Спорудження гаража з піноблоків цілком може бути виконано без залучення найманої праці і в стислі терміни.
Але до початку робіт буде правильно вивчити основні властивості матеріалу — піноблоків.
Це дозволить використовувати його кращі якості та уникнути прикрих помилок.
Використання пінобетонних блоків для будівництва гаража вигідно з цілої низки міркувань:
На етапі проектування Ви повинні визначитися з форматом майбутньої споруди: буде це гараж на 1 або 2 машини, потрібна мансарда, чи будете ви обсутраивать додаткове місце для зберігання речей (наприклад, шланги для поливу бажано зберігати в гаражі або підсобці). Типовий проект буде включати в себе креслення, фасади, плани і схеми розташування конструктивних частин гаража. Готові проекти гаражів можна знайти в інтернеті і завантажити безкоштовно. Приклад проекту гаража з піноблоків на дві машини
При будівництві гаража з пінобетонних блоків потрібно враховувати деякі особливості матеріалу:
Для невеликої споруди з пінобетонних блоків краще інших підходять монолітні залізобетонні фундаменти стрічкового і плитного типів.
Стрічковий фундамент — менш витратний, з ним легше реалізувати підйом цоколя над грунтом.
Плитковий — більш універсальний по грунтах і служить надійною підставою не тільки для стін, але і для самого автомобіля (не потрібно пристрій підстави підлоги). Такий тип фундаменту також використовується при будівництві альтанок (подробиці читайте в цій статті).
В загальному випадку на непучиністих піщаних і піщано-гравійних грунтах найбільш вигідний мелкозаглубленний стрічковий фундамент. При необхідності влаштування гаража з підвальним рівнем єдино правильним варіантом буде пристрій заглибленого стрічкового фундаменту.
Порада! Витрачатися на плитний фундамент стоїть на пучинистих глинистих, нестабільних і грунтах з нез'ясованими властивостями.
Для стандартного гаража з розмірами 5х6х3м потрібно близько 350 штук піноблоків. Щоб розрахувати точну кількість піноблоків на гараж, Ви можете скористатися онлайн-калькулятором на спеціалізованих будівельних сайтах.
Проте навіть після точного розрахунку кількості, не забудьте додати ще 3% на випадок бракованих блоків.
Під блоки першого ряду поміщається стрічка горизонтальну гідроізоляцію з рулонних матеріалів. Їх доводиться укладати на цементно-піщаний розчин. З його допомогою домагаються виведення верхнього торця першого ряду горизонт з відхиленням не більше 2 мм
Наступні ряди викладають на спеціальний клей для кладки каменів з ніздрюватого бетону. Його наносять зубчастим шпателем шаром в 3 мм. В подальшому шов ущільнюється до 2-х мм. Для армування кладки через кожні 4 ряди блоків закладаються арматурні стержні діаметром 8 мм Для укладання стрижнів з верхнього торця блоків штроборізи виконуються канавки.
Увага! В кутах арматура згинається, її стикування виконується з перехлестом.
Над отвором для установки воріт в пінобетонної стіни можна закладати перемичку з залізобетону або сортового прокату.
Але краще ще до зведення стін встановити двосторонній рамку із сталевого куточка 75*75 або 90*90 мм з відстанню між протилежними полицями внутрішньої і зовнішньої частин по ширині блоку. Частини з'єднуються одна з одною смугою з кроком близько 200 мм.
Згодом рамка обкладається блоками. Блоки легко підріжуться в потрібний розмір ножівкою. Для збереження рядності у верхній частині прорізу їх доводиться різати по висоті. В таке обрамлення вбудовуються ворота будь-якої конструкції.
Для усунення наслідків затоплення в гаражах і інших спорудах використовуються спеціальні насоси. Дізнайтеся, як правильно підібрати дренажний насос.Для підвищення загальної жорсткості споруди та розподілу ваги від покрівлі з верхнього торця кладки виконується монолітний пояс. Для пінобетонних стін товщиною 200 мм достатньо пояса перетином 200*200 мм з поздовжнім армуванням 4-ма стрижнями арматури діаметром 8 мм В якості конструктивної поперечної арматури підійдуть хомути з 4-х міліметрового дроту, що встановлюються з кроком 250-300 мм
Перед заливкою до хомутам підв'язуються або приварюються шпильки різьбовий частиною догори. Довжина виступаючої з бетону частини шпильки повинна становити 140-160 мм. Після заливки і укладання стрічки горизонтальної гідроізоляції на шпильки через попередньо виконані отвори насаджується брус перетином 120*120 мм (мауерлат). На різьблення поміщаються широкі шайби, і мауерлат притягається до пояса гайками.
За таким основи виконується кроквяна система майбутньої покрівлі. Фронтони скатної покрівлі можуть закладатися з монолітного пояса тим же пінобетоном. Надалі дах покривається металочерепицею або профлистом, який також використовується при будівництві парканів (подробиці читайте тут).
Для нормальної циркуляції повітря і зниження вологості в гаражі виконується вентиляція.
В одному з фасадів, бажано з боку переважаючого напрямку вітру в кладці виконуються отвори з гратами: 2 нижніх розміщуються на висоті 20-30 см від рівня підлоги, 2 верхніх – під стелею.
На протилежному фасаді до таких же отворів приєднуються вертикальні вентиляційні стояки. Вони виводяться вище покрівлі і закінчуються дефлекторами. Можлива також установка витяжних вентиляторів для інтенсифікації повітрообміну.
В гаражі зі стінами з пеноболоков утеплення потребують такі елементи:
У разі влаштування холодного горищного простору воно має продуватися. Це дозволить уникнути утворення конденсату на внутрішній поверхні покриття покрівлі. Для утеплення перекриття або покрівлі підходять мінераловатні матеріали в поєднанні з пароізоляцією. В залежності від конструкції гаража та сфери застосування може знадобитися утеплення мансарди. Для всіх інших елементів краще використовувати листовий екструдований пінополістирол товщиною від 60 мм.
Для захисту пінобетону від вологи добре підходять навісні фасадні системи без додаткового утеплення. З внутрішньою обробкою пінобетонних стін у гаражі трохи складніше. На пінобетонної стіни краще триматися паропроникні гіпсові штукатурки, але для них не підходить гаражний клімат.
Доводиться використовувати цементні штукатурки. Щоб вони не відшарувалися, штукатурку виконують по сітці, а поверхня перед нанесенням розчину ретельно грунтують.
побудувати гараж з піноблоків поетапно, починаючи із закладки фундаменту, показано відео інструкції: