» » Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку

Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку



Для автономного обігріву будинку недорогим рішенням залишаються газові котли: природний газ - відносно доступне за ціною паливо в нашій країні, і якщо до будинку підключений централізований газопровід, не виникне ніяких проблем з поставками палива протягом всього опалювального сезону. Для невеликого будинку оптимальний вибір - настінний двоконтурний газовий котел, здатний працювати і на опалення, і на гаряче водопостачання. У чому переваги двоконтурного котла перед одноконтурним?

Принцип роботи та переваги двоконтурного котла

Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку

Газові настінні двоконтурні котли опалення - хороший вибір саме для невеликого будинку. Від інших типів обладнання він відрізняється декількома важливими перевагами:

  • Компактні розміри. Сам по собі він займає відносно небагато місця, і для нього не обов'язково облаштовувати окрему котельню. Такому обігрівачу можна знайти місце в кухні або поставити його у ванній кімнаті, його буде нескладно підключити до опалювальної системи то водогону.
  • Багатофункціональність. Настінні двоконтурні котли дозволять вирішити відразу кілька актуальних для приватного будинку проблем: і ванна кімната, і кухня будуть забезпечені гарячою водою, а в будинку буде комфортна температура.
  • Сучасне обладнання зручне у використанні і забезпечене декількома системами безпеки. Газовий обігрівач нескладно обслуговувати і при правильному підключенні він не зчинить ніяких незручностей.
Доречі, алюмінієві протиковзкі накладки та поріжки з гумовою вставкою замовити можна на цьому сайті - centrp.com.ua.

Як правильно вибрати двоконтурний котел

Настінний двоконтурний опалювальний готел коштує недешево, тому важливо правильно вибрати надійне обладнання, яке буде відповідати всім вимогам, що пред'являються.

Є кілька основних параметрів, за якими можна вибирати опалювальний котел:​

  • Потужність обладнання. Якщо при використанні одноконтурного котла передбачається витрата 1 кВт енергії на 10 кв. метрів площі будинку, то для двоконтурного обладнання витрата буде в два рази вище. При цьому потрібно враховувати наявність утеплення: якщо утеплювальні роботи не були проведені, через високі тепловтрати потрібен більш потужний котел.
  • Наявність декількох входів-виходів. Якщо ви обираєте опалювальний котел для котеджу, то в подальшому до нього, можливо, доведеться підключати теплу підлогу, систему обігріву теплиці або підігріву води в басейні, а також інше обладнання. Краще, якщо котел буде спочатку буде розрахований на виконання додаткових функцій.
  • Наявність системи електронного розпалу. Сучасні котли оснащуються можливостями автоматичного вмикання і пультами дистанційного керування. Такі системи набагато простіші у використанні, крім того, вони будуть більш економічними. Програмоване устаткування може працювати тільки кілька годин на добу, коли потрібно найбільш висока температура.
  • Наявність систем безпеки. Газ - вибухонебезпечне паливо, і будь-які неполадки в системі подачі і згоряння палива можуть створити серйозну загрозу для безпеки будинку. Встановлений стабілізатор напруги дозволить уникнути поломок при скачках електрики, датчик полум'я буде розпалювати пальник, якщо полум'я з якихось причин згасне. Таке обладнання буде більш надійним, і будинок буде захищено від непередбачених обставин.

Додаткові комплектуючі

Двоконтурний котел може бути забезпечено додатковим обладнанням, яке дозволить зробити його більш зручним і безпечним в обслуговуванні. Комплектуючі можуть відразу поставлятися разом з котлом, але найчастіше їх доводиться докуповувати, щоб повністю обладнати опалювальну систему. Для неї буде потрібно:​

  • Термостат. Це пристрій, що дозволяє підтримувати в будинку постійну температуру без участі людини. При зниженні температури котел автоматично вмикається і доводить нагрів до потрібного рівня, після чого вимикається знову. Електронний термостат може мати кілька режимів роботи: наприклад, вдень і вночі може підтримуватися різний температурний рівень, що дозволить значно економити паливо.
  • Блокатори. Пристрої, що входять в систему котла, автоматично припиняють його роботу при виявленні будь-яких збоїв: припинення подачі води, відключення електрики, зниженні тиску газу в газопроводі. Вони дозволять запобігти витік палива і перегрів системи, тому вона буде більш стабільною. Особливо їх наявність важлива для населених пунктів, в яких постійно спостерігаються проблеми з подачею газу і електрики.
  • Димохідне обладнання. Тяга може бути природною або примусовою: у другому випадку встановлюється двошаровий труба, яка комплектується вентилятором. Це дозволяє відводити продукти згоряння і забезпечувати максимально ефективне використання палива з утворенням мінімальної кількості чадного газу.

Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку

Монтаж закритої системи газового опалення

Найпоширеніший варіант монтажу двоконтурного настінного газового котла - закрита система: це варіант, при якому теплоносій циркулює по трубопроводу від теплообмінника до радіаторів і не стикається з атмосферним повітрям. Така система забезпечується кількома додатковими елементами:

  • Циркуляційний насос. Він забезпечує постійну циркуляцію теплоносія в системі: завдяки цьому вода в радіаторах не встигає охолоджуватися, і на її новий нагрів потрібно небагато палива. Насос встановлюється на зворотній трубі, таким чином, при невисокій температурі робочого середовища, він слугуватиме значно довше.
  • Герметичний розширювальний бак. Це бак невеликого розміру, який дає можливість компенсувати температурне розширення води за рахунок повітря, що стискається. Розширювальний бак позбавляє систему від надмірного тиску, і вона працює стабільно.
  • Запобіжні клапани і запірна арматура. Клапани дозволяють видалити з системи опалення накопичене повітря і запобігти утворенню повітряних пробок.

Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку

Можливі недоліки двоконтурних котлів

Недоліком закритої системи опалення є її енергозалежність. Це один з мінусів установки сучасного газового котла: якщо буде відключено електрику, він не зможе виконувати свої функції, і циркуляція теплоносія в трубах зупиниться. Якщо є така проблема, власнику доведеться обирати енергонезалежні моделі і самостійно контролювати роботу пальника.

Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку

Обираючи імпортний опалювальний котел, краще попередньо ознайомитися з відгуками: європейське обладнання часто не може пристосуватися до наших умов: низька якість палива і постійні перепади тиску в трубопроводі виводять іноземну автоматику з ладу раніше терміну, а ремонт може коштувати дорого. У деяких випадках вигідніше вибрати вітчизняний котел, спочатку розрахований на роботу навіть в складних умовах.



Похожие предложения
Дата добавления: 4-05-2021, 19:38
Статьи по теме
Стручкова квасоля: як виростити на дачі і отримати рясний урожай
Більшість людей воліє використовувати дачні ділянки не тільки для відпочинку, але і для...
Покраска потолка водоэмульсионной краской - стильно и просто
Покраска потолка – довольно качественный, хотя и трудоемкий вариант его оформления....
Заливка підлоги стяжкою
Все про влаштування підлог Для правильної і якісної заливки стяжки необхідне дотримання...
Фіранки на кухню: римські штори та інші, дизайн приміщень з балконними дверима і без, відео і фото
Також штори для кухні з балконом можна комбінувати — тюль, римські штори, рулонні —...
Стелажі в гараж: металеві, дерев'яні вироби та інші, інструкція як зробити, відео і фото
Не хочете купувати дорогі готові стелажі в гараж? Зробіть їх самі, застосовуючи...
Коли варто купувати ліжко окремо від матрацу
Під час заміни ліжка можна заощадити кошти, замінюючи лише ліжко - тобто, ви обираєте...
Холмогорський гуси: опис і розведення породи в домашніх умовах
Холмогорський гуси входять в п'ятірку кращих, на думку експертів. Порода визнана однією...
Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео
В приватних і заміських будинках власники, як правило, заводять собаку, що виконує роль...
Волнушка - делікатес або поганка
Гриби вовнянки для професіоналів «тихого полювання» є практично делікатесом, дилетанти...