Моя хатка » Огород » Як зробити водопровід на дачі своїми руками з колодязя: особливості облаштування зимового водопостачання, підключення пральної машини і бойлера
Як зробити водопровід на дачі своїми руками з колодязя: особливості облаштування зимового водопостачання, підключення пральної машини і бойлера
На початковому етапі будівництва приватного будинку, необхідно задуматися про наявність доступу до чистої води. Грамотна розпланування системи водопостачання допоможе економити гроші і час.
Що ж робити, якщо у Вас немає централізованого водопроводу і свердловини? Виходом із ситуації може послужити простий колодязь.
Незважаючи на те, що його конструкція не передбачає автономну подачу води, в наше століття високих технологій зібрати систему пристроїв, яка буде подавати воду і нагрівати її, не так складно, як здається на перший погляд. Постарайтеся не економити на комплектуючих деталях, так як від їх якості залежить термін експлуатації основного обладнання.
Облаштувати зовнішній вигляд та ландшафтний дизайн після капітальної реконструкції колодязя можна, пошукавши варіанти з фото в інтернеті, наприклад: задекоріруйте місце підкопу кам'яною кладкою.
На що слід звернути увагу
Отже, у Вас є діючий колодязь, від якого необхідно провести магістраль з холодною водою.
Перед тим, як планувати ремонт, необхідно врахувати наступні пункти:
Глибина поверхні води. Виміряйте рівень води за допомогою підрахунку бетонних кілець для колодязя або з допомогою мотузки з вантажем. Ця інформація Вам знадобиться для придбання відповідного насоса. Чим нижче розташований рівень води, тим потужніше і потужніше повинна бути насосна станція. Докладно розпитайте сусідів, на якому рівні у них знаходиться вода, так як бувають випадки «пересихання» колодязів в жарку погоду.
Стан кілець і бетону. Переконайтеся, що бетон витримає свердління та інші механічні дії. Бувають випадки, що після деяких маніпуляцій, бетонне кільце тріскається.
Стан герметичності швів. Для того, що б перевірити герметичність цементного складу для швів, проведіть жорсткої металевої щіткою або прутом по поверхні. Якщо бетон обсипається, його потрібно повністю зчищати і нанести новий розчин. Зміцнити шви можна, використовуючи будівельну сітку, яка кріпиться до бетонної основи.
Відстань від колодязя до житлового приміщення. Крім відстані залягання води в колодязі, Вам необхідно врахувати відстань від колодязя до будинку. Склавши метри, Ви отримаєте загальний метраж, і зможете вирахувати необхідну кількість водопровідного шланга, труб.
Ремонтоспособность колодязя. Кришку колодязя слід облаштувати таким чином, щоб у будь-який момент можна було дістати насос. Зазвичай з краю вбивається цвях, на який кріпиться шланг.
Важливо знати: колодязя потрібно періодична чистка, не менше 1 разу на рік. Тому, перед тим, як проводити монтажні роботи, почистіть дно колодязя і продезінфікуйте слабким розчином марганцівки бетонні стіни.
Після чищення, рекомендується кілька разів змінити воду, а тільки потім дозволяється застосовувати її в харчових цілях. Для зручності чищення, на дно укладають конструкцію з дерева у формі кола, обтягнуту нейлонової тканиною. В наступний раз, Вам потрібно буде тільки підняти фільтр і промити його.
Перед тим, як відправитися в магазин за покупками, слід визначитися, чи Вам потрібна гаряча вода в будинку чи достатньо буде холодною. Від цього залежать витрати на обладнання та установки. Так само, продумайте систему поливу городу: для цього придбайте спеціальний перехідник з краном для регулювання подачі води.
Схема роботи всіх компонентів повинна включати в себе і підрахунок загальної напруги мережі: в деяких садових товариствах максимально допустиме значення становить 4 кВт. Для житлових районів, воно може бути 5-6 кВт.
У сумі, потужність працюючого насоса бойлера або проточного водонагрівача, не повинна перевищувати встановлені показники. Докладний опис характеристик обладнання, зазначається в технічному паспорті.
Матеріали
Для того, щоб провести воду в будинок, Вам знадобляться наступні будівельні матеріали та обладнання:
Насос (насосна станція). Не завжди висока ціна, яка визначає якість обладнання. Краще вибирати перевірені марки, а так само обладнання, яке має гарантію якості. Особливу увагу приділіть наступними показниками: потужність, термін експлуатації в робочому режимі, працездатність в мінусову температуру, продуктивність. Огляньте корпус насоса і переконайтеся, що він не пошкоджений. Насос може бути занурювальний або підлоговий. Для дачі краще використовувати занурювальний, якщо відстань до садового будиночка невелике. Як показала практика, занурювальний насос типу «Гномик», витримує великі навантаження і відмінно працює при будь-яких погодних умовах.
