» » Газові лічильники для приватного будинку - огляд популярних моделей

Газові лічильники для приватного будинку - огляд популярних моделей



Потрібен газовий лічильник в приватному будинку?

Перш за все, наявність лічильника – вимога газової служби.

Потрібна економія витрат на оплату приємніше оплачувати реально спожиті кубометри газу, ніж віддавати гроші на покриття якихось незрозумілих нормативів споживання.

Підключення газу в приватний будинок супроводжується негласними, але дуже наполегливими рекомендаціями купити певний прилад, конкретної марки та фірми.

Тим не менш, споживачеві корисно знати, які бувають лічильники, з якою пропускною здатністю і що вибрати з максимальною для себе користю.

Чому важливо правильно вибрати лічильник

У приватному будинку три важливих пристрої споживають побутовий газ – газова плита, колонка і опалення. Блакитного палива витрачається багато, а оскільки його ціну складно назвати низькою, до того ж рік від року вона неухильно зростає, облік спожитого палива вважати корисно.

Окупиться прилад не скоро, років через 3-4, оскільки коштує досить дорого, і це не всі його недоліки. До них можна віднести гучність деяких моделей, великі габарити.

Важливо кожному домовласникові знати види, переваги та недоліки приладів обліку, і, незважаючи на рекомендації газовиків, зробити правильний вибір для свого будинку.

Порада фахівця: підписуючи договір на газифікацію свого будинку, зверніть увагу на рекомендації по установці приладу обліку, переконайтеся наскільки він підходить конкретно для ваших умов.

Різновиди побутових приладів обліку витрати газу

schetchiki-gaza_a5417513797e95a_800x600_1Який лічильник краще купити, щоб він відповідав всім необхідним критеріям.

Загальний критерій правильного витрати блакитного палива – наявність наступних показників:

  • визначення максимального рівня витрат;
  • типорозмір різьбового з'єднання;
  • міжосьова відстань з'єднань при горизонтальному способі установки;
  • температурний режим;
  • термін межпроверочных заходів.

Щоб правильно підібрати прилад, потрібно знати різновиди лічильників.

Їх всього чотири:

  1. 2-150-1-2Мембранного типу. Прилади прості і надійні. Це німецькі лічильники, призначені для побутового та промислового використання. Їх відрізняє вигідна вартість, висока точність. До недоліків слід віднести чутливість до постійних і змінних навантажень, габарити.
  2. Ротаційного типу. Лічильники навантажень не бояться, відрізняються довговічністю, високою пропускною здатністю, точністю показань. Але, маючи малі розміри і легка вага, прилади мають високу ціну за дорогих елементів.
  3. Турбінного типу. Прилади названі за принципом роботи, потік палива обертає турбіну, фіксуючи, таким чином, споживання. Сучасні моделі створені для онлайн передачі інформації на сервер. Коштує недешево, поки не отримали широкого розповсюдження.
  4. Вихрового типу. Головною особливістю лічильника є залежність від електрики. Це ж вважається недоліком пристрою, плюси його в низькій чутливості до забруднень і значний діапазон вимірювання потоку. Електричні лічильники відрізняються простотою установки і експлуатації, вони не шумлять, компактний прилад не вимагає багато місця.

Лічильники діляться на:

  • механічні моделі вигідні тим, що небагато варті, прості і надійні, їх мінуси гучність і схильність температур;
  • електронні не шумлять, показують більш точні дані, не бояться температур і перепадів, безшумні, компактні, але дороги. В окремих випадках всі їх плюси не окупаються.

зауважте: не соромтеся вибрати прилади дешевше і простіше, для приватного будинку такі прилади можуть принести додаткову вигоду, неофіційну, якщо їх можна зупинити.

Важливі параметри обліку

Технічні характеристики приладів обліку в принципі однакові, але є показники, які потрібні конкретно для вашого будинку. Знання характеристик підкаже, який прилад кращий для вас

Параметри обліку наступні:

  1. markirovkaПершим з них є пропускна здатність. Як взаємопов'язана марка лічильника і дана характеристика? Маркування G1,6 означає пропускну здатність 2,5 м3 газу в годину. У стандартний приватний будинок або квартиру потрібно показник G4, означає пропускну здатність в 6 м3. Якщо будинок великий, з котельні, якщо кількість споживачів від газового котла велико – потрібен лічильник маркування G16, пропускає 25 м3 газу.
Слід врахувати: перед придбанням приладу прочитайте відгуки, порадьтеся з працівниками газової служби, з майстрами, які працюють безпосередньо на дільницях, а не в кабінетах.

Майстер допоможе визначити необхідні параметри пропускної здатності, а також дасть професійні поради щодо вибору приладу необхідного коефіцієнта корисної дії.

  1. 2554728755Важливим технічним показником є межпроверочный інтервал. Стандартний термін такого інтервалу – 12 років! Елемент живлення, що підтримує роботу електронного табло, вмонтований в корпус приладу. Монтаж не передбачає проведення зварювальних робіт. Естетично прилад привабливий, не перевищує прийнятного розміру для установки на кухні.
  1. Про розмір різьбового з'єднання забувати не можна. Різьба повинна бути такою ж, як розмір труби, яка повинна подати газ, і на яку і встановлюють лічильник. Для приватного будинку потрібно діаметр 1/2“, 3/4“.
  1. Потрібно звертати і враховувати габарити відстані між осями різьбових з'єднань, цей показник так само важливий при виборі приладу під конкретні умови установки. Цей інтервал у лічильниках з максимальною пропускною здатністю становить 220 мм
  1. Необхідно враховувати спрямованість потоку газу, воно може бути правим і лівим.
  1. Не менш важливий температурний діапазон приладу як технічний параметр. При діапазоні t° від +40 до -40 додатково купується термокомпенсатор. Це умова актуально при установці лічильника на вулиці, де облаштовується короб, що захищає від впливу навколишнього середовища.

Кожен лічильник проходить обов'язкову перевірку в спеціалізованому держустанові. Термін перевірок встановлюється виробником.

Рекомендація фахівця: купуючи лічильник, уважно подивіться на те, коли він виготовлений. Термін лічильника визначають за датою його виготовлення. Термін покупки значення не має.

Що ще потрібно знати, перш ніж купити лічильник

iЩоб визначити місце установки, потрібно точно розрахувати відстань, чи відповідає вона нормам і правилам.

Важливими перешкодами установки приладу в тому чи іншому місці є:

  • тепло;
  • волога;
  • не нижче півтора метра від рівня підлоги;
  • наявність вентиляції;
  • відстань не менше метра від газового обладнання, особливо плити.

Монтаж проводять працівники газової служби. По закінченню робіт обов'язково опломбування приладу, напрямок дані в спеціальну організацію, яка здійснює заходи нагляду за газовими приладами обліку.

Візьміть на замітку: оформляйте паспорт лічильника, стежте за термінами служби, гарантії приладу і його перевірок. Не забудьте поставити лічильник на облік.

Найбільш затребувані моделі газових лічильників

i-1Найбільш затребуваними на сьогодні є лічильники «Гранд», що мають різну пропускну здатність. Вони можуть встановлюватися в горизонтальному і вертикальному положенні, термін експлуатації 12 років, рідко виходять з ладу. Електронний механізм працює точно, дає правильні показання.

Також популярні лічильники «Бетар» маленького розміру, що відрізняються компактністю, естетикою, інертні до проявів електромагнітних коливань, термін експлуатації мають такий же — 12 років. Дають вірні свідчення, відсоток браку елементів живлення невеликий.

Правильний підбір і установка лічильника вигідна. Прилад допомагає оптимізувати витрати на оплату спожитого газу, економить час та гроші. Перед встановленням приладу необхідна консультація газовиків. Фахівці допоможуть визначитися з вибором приладу, порахувати пропускну здатність, місце установки. Їх відповідальність в тому, щоб дотримати порядок установки та правила безпеки.

Дивіться відео в якому фахівець розповідає як правильно вибрати лічильник газу, які вони бувають і на що слід звернути увагу при покупці:



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 10:33
Статьи по теме
Стільниця з гіпсокартону у ванній: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото
Зробити своїми руками зручну у використанні і витончену стільницю для ванної можна за...
Рейкова стеля монтаж своїми руками
Оздоблення стелі Рейкова стеля – універсальне рішення для житлових і громадських...
Как сделать фундамент под гараж
Несмотря на то, что гараж является нежилым помещением, а скорее хозяйственной...
Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія
Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна...
Капустянка і її личинка: опис, фото і дієві методи боротьби з комахою
Капустянка – один з найбільш злісних шкідників урожаю дачних, городніх ділянок....
Догляд за орхідеєю в домашніх умовах: полив, пересадка, розмноження і інші нюанси росту і розвитку
Орхідея не тільки красиве, але й досить примхлива рослина. Незважаючи на те, що кожен...
Як солити і маринувати кавуни: класичні і незвичайні рецепти
Практично кожна людина любить кавуни, адже вони смачні і корисні. Але як же бути взимку...
Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів
Вибір сорту вирощуваної культури є досить складним періодом. Особливо це стосується...
зимові Опеньки: відмітні особливості і місця зростання
Назва гриба пояснюється просто: опеньком він іменується із-за того, що росте на...