Потрібен газовий лічильник в приватному будинку?
Перш за все, наявність лічильника – вимога газової служби.
Потрібна економія витрат на оплату приємніше оплачувати реально спожиті кубометри газу, ніж віддавати гроші на покриття якихось незрозумілих нормативів споживання.
Підключення газу в приватний будинок супроводжується негласними, але дуже наполегливими рекомендаціями купити певний прилад, конкретної марки та фірми.
Тим не менш, споживачеві корисно знати, які бувають лічильники, з якою пропускною здатністю і що вибрати з максимальною для себе користю.
У приватному будинку три важливих пристрої споживають побутовий газ – газова плита, колонка і опалення. Блакитного палива витрачається багато, а оскільки його ціну складно назвати низькою, до того ж рік від року вона неухильно зростає, облік спожитого палива вважати корисно.
Окупиться прилад не скоро, років через 3-4, оскільки коштує досить дорого, і це не всі його недоліки. До них можна віднести гучність деяких моделей, великі габарити.
Важливо кожному домовласникові знати види, переваги та недоліки приладів обліку, і, незважаючи на рекомендації газовиків, зробити правильний вибір для свого будинку.
Порада фахівця: підписуючи договір на газифікацію свого будинку, зверніть увагу на рекомендації по установці приладу обліку, переконайтеся наскільки він підходить конкретно для ваших умов.Який лічильник краще купити, щоб він відповідав всім необхідним критеріям.
Загальний критерій правильного витрати блакитного палива – наявність наступних показників:
Щоб правильно підібрати прилад, потрібно знати різновиди лічильників.
Їх всього чотири:
Лічильники діляться на:
зауважте: не соромтеся вибрати прилади дешевше і простіше, для приватного будинку такі прилади можуть принести додаткову вигоду, неофіційну, якщо їх можна зупинити.
Технічні характеристики приладів обліку в принципі однакові, але є показники, які потрібні конкретно для вашого будинку. Знання характеристик підкаже, який прилад кращий для вас
Параметри обліку наступні:
Майстер допоможе визначити необхідні параметри пропускної здатності, а також дасть професійні поради щодо вибору приладу необхідного коефіцієнта корисної дії.
Кожен лічильник проходить обов'язкову перевірку в спеціалізованому держустанові. Термін перевірок встановлюється виробником.
Рекомендація фахівця: купуючи лічильник, уважно подивіться на те, коли він виготовлений. Термін лічильника визначають за датою його виготовлення. Термін покупки значення не має.Щоб визначити місце установки, потрібно точно розрахувати відстань, чи відповідає вона нормам і правилам.
Важливими перешкодами установки приладу в тому чи іншому місці є:
Монтаж проводять працівники газової служби. По закінченню робіт обов'язково опломбування приладу, напрямок дані в спеціальну організацію, яка здійснює заходи нагляду за газовими приладами обліку.
Візьміть на замітку: оформляйте паспорт лічильника, стежте за термінами служби, гарантії приладу і його перевірок. Не забудьте поставити лічильник на облік.Найбільш затребуваними на сьогодні є лічильники «Гранд», що мають різну пропускну здатність. Вони можуть встановлюватися в горизонтальному і вертикальному положенні, термін експлуатації 12 років, рідко виходять з ладу. Електронний механізм працює точно, дає правильні показання.
Також популярні лічильники «Бетар» маленького розміру, що відрізняються компактністю, естетикою, інертні до проявів електромагнітних коливань, термін експлуатації мають такий же — 12 років. Дають вірні свідчення, відсоток браку елементів живлення невеликий.
Правильний підбір і установка лічильника вигідна. Прилад допомагає оптимізувати витрати на оплату спожитого газу, економить час та гроші. Перед встановленням приладу необхідна консультація газовиків. Фахівці допоможуть визначитися з вибором приладу, порахувати пропускну здатність, місце установки. Їх відповідальність в тому, щоб дотримати порядок установки та правила безпеки.
Дивіться відео в якому фахівець розповідає як правильно вибрати лічильник газу, які вони бувають і на що слід звернути увагу при покупці: