Кесонний стеля – один з найбільш витончених способів архітектурного оформлення стелі, який навіть саме звичайне приміщення перетворить в затишний простір з елементом розкоші над головою у вигляді трафаретного розпису, красивого орнаменту, аплікацій або ліпних прикрас. Головне при виборі цікавої техніки оформлення стелі – ретельно продумати кожну деталь і точно дотримуватися технологію монтажу.
Кесонний стеля – це особливий вид стелі, що складається з балок, поглиблень і осередків-«кесонів» у вигляді багатокутних заглиблень. Кессонірованний або лакунарный стеля є витонченим елементом декору в сучасному дизайні інтер'єрів, так як розкішна конструкція з круглими, квадратними і ромбообразными «ящиками» – стельовими caisson з вигадливою структурою виглядає чудово і надає приміщенню респектабельний і неабиякий вигляд.
Зверніть увагу! Кесонний стеля є не новою, але дуже популярною технікою архітектурного оформлення стелі, відомої ще в Античній Греції. Всі нюанси монтажу кессонированных стель вивчені поколіннями, включаючи обмеження щодо використання техніки. Тому до початку робіт рекомендується ознайомитися з порадами дизайнерів і врахувати всі «за» і «проти» монтажу кесонного стелі в кожному конкретному випадку.
Відмітна особливість стародавньої технології – кесони не тільки прикрашають приміщення, але і покращують акустику і виконують практичну функцію: знижують навантаження на балки. Область застосування лакунарного стелі практично не обмежена – сплеск розкоші над головою буде доречний і в спальні, і в більярді, і у вітальні, і в бібліотеці, і в престижному офісі. Однак монтаж кессонированного стелі в ряді випадків не рекомендується, тому до початку робіт необхідно правильно вибрати вид конструкції і врахувати поради дизайнерів.
Сучасний кесонний стеля може бути будь – яким- від декоративних дерев'яних плит коричневого відтінку з виразною фактурою до легких поліуретанових касет з високими пожежо - і влагоустойчивыми властивостями. Головне при виборі – пам'ятати, що стародавню техніку рекомендується використовувати в приміщеннях з висотою стелі не менше 2,5 м, так як в будинках з низькими стелями витончений декор буде виглядати недоречно.
Крім того, небажано влаштовувати кесонні стелі в приміщеннях зі слабким освітленням і темними меблями, так як конструкція створить неприємну і гнітючу обстановку.
порада! Дерев'яний кесонний стелю не обов'язково повинен бути дорогим прикрасою інтер'єру можна вибрати недорогі породи деревини та надати виразність фактури за допомогою морилки і лаку!
Зверніть увагу! При виборі дерев'яного і МДФ-стелі дизайнери рекомендують врахувати стиль оформлення приміщень – «кесони» будуть ефектно виглядати в класичному стилі, але абсолютно недоречні в поп-арт і хай-тек!
Важливо! Дизайнери рекомендують проявити обережність при виборі кольору. Так, наприклад, коричневий стеля створить атмосферу гармонії і тепла, але візуально зробить приміщення менше. Класичний білий, якщо неправильно розрахувати висоту підвісної стелі і змістити конструкцію на кілька сантиметрів нижче потрібного рівня, створить незвичайний ефект – в приміщенні буде створюватися враження, що стеля «падає» на голову!
Ще один варіант недорогого декору – стеля з будівельного картону: приклеїти балки на столярний клей і обтягнути плівкою, що самоклеїться з оригінальною фактурою. Відмінним рішенням для приміщень в класичному стилі буде фактура «під дерево».
Самостійний монтаж кесонного стелі – досить трудомістка справа, хоча при використанні готових модулів і точному дотриманні технології власник приміщення зможе і шикарно оформити приміщення, і значно заощадити. Для створення такої стелі потрібні готові кесони, стандартні планки шириною 12-15 см для балок, цвяхи, пила, клей для дерева, вимірювальний інструмент і косинець.
Після цього нанести мітки, за якими буде монтуватися гратчаста конструкція: визначити розташування центральної планки і перенести креслення на поверхню так, щоб крайній квадрат розташовувався від стіни на відстані 150-280 мм (для установки фриза).
Загальний принцип монтажу – спочатку закріпити поздовжні планки, а потім приступити до встановлення поперечних конструкцій: нанести по мітках, ретельно обробити кути і щілини. Останній етап (не обов'язково) – задекорувати поверхня: пофарбувати фарбами різних кольорів або використовувати плівку.
Для установки дерев'яних кесонних стель ряд виробників рекомендує використовувати підвісну систему Knauf, що дозволить уникнути вирівнювання поверхні і задекорувати в міжстельовому просторі вентиляційні короби, світильники, систему кондиціонування та пожежогасіння.
корисні поради: для надійної фіксації плит використовуються скоби, для повного закріплення – декоративні рейки, які необхідно вставити в щілини між плитами так, щоб закрити всі недоліки і відступи. Для кріплення гіпсових елементів рекомендується використовувати саморізи, а при фіксації картонних балок – якісний будівельний клей.