» » Зимова теплиця: як побудувати своїми руками і забезпечити себе свіжими овочами цілий рік

Зимова теплиця: як побудувати своїми руками і забезпечити себе свіжими овочами цілий рік



Будівництво на своїй дачній ділянці капітальної зимової теплиці, є дуже поширеним явищем. Застосовуючи для цього різні матеріали, є можливість побудувати від маленького бюджетного варіанту, до великої двоповерхової теплиці.

Вони дають можливість мати свої овочі практично в будь-який час року, що дозволяє не лише економити, а й бути впевненим, що споживана продукція екологічно чиста.

Це й обумовлює бажання багатьох власників будинків або дач мати теплу зимову теплицю. При цьому, різноманітність типів таких будівель робить можливим їх зведення своїми руками.

Основні відмінності та види парилень

Зимова теплицяНасамперед, зимові варіанти теплиць від літніх відрізняються тим, що їх роблять достатньо міцними, до того ж на фундаменті.

Однак найважливішим елементом такої теплиці є система, що дозволяє її опалювати. Крім неї, кожне подібне споруда повинна мати ще й:

  • освітлення;
  • якісну вентиляцію;
  • систему поливу.

Загальні розміри залежать від кількості культур, планованих вирощувати. Що стосується матеріалів, то вони повинні мати високий ступінь надійності.

Причина в тому, що той же річний плівковий варіант парильні не зможе належним чином забезпечити захист від морозів і утримувати необхідну температуру всередині, навіть якщо покриття буде в два і більше шарів. Побудувати зимовий варіант парника можна з різних матеріалів, яких сьогодні безліч.

Кожен з них володіє своїми особливостями, що створює великий розкид цін. Це дає можливість укладатися навіть у вельми невеликі бюджети. Під час підготовки завжди планується, яка буде використовуватися конструкція.

Форми

Зимова теплицяТакож, види теплиць відрізняються крім матеріалу, з якого їх роблять, ще й за зовнішніми формами:

  1. Полікарбонатний, арочний варіант.
  2. Односхилий, має земляну насипання.
  3. Двосхилий, що володіє скляним дахом і капітальними стінами (найчастіше цегляними).
Варто знати: щоб забезпечити захист від вітру, рекомендується створити або живопліт, або спорудити огорожу висотою не менше ніж сама споруда.

Щоб правильно підібрати місце для такої споруди, враховуються такі фактори, як:

  1. Світло. В такій споруді має бути максимальна кількість світла.
  2. Вітер. Для зменшення витрат на опалення, потрібно передбачити належний захист від такого кліматичного явища.
  3. Зручність. Зимова теплиця повинна бути легкої доступності, щоб в неї можна було легко потрапити.

Вибір системи опалення

Зимова теплицяНайбільш важливим, як вже говорилося, елементом в теплиці для холодного періоду є система опалення.

Її облаштування – це самий важкий процес, який часто вимагає залучення професіоналів. Навіть якщо у вас не промисловий проект, така споруда вимагає обліку безлічі варіантів.

Існує кілька основних видів опалення, часто використовуваних в парниках:

  1. Сонячне світло. Це найдешевший варіант, однак для зимового періоду такого опалення буде недостатньо, тому його комбінують з іншими видами.
  2. Біологічний. Він здійснюється за рахунок того, що біологічні речовини під час розкладання виділяють тепло. Його також не використовують як єдиний варіант опалення.
  3. Електричний. Дуже доступний і поширений спосіб обігріву. Його облаштування можливо на будь-якій ділянці. В якості опалювальних елементів застосовуються різні електроприлади, починаючи від конвекторів і закінчуючи водяним обігрівом.
  4. Повітряний. Його створюють ще під час зведення парника, коли закладають фундамент. За рахунок використання опалювально-вентиляційних агрегатів у верхню, а також середню частину споруди подається нагріте повітря.
  5. Газ. Даний варіант передбачає установку газових калориферів всередині самої теплиці.
  6. Піч. Найбільш дешевий спосіб створення обігрівається теплиці, при цьому ще й найдешевший. До того ж, печі можуть бути на газу, дровах, а також вугіллі. Такі споруди можливо використовувати навіть у Сибіру.

Під час вибору опалення, потрібно вивчати усі фактори, починаючи від того, що буде рости в теплиці, особливостей місцевого клімату, а також від рівня бюджету.

Етапи будівництва

Зимова теплицяЗа рахунок того, що етапи зведення, а також різні технологічні особливості залежать безпосередньо від використовуваних матеріалів, конструкції і типу опалення, єдиних стандартів будівництва немає.

Зараз же буде розглянуто варіант зведення теплиці оранжереї біля стінки будинку. В якості фундаменту цегла, а сам каркас буде робитися з дерев'яного бруса. Для обшивки буде використовуватися полікарбонат.

Щоб створити термосный ефект немає необхідності сильно заглиблюватися в землю, буде достатньо піднесеного цоколя. Фундамент краще робити стрічковий, шириною 40 см, а глибиною близько півметра, це без урахування гравію і піску під ним.

Процес його зведення класичний і не вимагає особливих навичок. Після здійснення заливки варто дати йому застигнути тиждень. Якщо це відбувається влітку, то його поверхня регулярно потрібно змочувати невеликою кількістю води.

Між створеним фундаментом і йде далі цоколем необхідно прокласти гідроізоляційний шар. Для цього часто використовують плівку. Зведення цоколя можна здійснити, застосовуючи стара цегла. Але, якщо бюджет дозволяє, краще буде використовувати новий.

Стіни повинні мати висоту приблизно 1 метр, а товщину не більше ніж в одну цеглину. Для зведення каркаса використовується дерев'яний брус. Анкера і дюбелі будуть кріпильними елементами.

Це дозволить зробити надійний кістяк, що витримує великі навантаження. При цьому, каркас повинен бути обладнаний під кутом 30 градусів до горизонтальної лінії.

Зверніть увагу: щоб зменшити бюджет майбутньої споруди варто використовувати місце поруч з будинком, за рахунок чого одна зі стін буде відразу готова. Це дасть можливість не тільки зекономити час, але і найголовніше, кошти. Щоб забезпечити в теплиці стабільне без перепадів тепло, біля вхідних дверей рекомендується додатково прилаштувати невеликий тамбур. В якості герметика краще застосовувати монтажну піну.

Як побудувати зимову теплицюРобити обшивку каркаса полікарбонатом рекомендується, використовуючи стандартну схему. Щоб домогтися найкращого результату, варто дотримуватися такі умови, як:

  • працювати з нанесеної розмітки;
  • здійснювати точне різання;
  • виробляти акуратний монтаж;
  • застосовувати надійні кріплення;
  • для герметичності, шви полікарбонату закладати.

Щоб зробити вентиляцію, можна встановити по периметру парника кілька кватирок.

Внутрішнє оздоблення

Як побудувати зимову теплицюКоли буде закінчений етап побудови і повної герметизації, можна починати облаштовувати внутрішній простір. Для початку у теплицю підводять всі необхідні комунікації (вода і електрика). Варто заздалегідь підготувати запірну арматуру, щоб можна було забезпечувати належну подачу води.

Роблячи вибір джерела, який розсіюватиме світло, потрібно враховувати всі особливості культур, планованих для вирощування в цій теплиці. Також важливим є правильний вибір грунту, а також підготовка та внесення потрібного добрива і підгодівлі для одержання великого врожаю і швидкого зростання. Однак важливо не переборщити, щоб не перевищити допустимий рівень добавок.

Використовуючи запропоновані поради, можна швидко і якісно спорудити зимову теплицю, яка дозволить вирощувати культури навіть у мороз. Для цього знадобиться лише підготувати необхідні матеріали. Практично всі етапи роботи можна виконати самостійно, хоча рекомендується працювати вдвох, особливо на етапі монтажу каркасу.

Щоб більш наочно зрозуміти, як робиться весь цей процес можна подивитися наступне тематичне відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 29-05-2017, 14:26
Статьи по теме
Вирощування болгарського перцю в теплиці: вибір сорту, підготовка насіння до сівби і догляд за розсадою
Культура болгарського перцю при вирощуванні вимагає досить високу температуру і...
Як клеїти вінілові шпалери: відео процесу
Стіни в кімнаті – важлива частина інтер'єру, і те, як вони оформлені, впливає не тільки...
Як зробити полиці у погребі своїми руками - фото
Раціонально обладнаний льох допоможе зберегти підготовлені до зими запаси, забезпечуючи...
Помідори «Малинове диво»: різновиди, опис та характеристики сорту
Дачники, які займаються вирощуванням овочів на своїх заміських ділянках, постійно...
Що таке кредит швидко онлайн на карту
Кредит швидко онлайн на карту — це сучасне рішення для тих, хто потребує термінової...
Ландшафтний дизайн садової ділянки: оформлення маленького саду, клумб, відео і фото
Якщо ви вирішили перетворити свою дачу з городу на зручне і привабливе місце відпочинку...
Обзор особенностей смартфона Huawei Honor 10 Lite
Honor 10 Lite – это современный смартфон чёрного цвета, укомплектованный двойной...
чи Можна клеїти шпалери на вінілові шпалери і який клей для вінілового шпалерного покриття кращий?
Серед безлічі питань щодо правильності технології обклеювання поверхонь різними типами...
Стіл з МДФ: стільниці для кухні, журнальні, туалетні вироби-трансформери, відео і фото
В даний час столи з МДФ для кухні, кімнати, кабінетів, офісів, медичних і навчальних...