» » Будівництво гаража з піноблоків своїми руками: фундамент, стіни, дах, відео-інструкція

Будівництво гаража з піноблоків своїми руками: фундамент, стіни, дах, відео-інструкція



Спорудження гаража з піноблоків цілком може бути виконано без залучення найманої праці і в стислі терміни.

Але до початку робіт буде правильно вивчити основні властивості матеріалу — піноблоків.

Це дозволить використовувати його кращі якості та уникнути прикрих помилок.

Переваги будівлі гаража з піноблоків

Використання пінобетонних блоків для будівництва гаража вигідно з цілої низки міркувань: Переваги піноблоків

    • Для конструкційного матеріалу піноблоки мають досить низьку теплопровідність. Оптимальні для стін гаража блоки марки D600-D700 мають теплопровідність на рівні 0,13-0,18 Вт/м2*°С, що приблизно в 5 разів нижче, ніж у цегляної кладки.
    • Ціна 1 піноблоку варіюється від 50 руб до 300 руб. Таким чином, при самостійному будівництві гаража витрати будуть значно менше, ніж при зверненні в спеціалізовану організацію. (При замовленні послуги у будівельної фірми середня вартість гаража під ключ становить від 300 тис. руб-600 тис. руб).
    • Точність геометричних розмірів дозволяє легко викладати рівні стіни і виконувати шви товщиною близько 2 мм
    • Легкість піноблоків (600-700 кг/м3) знижує навантаження на фундамент. У поєднанні з великим розміром і легкістю обробки блоків це збільшує продуктивність кладочних робіт.
    • Пінобетон – негорючий матеріал.
    • Закриточарункова структура робить пінобетон більш стійким до атмосферної вологи і заморожування у порівнянні з газобетоном.
    • Паропроникність матеріалу дозволяє знизити вологість всередині приміщення.
    • Міцність блоків достатня для того, щоб побудувати 2х-3х поверхові будівлі.

Створення проекту гаража

На етапі проектування Ви повинні визначитися з форматом майбутньої споруди: буде це гараж на 1 або 2 машини, потрібна мансарда, чи будете ви обсутраивать додаткове місце для зберігання речей (наприклад, шланги для поливу бажано зберігати в гаражі або підсобці). Типовий проект буде включати в себе креслення, фасади, плани і схеми розташування конструктивних частин гаража. Готові проекти гаражів можна знайти в інтернеті і завантажити безкоштовно. Проект гаражаПриклад проекту гаража з піноблоків на дві машини

При будівництві гаража з пінобетонних блоків потрібно враховувати деякі особливості матеріалу:

  • У продажу частіше інших зустрічаються блоки з розмірами 600*300*200 мм. Для опалювального гаража або такого, в якому підтримується позитивна температура цілком достатньо товщини пінобетонних стін в 200 мм, тому блоки зазвичай кладуться на ребро.
  • Нижній ряд блоків, для виключення прямого контакту з водою, варто піднімати над грунтом на 300-400 мм. Це робиться з допомогою виконання нижній частині стіни з глиняного цегли, монолітного залізобетону, бетонита і т. п.
  • Пінобетон – матеріал крихкий, схильний до утворення тріщин. Тому для стін з нього застосовується хоч і не масивний, але жорсткий фундамент, армування кладки і монолітний пояс з верхнього торця стін.

Будуємо фундамент під гараж своїми руками

Фундамент під гараж з піноблоківДля невеликої споруди з пінобетонних блоків краще інших підходять монолітні залізобетонні фундаменти стрічкового і плитного типів.

Стрічковий фундамент — менш витратний, з ним легше реалізувати підйом цоколя над грунтом.

Плитковий — більш універсальний по грунтах і служить надійною підставою не тільки для стін, але і для самого автомобіля (не потрібно пристрій підстави підлоги). Такий тип фундаменту також використовується при будівництві альтанок (подробиці читайте в цій статті).

В загальному випадку на непучиністих піщаних і піщано-гравійних грунтах найбільш вигідний мелкозаглубленний стрічковий фундамент. При необхідності влаштування гаража з підвальним рівнем єдино правильним варіантом буде пристрій заглибленого стрічкового фундаменту.

Порада! Витрачатися на плитний фундамент стоїть на пучинистих глинистих, нестабільних і грунтах з нез'ясованими властивостями.

Скільки потрібно піноблоків для гаража?

Для стандартного гаража з розмірами 5х6х3м потрібно близько 350 штук піноблоків. Щоб розрахувати точну кількість піноблоків на гараж, Ви можете скористатися онлайн-калькулятором на спеціалізованих будівельних сайтах.

Проте навіть після точного розрахунку кількості, не забудьте додати ще 3% на випадок бракованих блоків.

Зведення стін гаража — укладання піноблоків

Укладання піноблокуПід блоки першого ряду поміщається стрічка горизонтальну гідроізоляцію з рулонних матеріалів. Їх доводиться укладати на цементно-піщаний розчин. З його допомогою домагаються виведення верхнього торця першого ряду горизонт з відхиленням не більше 2 мм

Наступні ряди викладають на спеціальний клей для кладки каменів з ніздрюватого бетону. Його наносять зубчастим шпателем шаром в 3 мм. В подальшому шов ущільнюється до 2-х мм. Для армування кладки через кожні 4 ряди блоків закладаються арматурні стержні діаметром 8 мм Для укладання стрижнів з верхнього торця блоків штроборізи виконуються канавки.

Увага! В кутах арматура згинається, її стикування виконується з перехлестом.

Ворота для гаража

Ворота для гаражаНад отвором для установки воріт в пінобетонної стіни можна закладати перемичку з залізобетону або сортового прокату.

Але краще ще до зведення стін встановити двосторонній рамку із сталевого куточка 75*75 або 90*90 мм з відстанню між протилежними полицями внутрішньої і зовнішньої частин по ширині блоку. Частини з'єднуються одна з одною смугою з кроком близько 200 мм.

Згодом рамка обкладається блоками. Блоки легко підріжуться в потрібний розмір ножівкою. Для збереження рядності у верхній частині прорізу їх доводиться різати по висоті. В таке обрамлення вбудовуються ворота будь-якої конструкції.

polivperec3-1Для усунення наслідків затоплення в гаражах і інших спорудах використовуються спеціальні насоси. Дізнайтеся, як правильно підібрати дренажний насос.

Дах гаража

Дах для гаражаДля підвищення загальної жорсткості споруди та розподілу ваги від покрівлі з верхнього торця кладки виконується монолітний пояс. Для пінобетонних стін товщиною 200 мм достатньо пояса перетином 200*200 мм з поздовжнім армуванням 4-ма стрижнями арматури діаметром 8 мм В якості конструктивної поперечної арматури підійдуть хомути з 4-х міліметрового дроту, що встановлюються з кроком 250-300 мм

Перед заливкою до хомутам підв'язуються або приварюються шпильки різьбовий частиною догори. Довжина виступаючої з бетону частини шпильки повинна становити 140-160 мм. Після заливки і укладання стрічки горизонтальної гідроізоляції на шпильки через попередньо виконані отвори насаджується брус перетином 120*120 мм (мауерлат). На різьблення поміщаються широкі шайби, і мауерлат притягається до пояса гайками.

За таким основи виконується кроквяна система майбутньої покрівлі. Фронтони скатної покрівлі можуть закладатися з монолітного пояса тим же пінобетоном. Надалі дах покривається металочерепицею або профлистом, який також використовується при будівництві парканів (подробиці читайте тут).

Вентиляція в гаражі

Вентиляція в гаражіДля нормальної циркуляції повітря і зниження вологості в гаражі виконується вентиляція.

В одному з фасадів, бажано з боку переважаючого напрямку вітру в кладці виконуються отвори з гратами: 2 нижніх розміщуються на висоті 20-30 см від рівня підлоги, 2 верхніх – під стелею.

На протилежному фасаді до таких же отворів приєднуються вертикальні вентиляційні стояки. Вони виводяться вище покрівлі і закінчуються дефлекторами. Можлива також установка витяжних вентиляторів для інтенсифікації повітрообміну.

Чим утеплити гараж

Утеплення гаражаВ гаражі зі стінами з пеноболоков утеплення потребують такі елементи:

  • цокольна частина;
  • вимощення;
  • монолітний пояс;
  • ворота;
  • покрівля або перекриття під горищним простором.

У разі влаштування холодного горищного простору воно має продуватися. Це дозволить уникнути утворення конденсату на внутрішній поверхні покриття покрівлі. Для утеплення перекриття або покрівлі підходять мінераловатні матеріали в поєднанні з пароізоляцією. В залежності від конструкції гаража та сфери застосування може знадобитися утеплення мансарди. Для всіх інших елементів краще використовувати листовий екструдований пінополістирол товщиною від 60 мм.

Зовнішня і внутрішня обробка гаража

Обробка гаражаДля захисту пінобетону від вологи добре підходять навісні фасадні системи без додаткового утеплення. З внутрішньою обробкою пінобетонних стін у гаражі трохи складніше. На пінобетонної стіни краще триматися паропроникні гіпсові штукатурки, але для них не підходить гаражний клімат.

Доводиться використовувати цементні штукатурки. Щоб вони не відшарувалися, штукатурку виконують по сітці, а поверхня перед нанесенням розчину ретельно грунтують.

побудувати гараж з піноблоків поетапно, починаючи із закладки фундаменту, показано відео інструкції:



Похожие предложения
Дата добавления: 3-07-2017, 19:12
Статьи по теме
Как безопасно и выгодно обменять биткоин
Обмен биткоина (BTC) - это обязательная часть опыта криптовалютных инвесторов и...
Полезный для автомобилиста инструмент
Иметь собственный автомобиль очень удобно. Это даёт нам массу возможностей и свобод,...
Ландшафтний дизайн в стилі кантрі і його особливості
Ландшафтний дизайн Сільський стиль з запашними заростями бузку та жасмину, строкатими...
Квіти альстромерія — буйство фарб у вашому саду
Квіти альстромерія, фото якої представлені нижче, частіше можна зустріти в квіткових...
Кессонірованний стелю: види та монтаж
Оздоблення стелі Кесонний стеля – один з найбільш витончених способів архітектурного...
Бітумна черепиця: різновиди, виробники гнучкого покрівельного матеріалу, відео і фото
У цій статті ми з вами розглянемо, що таке бітумна черепиця. З'ясуємо, які існують...
Перець болгарський - правила вирощування розсади
Вирощування розсади перцю — процес непростий, але захоплюючий і цікавий. Садівник...
Сорти перцю солодкого товстостінного для відкритого грунту - ранні і великоплідні сорти
Солодкий перець займає одне з перших місць серед овочів за обсягами вирощування. І це...
Стовп для електрики на дачі: ціна, правила установки і підключення
В даний час нас оточує повсякденна суєта і всі «принади» міського життя. Шум...