» » Помідори «Малинове диво»: різновиди, опис та характеристики сорту

Помідори «Малинове диво»: різновиди, опис та характеристики сорту



Дачники, які займаються вирощуванням овочів на своїх заміських ділянках, постійно шукають все більш смачні та врожайні сорти огірків, помідорів, кабачків, капусти.

Селекціонери щорічно пропонують нові сорти насіння, але розібратися в різноманітті новинок з'явилися зовсім не просто навіть досвідченому садівнику. Останні роки з'явилася зовсім незвичайна новинка — серія помідор «Малинове диво».

Серія сортів одразу припала до душі багатьом городникам, і, за відгуками дачників, отримала популярність у багатьох регіонах Росії.

Опис сортів

Помідори малиновий західВсі запропоновані селекціонерами сорти можна вирощувати у відкритому грунті і в тепличних умовах. Рослини з потужним кущем индетерминанты, виростає до двох метрів заввишки, тому кожного куща необхідна підв'язка до опори.

Від появи сходів до перших плодів, готових до вживання, проходить не менше 150 днів. Вирощується розсадним способом. Всі сорти серії «Малинове диво» гібриди f1, тому насіння томатів, зібрані від своїх плодів, не можна використовувати для посадки на наступний рік.

Серія сортів «Малинове диво» — досить молода, виведена в дев'яності роки минулого століття, селекціонерами фірми «Сади Росії».

Важливо знати: сорт «Малинове диво» має середньопізній строк дозрівання.

Насіння кожної серії підрозділяються на комплекти з 5 підрозділів у кожному.

Малиновий рай

Малиновий рай

У першу серію входять сорти:

  • «Малиновий захід» — добірні великі плоди (500-700г кожен) з чудовим смаком;
  • «Ягода малина» — яскраво-малинового кольору помідори, незвичайного приємного смаку, вага окремого плода до півкілограма;
  • «Малинове вино» — найсмачніші плоди з усієї серії. Томати не надто великі, всього близько 400г;
  • «Малиновий рай» — досить продуктивний сорт, вага плодів до 600г, м'якоть цукриста з відмінним смаком;
  • «Яскрава малинівка» — плоди з вираженим кавуновим післясмаком. Яскраві м'ясисті томати, вага кожного може досягати до 700г.

У другу серію «Малинового дива» увійшли насіння:

  • «Малинова радість» — відмінний стійкий до перепадів температур сорт. Вирощується в теплицях та відкритому грунті. Плоди невеликі, до 250г, росте китицями по кілька штук;
  • «Малиновий бізон» — невибагливий високоврожайний сорт. Плоди правильної кулястої форми, вагою до 500г кожен, ростуть на компактному невисокому (до70см) кущику;
  • «Малинова мрія» — плодоносить в будь-яких погодних умовах. На досить невисокому (до 100см) кущі визрівають плоди масою до 700г. Такі всепогодні томати дають відмінний урожай»
  • «Малиновий бажаний» — великий сильний кущ з величезною кількістю плодів. Без опори така рослина не витримає. Плоди яскраво-малинові, до 600г кожен;
  • «Малиновий король» — на досить великій кущі виростають плоди сплюснуті. Великі слаборебристі помідори до 400г, зібрані в кисті. Готовий до тривалого плодоношення. Відмінні смакові якості.
Малиновий сюрприз

Малиновий сюрприз

Третя серія включає в себе ще п'ятірку сортів насіння, що не поступається двом першим:

  • «Малиновий сюрприз» — плоди до 500г, м'ясисті з великим вмістом цукру. Невибагливий, зростаючий кущ може досягати у висоту до 1 м;
  • «Малинове ескімо» — плоди одного розміру, злегка витягнутої форми, відмінно транспортуються та зберігаються тривалий час. Урожайність сорту не знижується в дощове і холодне літо;
  • «Малиновий богатир» — відмінний великоплідний гібрид. Плоди яскраво-рожевого забарвлення, цукристі, приємні на вигляд і смак. Здатна плодоносити в будь-яку погоду, як у спекотне посушливе літо, так і холодну, некомфортну для томатів погоду;
  • «Малиновий зайчик» — відмінний смак плодів, здатних набирати масу в несприятливих погодних умовах. Томати відмінної якості можуть виростати до 600г;
  • «Малинове серце» — на порівняно невеликого розміру кущі виростають томати, які за формою нагадують серце, звідки і пішла назва сорту. Розмір плодів не рекордний, але смакові якості не зрівняються ні з чим.

На фото тільки деякі види сортів, але вся краса плодів передається цілком.

Характерні особливості

Помідори малиновий західВсі сорти серії «Золоте Малинове диво» можна купити тільки комплектом по 5 пакетів, коштують вони досить дорого, але витрати того варті. Отримати відмінний урожай в зоні ризикованого землеробства, що може бути заманливішою для садівника?

Всі сорти серії «Золоте Малинове диво» иметю високу опірність «бичу» пасльонових — фітофторозу. Незалежно від погодних умов ці томати можуть рости і плодоносити як на відкритій грядці, так і в тепличних умовах.

В описі та характеристиках сортів можна відзначити різноманітність застосування плодів.

Зверніть увагу: великі розміри томатів придатні для літніх салатних нарізок, зимової консервації, кетчупів і соків. Дрібноплідні сорти прекрасно будуть виглядати «соло» в окремих засолювальних банках або в комбінації з патиссонами, корнішонами, салатних заготовках.

Помідори малиновий західДо достоїнств всіх сортів серій можна віднести:

  • невибагливість у догляді. При мінімальних зусиллях можна отримати хороший урожай;
  • всі сорти відрізняються високими смаковими якостями; м'ясисті і цукристі плоди припадуть до смаку самому вередливому гурману;
  • чудові товарні і транспортні властивості;
  • стійкість до розтріскування — ще один плюс всіх сортів серії;
  • як вже зазначалося, висока стійкість до різних хвороб, зокрема, фітофторозу.

Всі кущі високоврожайні — з однієї рослини збирається за 5-6кг висококласних плодів. Можна вважати, що недоліків серія сортів не має, хіба що измельчание плодів до кінця сезону.

найшвидше це можна віднести до переваг, так як в кінці літа розпочинається період заготовок, і великі плоди для засолювання або маринування «соло» або для овочевих асорті зовсім не підходять.

По-великому рахунку, плоди можна назвати вдосконаленими томатами сорту «Бичаче серце», які з часом стають ретро-сортом.

Агротехніка вирощування серії

Як вирощувати помідориХороший урожай і незвичайну солодкість плодів можна отримати, дотримуючись правил агротехніки вирощування томатів.

Про це необхідно потурбуватися ще восени, коли дачник замислюється про посадках в саду наступної весни. Для отримання відмінного врожаю необхідно запастися родючу землю, хоча на початку посівного сезону, її можна придбати в спеціалізованому магазині.

Розсаду у фазі пари справжніх листочків необхідно пікірувати в окремі стаканчики. Варто зазначити, що висока ціна насіння передбачає більш відповідальне ставлення до рассадному матеріалу.

Зверніть увагу: посів насіння, передбачуваних висаджувати в теплицю, треба провести у середині лютого-на початку березня. Для вирощування на відкритих грядках насіння бажано посіяти на 10 днів (кілька тижнів) пізніше, так як пересадка буде проводитися в дні, коли мине загроза поворотних заморозків.

Своєчасний полив і підживлення дозволять виростити міцні рослини, готові до пересадки на постійне місце. Варто відзначити, що розсаду, плановану до висадки у відкритий грунт, за два тижні до пересадки необхідно починати гартувати.

Для початку її залишають на відкритому повітрі на пару годин в сонячну безвітряну погоду. Потім тривалість часу збільшується. В кінці періоду розсаду можна залишити на відкритому повітрі на цілий день.

За цей час рослини зміцніють і їм буде не страшний переїзд на постійне місце. При пересадці потрібно насамперед заготовити кілочки для підв'язування зростаючих рослин, так як велика кількість і вага плодів можуть зламати рослина.

Як вирощувати помідориПід час посадки можна дотримуватися наступного алгоритму:

  • викопується лунка на штик лопати;
  • в неї поміщається добриво у вигляді перегною, мінерального комплексу або компосту. Всі компоненти перемішуються з землею і добре поливаються;
  • встановлюється опорний кілочок;
  • заздалегідь (за 2-3 години) полита розсада, поміщається в лунку і засипається землею;
  • грунт навколо рослини злегка ущільнюється (необхідно стежити щоб рослина і коріння не ушкоджувалися);
  • проводиться ще один полив і кущик підв'язується до кілочка.

Після посадки рослини на тиждень залишають у спокої для кращої приживлюваності. Подальший догляд полягає в регулярних поливах і своєчасних підгодівлі. Поливи проводять не часто, але рясно.

Візьміть на замітку: хороший результат дає система стрічкового крапельного поливу.

Можна поєднувати внесення підгодівлі з поливами, при цьому намагаються, щоб вода не потрапляла на листя рослини. Після такої процедури рекомендується провести розпушування грунту навколо кущів томатів.

Особливо в харчуванні потребують плодоносні рослини. Підживлення проводяться спеціальним комплексним добривом для помідор або підсипанням перегною, золи під кожен кущ у пристовбурні кола, з наступною заробкою в землю.

Проведення пасинкування збільшує урожай. Необхідно періодично оглядати кущі і прищипувати точку росту у занадто витягнулися і розрослися рослин. Так можна стримати зростання і збільшити кількість томатів.

Рада садівника: рекомендується вирощування рослини в один або два стебла, але не більше.

Дотримання всіх необхідних агротехнічних правил дозволить зібрати значний урожай помідорів, і забезпечити себе корисними овочами.

Як виглядають помідори «Малинове диво», дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 15-05-2017, 10:00
Статьи по теме
Опис середньопізнього сорту черешні Ревна: особливості плодів і дерева
Черешня – садова культура. Відноситься до сімейства розоцвітих. В наші дні є одним з...
Як клеїти шпалери: відео поклейки на стелю
Слово «ремонт» у багатьох асоціюється в першу чергу з поклейкою шпалер. І це неспроста,...
Види ламінату, характеристика, класи
Все про влаштування підлог У наш час дуже популярним підлоговим покриттям, по...
Диня для Підмосков'я: кращі сорти для вирощування на дачній ділянці
Диня нечаста гостя на Підмосковних дачних ділянках. Не дивно, адже вона любить теплий...
Виды и особенности саморезов по металлу
Саморезы по металлу - незаменимый инструмент в мире крепежа, особенно когда речь идет о...
Як правильно клеїти шпалери на стелю: що краще зайнятися наклеюванням або фарбувати стіни і чим обклеїти стелю
Не так давно єдиним способом обробки стелі була побілка. Пізніше на зміну однотонної...
Установка вертикальних жалюзі своїми руками
Двері і вікна Сьогодні найпопулярнішими видами жалюзі по праву вважаються вертикальні....
Дизайн інтер'єру кухні в квартирі: оформлення приміщень 3 кв м і більше, з вікном і без, відео, фото
Затишна та зручна кухня є центром тяжіння для мешканців квартири та їх гостей. В ній...
Клеїмо шпалери самі: інструкція
Обклеювання стін квартири шпалерами для людини, яка ніколи професійно цим не займався,...