширилася по планеті і в наші дні вирощується повсюдно, навіть на північних територіях, хоча найчастіше для цього доводиться будувати теплиці. У статті будуть розглянуті найкращі сорти, які підходять для відкритого грунту самих різних регіонів нашої країни.
Сорт перцю Буратіно
Найчастіше ранні перці можна зустріти на ділянках мешканців помірних широт:Кліматичні умови цих місць ідеально підходять для вирощування паприки, тому вибір сортів для них величезний. Кращими ранніми сортами болгарського перцю багато городники вважають:
У разі повноцінного догляду за цими рослинами вони забезпечують своїм власникам дуже високу врожайність з куща. Ранні сорти перцю ростуть навіть на території Сибіру.
Оскільки даний регіон достатньо холодний, а значить слабо підходить для вирощування болгарського перцю, то для нього були розроблені спеціальні сорти паприки, такі, як Тополин (відрізняється великими, до 150 грам, плодами) і Колобок (дуже компактні рослини).
Візьміть на замітку: для Уральського регіону краще інших підійдуть такі сорти, як Севілья, Монтеро, Єдине. Гори є оптимальним місцем для вирощування таких сортів, як Баргузин, Кубушка, Соната, Чарівник.В середній смузі країни і в Північно-Західному регіоні також вирощують непогані врожаї паприки. Однак, для того, щоб добитися розкриття потенціалу рослин, доведеться скористатися парниками, або теплицями. Перелік ранніх сортів, які підійдуть для цього регіону така:
Сорт перцю Букет Сходу
Підмосковний регіон і подібні йому, за кліматичними умовами, уподобані селекціонерами перцю, які регулярно радують городників високоврожайними новинками. Зараз найбільш популярними є такі сорти:Сибірський регіон підходить для такого гатунку, як Вікторія, дає велику кількість соковитих перчиком невеликого розміру. Також гарні сорти Зірка Сходу, Зазноба, Марабу.
Уральський регіон підкорили всі ті ж, що і в Сибіру Зірка Сходу і Зазноба і, крім того, володіють хорошою врожайністю за рахунок великої кількості невеликих плодів Ірина Седек, Індійський Слон, Жар-Птиця.
Корисно знати: для Північно-Західного регіону підійдуть всі сибірські й уральські сорту, а також Золоте Диво, Карлсон, Рубінові Зірки і Бабушкіна Грядка.Всі вони добре ростуть в умовах відкритого Грунту, однак, щоб ці суперурожайные сорти повністю розкрили свій потенціал, для них слід створювати ідеальні умови, які можливі на даних територіях тільки в теплицях.
Сорт перцю Альоша Попович
Рослини, що відносяться до цієї групи не так популярні, як їх більш ранні побратими, унаслідок меншої врожайності, обумовленої скромними розмірами плодів.Але, що стосується смаку, то середньостиглі перці не поступаються іншим групам дозрівання. Для кліматичних умов Підмосков'я, Білорусі та України ідеальним варіантом стане вирощування Волжаніна, Богатиря, Подарунка Молдови і Золотого дощу.
А от в Сибіру вибір асортименту дещо відрізняється. Крім згаданих вище, Подарунка Молдови та Богатиря, підходять для вирощування також Первісток і Ластівка.
В Уральському регіоні поширення набули сорти Альоша Попович і Гравець, для яких характерна червона забарвлення і товсті стінки плоду. Рідше зустрічаються Зорька, Витязь і Агаповский.
Середня смуга нашої країни та її Північно-Західний регіон підходять за своїми кліматичними умовами для вирощування Геракла, Арсеналу, Волове вухо.
Сорт перцю Вівальді
Сорти такого терміну дозрівання рідко можна зустріти на сибірських просторах, в Північно-Західному і Уральському регіонах.І це легко пояснити, — холоду наступають раніше, ніж повністю дозріє урожай. Деякі городники, в порядку експерименту, займаються їх вирощуванням в умовах захищеного грунту.
Але особливого сенсу в цій ідеї немає, оскільки більш ранні сорти при набагато менших трудовитрат здатні дати набагато більш високий урожай.
Під Москвою, на Україні і в Білорусі середньопізні перці успішно визрівають до того, як настануть холоди. Для цих регіонів кращими є такі сорти:
Сорт перцю Альбатрос
З паприки пізнього строку дозрівання можна зібрати урожай лише в південних регіонах РФ і України, де заморозки наступають не раніше середини жовтня.Їх вирощують в умовах відкритого грунту, де ці рослини дають врожаї не менше, ніж самі ранні перці, не вимагаючи при цьому для себе настільки хороших умов вирощування.
найпоширенішими сортами пізньої паприки є Садове кільце, Анастасія, Альбатрос, Фламінго.
Огляд хороших сортів перцю для вирощування у відкритому грунті дивіться у наступному відео: