» » Монтаж електропроводки в стіні з гіпсокартону

Монтаж електропроводки в стіні з гіпсокартону



Про електриці

Гіпсокартонна перегородка – вдалий винахід виробників будматеріалів, яке дозволяє швидко усунути дискомфортну планування типової квартири та задекорувати масу інженерних комунікацій. Головне при монтажі електропроводки в гіпсокартонній стіні – уникнути ситуації, коли будівельники проткнуть кабель саморізом.

Порушення ізоляції прокладених в гіпсокартонній стіні кабелів, мабуть, єдина незручність сучасного винаходу. Проте популярність гіпсокартонних стін зумовила пошук компромісного рішення, тому відповідь на питання: «Що може врятувати виконавця від ситуації, яку будівельники називають «знайшли» кабель»? знайдений – суворе дотримання послідовності монтажу з точки зору електрика.

Правильний монтаж – не єдина умова, при якому ризик випадкового проколу кабелю повністю усувається. Сучасні будівельники продумали алгоритм прокладки електропроводки, при якому ймовірність порушення ізоляції мінімальна. Тому до початку робіт з нескладного пристрою каркаса з профілів і кріплення листів ГКЛ необхідно врахувати, що сотні гострих саморізів здатні проколоти кабель і вивчити правильну послідовність монтажу.

Особливості монтажу електропроводки

Правильний монтаж кабелів – це укладання за заздалегідь визначеним маршрутом у гофротрубе. Оптимальний варіант прокладки – відрахувати відстань від несучої конструкції і точно зазначити «шлях» кабелів. Вдалим прикладом маршруту є укладання кабелів на відстані 20 см від підлоги. Якщо строго дотримуватися обрану дистанцію, то порушити ізоляцію можна, лише випадково забувши про наявність електропроводки. Для правильного монтажу необхідно розібратися в структурі гіпсокартонної стіни:

  • стандартна конструкція з ГКЛ-листів складається з міцного каркаса, зібраного з оцинкованих профілів, на який кріпиться обшивка – 1-2 шари гіпсокартонних листів;
Стандартна конструкція з 1-го ГКЛ-листа сжема Стандартна конструкція з 2-х ГКЛ-листів схема
  • для забезпечення акустичного комфорту внутрішній простір заповнюють звукоізоляційним матеріалом. Найпопулярніший варіант захисту від шуму – укладання в порожнечі каркаса мінеральної вати.

Поширений варіант неправильного монтажу електропроводки – укладання кабелів після звукоізолятора. Якщо спочатку заповнити порожнечі мінеральною ватою, а потім прокласти гофротруби, то для порушення ізоляції кабелів досить легкої неуважності майстра або незначного відхилення від маршруту. Тому при укладанні кабелів необхідно не тільки дотримуватися вимоги до електромонтажу, але і правильну послідовність складання конструктора – гіпсокартонної стіни.

Неправильний монтажу електропроводки в стіні з гіпсокартону картинка

Порядок монтажу гіпсокартонної стіни

Правильний монтаж електропроводки в гіпсокартонній стіні передбачає використання гофротруби та дотримання певного алгоритму дій. Спочатку необхідно зібрати каркас за класичною технологією, після чого обшити тільки одну сторону стіни. Якщо планується закріпити 2 шари листів на одній стороні, то монтаж виконується відразу, до електропроводки. Наступні етапи робіт:

  1. Прокласти кабелі в гофротрубе за заздалегідь розрахованому маршруту. Головна умова монтажу – прокладання електропроводів має виконуватися перпендикулярно стоєчних профілів. Проводка вздовж не допускається саме з причини ймовірного пошкодження шурупами. Технологія монтажу проста – протягнути гофротруби з кабелем крізь спеціальні отвори, розташовані у вертикальних стійках.

Правильний монтаж електропроводки в стіні з гіпсокартону схема

Зверніть увагу! Пропонований алгоритм дій, на думку фахівців, забезпечує нульову ймовірність пошкодження кабелів саморізами одного боку. Пов'язано це з тим, що небезпечні вістря в порожнині конструкції розташовані в зоні видимості.

Якщо виявиться, що гофротруба розташована в небезпечному сусідстві з саморізом, то необхідно або відкусити саморіз, або зрушити захисну трубу – змінити маршрут прокладки електропроводки.

  1. Заповнити порожнечі каркаса звукоізоляційним матеріалом.

Заповнити порожнечі каркаса звукоізоляційним матеріалом схема

  1. Виконати обшивку другої сторони листами ГКЛ.

Виконати обшивку другої сторони листами ГКЛ схема

При виконанні обшивки другої сторони кабелі виявляться притиснутими до тієї сторони, яка вже обшита листами ГКЛ. Тому саморізи, які вкручуються з другої сторони, не зможуть порушити ізоляцію електропроводки.

Зверніть увагу! Порушення перевіреного алгоритму дій у будь-якому форматі суттєво підвищує ймовірність «знайти» саморіз.

Якщо правильно укласти кабелю в гофротруби, але не виконати обшивку одного боку, то після монтажу електропроводки в каркасі деякі саморізи при обшивці «впруться» електромонтаж. Тому при влаштуванні гіпсокартонної стіни необхідно пам'ятати, що ізоляція порушується саморізами сторони, до якої притискається гофротруба, і дотримуватися рекомендовану послідовність дій при прокладці електропроводки.



Похожие предложения
Дата добавления: 14-06-2017, 14:33
Статьи по теме
Складаються (складні) міжкімнатні двері
Двері і вікна Складні двері – одна з найбільш вдалих ідей при заповненні дверного...
Якого кольору бувають тюльпани: назви й фото сортів від звичного червоного до рідкісного чорного
Те різноманіття кольорів, які можуть бути забарвлені сорти цього багаторічного...
Декоративні та штучні водойми для саду
Ландшафтний дизайн Чарівний водойма в саду – ефектний елемент архітектурно-планувальної...
Ворота в гараж: секційні, розпашні, рулонні та інші види конструкцій, відео і фото
Саме ці види гаражних воріт найкраще зарекомендували себе в експлуатації. Які ворота...
Дворівневий натяжна стеля з підсвічуванням
Оздоблення стелі Дворівнева стеля – оригінальний спосіб оформлення поверхні над...
Безкаркасний ангар: швидкобудуюємі і інші конструкції, складські приміщення, відео і фото
Наприклад, потрібно визначити довжину арочного профілю для ангара шириною 18000 мм. По...
Вибір віконної і дверної фурнітури
Двері і вікна Якщо намагатися заощадити на віконної або дверної фурнітури, то завжди...
Як вибрати двері для сауни і лазні
Одним з важливих елементів сауни і лазні є двері. Саме від них багато в чому залежить...
Як побудувати лазню з бруса своїми руками: поради
Лазня і Сауна Кожній хто вирішує побудувати лазню з бруса своїми руками, повинен...