Різні шланги. Пластиковий шланг в металевій обмотці коштує дорожче, ніж гумовий, але зате довше служить. Недолік металевого шланга можна виявити тільки взимку: якщо водою довго не користуватися, вона може замерзнути. Але вихід з цієї ситуації є: закріпіть ізоляційною стрічкою уздовж шланга термострічка. Вона має кілька режимів автономної роботи і не споживає багато енергії. Так само, прийнятний ще один народний метод: закип'ятіть в чайнику воду і за допомогою воронки залийте її в шланг. Поступово, лід почне таїти, потім, включіть насос і спробуйте прокачати воду.
Пластикові труби 5, 10 див. Кількість пластикових труб залежить від відстані колодязя до будинку. У продажу є труби завдовжки по 2,0 м або 2,5 м. З допомогою перехідників, муфт, можна утворювати цілу мережу водопостачання.
Цементний розчин. Цемент знадобиться для шпаклівки отворів в колодязі.
Крани шарнірного типу. Їх кількість залежить від джерел споживання води.
Бойлер або проточний водонагрівач. Відмінність полягає в тому, що у бойлера є накопичувальний бак, а у проточного немає. Для дачі підійде проточний, так як він економить воду і електрику. В житловому будинку, для великої родини, краще купувати бойлер як мінімум на 30 літрів.
Пластикові перехідники для труб і металеві для насоса.
Покрокова інструкція з монтажу
Схема водопостачання (натисніть для збільшення)
Проробіть отвір у бетонному кільці колодязя, як мінімум на відстані 2–х метрів від поверхні землі. Діаметр отвору має бути трохи більше діаметру пластикової труби. Усі отвори свердляться з допомогою насадки «балетка», яка кріпиться на дриль. Але, якщо у Вас немає таких насадок, можна піти більш простим шляхом: просвердліть отвори по контуру кола, а потім вибити шматки бетону молотком.
Прокопайте траншею глибиною 170 см, а потім розрівняйте поверхню підстави.
Прокладете пластикову трубу в траншею таким чином, щоб вона щільно прилягала до отвору у бетонному кільці. Надягніть на трубу гумову прокладку і загерметизуйте з допомогою силікатного клею. Зашпаклюйте розчином бетону.
Виберіть насосну станцію будинку, в підвальному приміщенні або у ванній кімнаті.
Примотати до основного металевого шланга теплоленту, і виведіть вилку назовні.
Закріпіть за допомогою будівельного хомута на вільний кінець шланга нейлоновий (або металевий) фільтр.
Прокладете шланг у пластикову трубу і зафіксуйте його на певній глибині.
До головного входу в насос прикрутіть шланг в металевій обмотці, що йде з колодязя.
Закрутіть Т-подібний перехідник на вихід з насоса. До двом вільним виходів загвинтіть два шарнірних крана. У разі поломки, Вам не доведеться відключати всю систему, а лише її частину. Ця маленька деталь, значно спростить експлуатацію обладнання.
До першого виходу шарнірного крана закрутіть шланг, який буде направлений до бойлера.
До другого виходу — шланг для подачі холодної води в змішувачі та санвузол.
Далі, від бойлера проведіть розвилку з допомогою перехідника для змішувача на кухні і ванні.
Підключення пральної машини. Пральна машина в робочому режимі, автоматично наповнює резервуар холодною водою. Вам необхідно провести з одного шарнірного крана розведення і на бачок туалету, і на пральну машину.
Від бойлера гаряча вода повинна надходити в змішувачі.
Зверніть увагу: в кожному комплекті змішувачів є заводські шланги, які підключаються до основної магістралі з гарячою водою.
Температуру в бойлері, можна регулювати механічно або за допомогою пульта управління.
Простий спосіб облаштування
Такий варіант ідеально підходить, якщо Ви відвідуєте дачу лише в літній період. Занурювальний насос поміщається в колодязь, при цьому шланг виводиться через траншею.
Шнур живлення обов'язково повинен проходити під землею, щоб уникнути порушення ізоляції, розтріскування в зимовий час. На основний шланг необхідно закрутити Т-подібний перехідник з різьбленням. У перший рукав закрутіть шланг для вуличного поливу. У другий рукав, закріпіть магістраль для змішувача.
Для того, щоб правильно облаштувати полив рослин і подачу води в будинок, немає необхідності робити систему водопостачання з бойлером. В даному випадку, достатньо і проточного водонагрівача: при бажанні, його можна зробити своїми руками з підручних матеріалів.
Візьміть на замітку: при використанні проточного водонагрівача, слід додатково заземлити металеві поверхні, щоб уникнути ураження струмом.
Суть роботи заглибного насоса: Ви включаєте вилку в розетку, і вода надходить рівним потоком. Для того, щоб відрегулювати кількість води, необхідно використовувати крани – перемикачі або шарнірні крани. Пральну машину підключити до насоса за типом струмочка безпосередньо не можливо. Використовуйте накопичувальну пластикову ємність, звідки насос буде брати воду.
Як зробити водопостачання на дачі з колодязя, дивіться у наступному відео: