» » Кессонірованний стелю: види та монтаж

Кессонірованний стелю: види та монтаж



Оздоблення стелі

Кесонний стеля – один з найбільш витончених способів архітектурного оформлення стелі, який навіть саме звичайне приміщення перетворить в затишний простір з елементом розкоші над головою у вигляді трафаретного розпису, красивого орнаменту, аплікацій або ліпних прикрас. Головне при виборі цікавої техніки оформлення стелі – ретельно продумати кожну деталь і точно дотримуватися технологію монтажу.

Кесонний стеля – це особливий вид стелі, що складається з балок, поглиблень і осередків-«кесонів» у вигляді багатокутних заглиблень. Кессонірованний або лакунарный стеля є витонченим елементом декору в сучасному дизайні інтер'єрів, так як розкішна конструкція з круглими, квадратними і ромбообразными «ящиками» – стельовими caisson з вигадливою структурою виглядає чудово і надає приміщенню респектабельний і неабиякий вигляд.

Зверніть увагу! Кесонний стеля є не новою, але дуже популярною технікою архітектурного оформлення стелі, відомої ще в Античній Греції. Всі нюанси монтажу кессонированных стель вивчені поколіннями, включаючи обмеження щодо використання техніки. Тому до початку робіт рекомендується ознайомитися з порадами дизайнерів і врахувати всі «за» і «проти» монтажу кесонного стелі в кожному конкретному випадку.

Відмітна особливість стародавньої технології – кесони не тільки прикрашають приміщення, але і покращують акустику і виконують практичну функцію: знижують навантаження на балки. Область застосування лакунарного стелі практично не обмежена – сплеск розкоші над головою буде доречний і в спальні, і в більярді, і у вітальні, і в бібліотеці, і в престижному офісі. Однак монтаж кессонированного стелі в ряді випадків не рекомендується, тому до початку робіт необхідно правильно вибрати вид конструкції і врахувати поради дизайнерів.

Види кесонних стель: особливості вибору

Сучасний кесонний стеля може бути будь – яким- від декоративних дерев'яних плит коричневого відтінку з виразною фактурою до легких поліуретанових касет з високими пожежо - і влагоустойчивыми властивостями. Головне при виборі – пам'ятати, що стародавню техніку рекомендується використовувати в приміщеннях з висотою стелі не менше 2,5 м, так як в будинках з низькими стелями витончений декор буде виглядати недоречно.

Крім того, небажано влаштовувати кесонні стелі в приміщеннях зі слабким освітленням і темними меблями, так як конструкція створить неприємну і гнітючу обстановку.

Види кесонних стель:

  1. Дерев'яні з природного матеріалу (ясен, дуб, горіх) не тільки дуже гарні, але і практичні – стеля з екологічно чистої сировини забезпечить здоровий і сприятливий мікроклімат, задекорирует нерівності базової поверхні, «сховає» від сторонніх очей елементи вентиляційної системи і прикрасить інтер'єр унікальною фактурою деревини.
Дерев'яний кессонірованний стелю фото

порада! Дерев'яний кесонний стелю не обов'язково повинен бути дорогим прикрасою інтер'єру можна вибрати недорогі породи деревини та надати виразність фактури за допомогою морилки і лаку!

  1. МДФ-панелі – альтернативний варіант дорогим дерев'яних стель. Переваги – шикарний зовнішній вигляд, легкість монтажу; недоліки: висока горючість, схильність вологи, низька стійкість до деформацій і механічних пошкоджень.

Зверніть увагу! При виборі дерев'яного і МДФ-стелі дизайнери рекомендують врахувати стиль оформлення приміщень – «кесони» будуть ефектно виглядати в класичному стилі, але абсолютно недоречні в поп-арт і хай-тек!

  1. Поліуретанові касети – сучасний вид кесонного стелі, який у поєднанні з правильно підібраною підсвічуванням дозволить реалізувати несподівані ефекти і легко надати конструкції над головою будь-який бажаний відтінок. Переваги – легкий вага, вогнестійкість, вологостійкість, сувора симетричність касет; недоліки – дорога ціна.

Важливо! Дизайнери рекомендують проявити обережність при виборі кольору. Так, наприклад, коричневий стеля створить атмосферу гармонії і тепла, але візуально зробить приміщення менше. Класичний білий, якщо неправильно розрахувати висоту підвісної стелі і змістити конструкцію на кілька сантиметрів нижче потрібного рівня, створить незвичайний ефект – в приміщенні буде створюватися враження, що стеля «падає» на голову!

  1. Гіпсокартон – відмінне рішення для шикарного оформлення стелі при скромному бюджеті: виготовити каркас з листів ГКЛ, прикрасити гіпсовим карнизом, передбачити розетки і запланувати систему підсвічування. «Кесони» можна виготовити з гіпсокартону і виконати стиковку осередків за типом пазла – стельова конструкція буде виглядати завершеної і цілісної.
Гіпсокартонний кессонірованний стелю фото

Ще один варіант недорогого декору – стеля з будівельного картону: приклеїти балки на столярний клей і обтягнути плівкою, що самоклеїться з оригінальною фактурою. Відмінним рішенням для приміщень в класичному стилі буде фактура «під дерево».

Монтаж кесонних стель: рекомендації фахівців

Самостійний монтаж кесонного стелі – досить трудомістка справа, хоча при використанні готових модулів і точному дотриманні технології власник приміщення зможе і шикарно оформити приміщення, і значно заощадити. Для створення такої стелі потрібні готові кесони, стандартні планки шириною 12-15 см для балок, цвяхи, пила, клей для дерева, вимірювальний інструмент і косинець.

Технологія монтажу:

  1. Підготовка поверхні – заґрунтувати базовий стелю (1-2 шари) і поклеїти шпалери (однотонні або з невеликою структурою).
Підготовка поверхні-поклеїти шпалери фото

Після цього нанести мітки, за якими буде монтуватися гратчаста конструкція: визначити розташування центральної планки і перенести креслення на поверхню так, щоб крайній квадрат розташовувався від стіни на відстані 150-280 мм (для установки фриза).

  1. Монтаж опорних балок складного коробчатого будови є головною деталлю стелі:
    • встановити бруски по краях стельової плити;
    • натягнути шпагат і вирівняти інші бруски;
    • закріпити панелі до брусків за допомогою скоб і зафіксувати цвяхами кожен отриманий квадрат.

Загальний принцип монтажу – спочатку закріпити поздовжні планки, а потім приступити до встановлення поперечних конструкцій: нанести по мітках, ретельно обробити кути і щілини. Останній етап (не обов'язково) – задекорувати поверхня: пофарбувати фарбами різних кольорів або використовувати плівку.

Для установки дерев'яних кесонних стель ряд виробників рекомендує використовувати підвісну систему Knauf, що дозволить уникнути вирівнювання поверхні і задекорувати в міжстельовому просторі вентиляційні короби, світильники, систему кондиціонування та пожежогасіння.

підвісна система Knauf фото
  1. Монтаж готових плит. Першу плиту необхідно встановити в центрі: прикріпити металеву скобу в один паз «кесона» і заставну планку – паз з іншого боку. Після цього перевірити пропорційність кутів і продовжити укладання «кесонів» до заповнення усієї площини стелі за допомогою закладних планок: короткі деталі встановлювати в одному напрямку, довгі – перпендикулярно коротким. У простір зі стіною встановлюється фриз і декорується двома декоративними планками.

корисні поради: для надійної фіксації плит використовуються скоби, для повного закріплення – декоративні рейки, які необхідно вставити в щілини між плитами так, щоб закрити всі недоліки і відступи. Для кріплення гіпсових елементів рекомендується використовувати саморізи, а при фіксації картонних балок – якісний будівельний клей.



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 14:12
Статьи по теме
Комбінування шпалер на кухні: варіанти і правила поєднання
Комбінування шпалер - популярне і просте рішення, що дозволяє створити стильний дизайн...
Опис сорту черешні з красивою назвою Джерело: вибір саджанців та їх посадка
Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса...
Наклейки на шпалери дитячі, а так само все про обклеюванні в кутах і декорі
Ремонт в кімнаті проводився давно і немає бажання заново переклеювати шпалери? Але так...
Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку
Для автономного обігріву будинку недорогим рішенням залишаються газові котли: природний...
Як зробити стіл з дощок своїми руками - креслення і фото
Звісно, сьогодні у кожного є можливість придбати в магазині будь-яку меблі, в тому...
Правильне формування крони яблуні - особливості обрізки
Кожен садівник знає, як сформувати крону яблуні, і що кількість врожаю залежить тільки...
Утеплена вимощення навколо будинку: пристрій, види утеплювачів, покрокова відео-інструкція
Будівництво або капітальний ремонт будь-якого будинку завжди передбачає його утеплення...
Як вибрати кращі штори на люверсах для кухні
Штори на люверсах - це великі можливості для оформлення кухні, так як подібні завіси...
Альпійська гірка своїми руками: варіанти садових конструкцій, ландшафтний дизайн, відео і фото
Альпійські гірки частіше усього влаштовують на ділянках з нерівним рельєфом. Красива...